NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ruza je i vadio i dosta uticao na to da stignu skroz rezultatski Buckse..
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Definitivno.

    Iduca kuci, tako da me ne sikira, iako sam naravno volio da rijesimo to sinoc, da bi imali extra odmora.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nekako me bas iritira kad neko kaze mi pobijedili/igrali i slicno. :D
    Uredu je kad je domaci klub u pitanju, ail ovako kad nisi bio ni na jednoj utakmici, zvuci mi apsurdno. :D
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To sta tebe iritira, je tvoj problem. Apsurdno je kada se lupa, a neznaju se cinjenice.

    Zivio u Chicago-u godinama. Gledao Bulls-e dosta puta uzivo. :wink:
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Onda ti dugujem izvinjenje, ali sam generalno govorio, jer cesto to cujem :D
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nema potrebe. ;)

    Kao kad nam je sport u drzavi na veoma, veoma niskom nivou, pa raja trazi negdje drugo da se veze za neki klub. Ne opravdava to 'mi igrali', 'nasi pobjedili' itd... ali opet u neku ruku i razumijem tu potrebu da se vezu za strani klub, u nedostatku dobrog sportskog kluba u njihovom rodnom gradu.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uzese Clippers break nazad. Dobili Spurs-e 105:114. Paul 34p i 7as. Kavaljeri sweep Boston. Bilo je svega. Love-u iskocilo rame, i ne zna se koliko je teska ta ozljeda. Smith dobio flagrantnu 2, sto je direktno iskljucenje zbog namjernog udaranja protivnika u lice. Perkins bio fasovao flagrantnu 1.

    Ide Was - Tor, sto cu propustiti, pa onda krece Hou - Dal. Ako Hou. uspije sweep Dallas, to ce im biti velika prednost za susret sa boljim iz LAC - SAS, duela, jer njima je se jos 2 utakmice najmanje klat.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    CP3 je strašan bio sinoć, milina ga je gledati kako igra.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jedna od njegovih boljih PO utakmica u zadnjim godinama.

    Dallas izbjegao metlu. Mada ne vidim da to ide dalje od iduce utakmice.

    Veceras 3 tekme. Brooklyn ce pokusati poravnati na 2:2 seriju sa Hawks-ima. Mislim da Hawks-i uzimaju veceras lagano. Bulls-i pokusavaju zatvoriti seriju protiv Bucks-a. Proslu tekmu smo imali oko 30 izgubljenih lopti, i opet smo mogli pobjediti. Ako bi uspjeli smanjiti to na nekih 15-18 izgubljenih, mislim da dobijamo bez problema. Memphis pokusat ce metlu uvalit Portland-u, koji jednostavno ne izgleda kao onaj iz prvog dijela regularne sezone.

    Cavs, u problemima za polufinale konferencije. Love im je iscesao rame i bit ce out najmanje 2 sedmice. Plus ce najvjervatnije J.R. Smith biti strogo kaznjen zbog namjernog udaranja koje je uzrokovalo povredu igraca Bostona. Dobio je direktnu flagrant 2 = iskljucenje. Pretpostavlja se da bi kazna mogla biti i do 10 utakmica, jer mu nije prvi put da ovakva sranja pravi. Nakautirao covjeka i kako je padao sjebao nogu.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bullsi mi nisu previše uvjerljivi. Kevin Love i nije bio neki x faktor u toku dosadašnjge dijela tako da će mislim malo pogoditi Cavse njegovo odsustvo. Vrlo vjerovanto će i otići sljedeće sezone jer nema šanse da mu Cavsi dadnu max contract.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mi citavu sezonu protiv manje atraktivnih ekipa igramo kriza. Znaci citavu sezonu, i ovo sada nije nista iznenadjujuce. Mi smo u regularnoj sezoni gubili od ekipa kao sto su Orlando i ostala buragija redovno. Puno bolje igramo protiv atraktivnijih protivnika, pa smo tako na Zapadu pobjedili prvih 8 njihovih ekipa. Energija i pozrtvovanost nisu tu, dok ovi grizu zemlju. Kurce se nasi previse. Zasluzeno su uzeli ove dvije tekme Bucks-i.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kakva je samo igračina Duncan, i dalje dominira sa gotovo 40 kuka na leđima. Šteta što neka od ove dvije ekipe mora otpasti (pretpostavljam da će to biti Clippersi) zbog glupog pravila prvaka divizije.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jel sas jos uvijek 'samo' fula otvorene suteve?
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da pokusam da proanaliziram. Ne zamjeri ako bude lose gramatike, jer sam gledao sinoc Bullse, pa Clippers i Spurse, i onda bez spavanja, samo se spakovao i sa rajom malo na rostiljanje, i evo sad kuci.

