Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Izgleda da je istina, na CES-u objavljeno da je dostupan na mnogo više zemalja nego prije, i izgleda da je i BIH medju njima :)

    https://help.netflix.com/en/node/412

    Ja sam čuo da je to odlična stvar, ali neznam baš puno detalja još o tome, jel tko od vas isprobao?

    Ako ne istina da ovaj servis može ono što ja mislim da može, gasim sve ostale programe, i pretplate samo internet plaćati mjesečno i ovo.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta to sve moze?
     
  3. kio

    kio Komšija

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ultimativni filmski vodic

    I mi stigli na netflix listu..

    [​IMG]
     
  5. black

    black Komšija

    Re: Ultimativni filmski vodic

    Skupo pravo, 10€ za HD. Ja vise ne streamam , sad koristim CouchPotato.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ultimativni filmski vodic

    Pa isplativije je deset puta od kablovske ako pricamo o filmoviam i serijama. Da jos ima neki slican servis za sport, ja bih digao sidro sa kablovske. Mada i sport nekada gledma preko SopCast.

    Malo je nama ovo trivijalno jer smo navikli na torrente ali sa "legalne" strane gledajuci, ovo je i za naš standard jeftino. Zaista ima dobrog sadrzaja. Mozes dijeliti acc sa prijateljima.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ovako sve dzaba :)
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Ultimativni filmski vodic


    daaa...
    platis hbo 8km :D

    4 kanala i to 2 reprizno :D

    ovo je napredak, LEGALNO gledas more serija filmova, sto znaci = skidanje serija zdrao.
    Mada sam cuo da nema serija po serija, nego sezonu po sezonu gledas-streams.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Ultimativni filmski vodic

    I kako idu titlovi?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ultimativni filmski vodic

    bhd Nisam te razumio. Odes na seriju, imas izbor po sezonama i po epizodama:

    [​IMG]

    Ima par titlova ali za 2-3 jezika dok negdje ima samo engleski.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Ultimativni filmski vodic

    Ja sam kratko koristio HBO GO, sto je slicno Netflixu i stvar super radi. Jednostavno se ne zamaras sa downloadom, click-to-play samo. I naravno legalno.

    EDIT: Da, titlovi samo english.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Ultimativni filmski vodic

    Kakva konekcija treba za ovo? Sad imam nekih 12/13mpbs a konekciju dijelim.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Ultimativni filmski vodic

    Evo kako je gore kolega postavio neokino, pogledao vec 3-4 filma onako.. dok jedem pa da se nesto vrti.

    Nije problem ni download sa 50Mbit/s vec sto je handy. Ako si na putu ili u drugom gradu, nakaci se na free wifi u kaficu i vozi. Meni su ovakvi servisi strašno cool pogotovo sto je netflix jak sa sadrzajem dok vidim da i ovi nasi poput: N1, face tv, pink, al jazeera itd forsiraju upload na net.

    forzamilan Evo ti ovdje malo detaljnije:

    https://help.netflix.com/en/node/87

    Otvorite ACC, free je prvih mjesec dana samo na vrijeme odjavite da ne podje skidati sa kartice. Prilikom aktivacije moras zavesti karticu ili PP acc.
     
  14. rainman

    rainman Aktivista

    Netflix je streaming service na kojem možeš bukvalno sve stream-at, filmovi, serije, dokumentarci... znači da nije lige prvaka i utakmica reprezentacije komotno mogu odjaviti TV kod logosofta :)
    Evo provjerio sam, netflix košta nekih 9,99 eura (standardan paket) ili nekih 2 eura jeftinije za basic paket koji se , realno šta nudi, ne isplati.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Radi Netflix. Obicno bi prije u BiH pokusao gledati preko burazovog (us netflix) racuna na svom PlayStationu, ali mi javi 'nije dostupno u vasoj zemlji, bla, bla...' procita danas vijesti, odmah reko da testiram radi li mi sad burazov racun, i voila, I have Netflix on my PS4. Gotiva. :D
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Sad se znaci i kod nas zvanicno moze koristiti uzrecica "netflix and chill" :mrgreen:
     
  17. rainman

    rainman Aktivista

    Ima ovaj trial period, ali prije nego što bacim pare da vidim samo iz tvog iskustva, kakav je sadržaj za našu regiju? Da li je bogata ponuda?
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Netflix dostupan i u BIH

    Ne znam druze za nasu regiju kakav je program, jer ovaj acc sto koristim od buraza je americki, pa imam sve sto i oni tamo.

    Probaj, pa se sam uvidi. Nista ne gubis.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I sta nas sprecava da pravimo trial accounte svaki mjesec?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Kreditna kartica :D