    I dalje mi ostaje isto misljenje. Samo je sinoc Popovich pucao svojoj ekipi u nogu, a evo i zasto: Igra se 2/4, i krece Belinelli da dere guzove sa 4 trojke u nekih minut ipo. Sa tim njegovim trojkama, Spursi ubijaju svu igru Clippersa, i odose na +10 razlike. Clippers se ne mogu sa loptom sastavit. Sta Popovich radi? On ide na hack a Jordan. I to 3-4 faula uzastopno ako se ne varam. Jordan puca za njegove standarde veoma dobro slobodna, mislim da je bio na 60-70% procentu, od tih 8 izvedenih. Ali ono jos gore, ubija Popovich sav ritam svoje ekipe. Totalno kontraproduktivno mu je bilo hack a Jordan. Znaci prije tog hackanja, oni su letili po terenu, kretanje savrseno. Nakon te serije heckanja, oni se nisu mogli sastavit sa loptom do kraja poluvremena (utakmice u sustini). Fulali zicere, gubili nekarakteristicno lopte, ma izgledali haos lose. Dok su Clippers zivnuli, osvjezilo ih to Jordanovo pogadjanje slobodnih. Paul, djelio asistencije na sve strane, i zavrsi poluvrijeme 51-51. U drugom Clippers na krilima Paula, koji je uzasno krenuo sa sutem, i to 0-8, onda ga proradi poludistanca, i samo ih filovao. Kada bi njega krenuli da udvajaju, on lagano za Griffina samo povratnu iz prodora. Ovaj fino popravo sut, a i ne cuvaju ga nesto, jer i dalje misle da ga mogu ostaviti samog tako, bez da ce ovaj to ralizovati. U ovoj ih seriji redovno kaznjava. Na drugoj strani, jedini koji su igrali sinoc kosarku su bili Diaw, i Belinelli. Kahwi, se isfulao samo tako. Polaganja, otvorene suteve, ma nista ga nije islo. Duncan, upao u probleme sa licnim, jer je 3cu fasovao vec polovinom 2/4. Njega skoro Pop cuvao do 4/4 da ga ponovo uvede. Ucinak Parkera i Ginobilija, je nepostojeci. Premalo skorz koristio Belinelija iako mu je ovaj lagano bio najbolji igrac. Jedini koji je pogadjao sa lakocom.

    Clippers odigrali hrabru utakmicu, i dobili. Ali Spurs, i sa onako losom igrom i sutem, vecinu utakmice, su opet bili u egalu skoro vecinu utakmice. Ja cu prognozirati da ovo Spurs-i uzimaju u Staples Centru. Clippers jednostavno nemaju iskustva u ovakvim situacijama, tj. game 7. Za Spurse treba da se Parker pojavi napokon u ovoj seriji. Igra najlosiju kosarku karijere. Isto i Ginobili. Za Clippers pobjedu, jedini nacin vidim, da Paul bude na svom najboljem nivou. Kako poenterski, tako razradjivacki, ali i defanzivo. Kada igra Chris, igraju i Clippers-i. Kad njega stane, i oni se gube. Iskreno ne simpatisem ni jednu od te dvije ekipe u tom duelu. Gledam jer sam ljubitelj NBA, i serija je za sada fenomenalna. Nema sanse da masim utakmicu 7.

    Samo da spomenem da su moji Bullsi ODERALI guzove papcima iz Milvokija sa 54 razlike. Papcima koji nisu dozvolili Chicago navijacima da kupuju karte za gore mec. Uveli da karte za tu tekmu mogu uzeti samo oni sa drzave Wisconsin. Chicago je u drzavi Illinois. Kako su prljavo igrali ovu seriju i na terenu. Fuj.
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx za dobru analizu.

    54 razlike u PO utakmici!? LOL
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Bila bi fora gledati Washington i Cleveland u finalu istoka, čisto da možda i zadnji put vidimo okršaj Piercea i Jamesa :)
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja tipujem na Atlantu u tom duelu. Ovo sto su pokazali protiv Brooklyn-a, pa meni je izgledalo kao da su usli u tu seriju 'lagano cemo'. Nesto kao i Bulls-i... Sad kad budu nabrijani protiv Washingtona, mislim da uzimaju 4-2. A sto se tice Cleveland v Bulls. Bit ce teska serija. Kavaljeri su po meni favoriti, ali ne preveliki. Vidim tu seriju da ide u 7. i subjektivno je naravno kada kazem da uzmimamo, ali i objektivno je kada kazem da obje ekipe imaju pa skoro podjednake sanse za prolaz. Kavaljeri dosta oslabljeni ulaze u seriju sa nama. Nema Love-a, koji ce imati operaciju i nema ga narednih 6 mjeseci na terenu. Kazu ljudi pa i nije velika steta. Pa kad izgubis igraca sa klupe, i to je steta, a kamo li startera sa 16p i 12sk po utakmici. Mozda nije bio onaj Love in Minesote, ali to se nije moglo ni ocekivati pored James-a, i Irving-a u ekipi. U Minesoti je imao odresene ruke, da suta i igra kako hoce. OVdje igra u sistemu, gdje on nije prva (James) opcija u napadu, a ni druga (Irving). Plus im je Smith suspendovan na 2 utakmice. Imaju James-a, i Irving-a, kao svoje adute, ali nismo ni mi bez svojih.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pfff kakva utakmica. Kakva serija! Dobili Klipersi 111:109. CP ubacio pobjednicki kos sekudnu do kraja. CP u 1/4 sjebao lozu, ili clanak, ali se vratio i izdominirao iako je sepao.

    Jedna od boljih serija u NBA sto sam gledao. Najbolja od 2009, i serije Bulls v Boston. Barem meni.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    SA "poklonio" tri utakmice, i plus onu zadnju u regularnom dijelu koja je sve zakuhala.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    damn, kakva tekma.. CP3 majstor! LAC mi izgledaju skroz simpaticno, prava neka ekipica ono..