Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. Chem

    Chem Komšija

    Ja sam poceo po drugi put gledati braking bad na netflixu,trenutno ucim njemacki jezik i dosao sam do faze kada sam poceo razmjeti filmove na njemackom.

    Prve tri epizode su mi imale njemacke subtitlove i audio. Kada sam poceo gledati 4 epizodu nije mi bila opcija za njemacki audio ni titlove,opet vratim na 1,2 i 3 epizodu kad nema opcija za nijedan drugi jezik osim engleski.

    Ovo mi je dil brejker i zbog ovog bi iskljucio netflix.

    Jel moze neko od vas probati dal mu radi opcija svapskih titlova i audija.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo engleski.
     
  3. Chem

    Chem Komšija

    Hvala Nails, ne kontam zasto su ovo uradili. Jel ima neko u njemackoj a da koristi netflix,jesu li tamo napravljene sihronizacije na njemacki?

    Kontam da nisu iz nekog regionalng razloga ovo izbacili kod nas.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Na walking dead recimo imaš njemački.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo ja sam probao i rade normalno titlovi i audio na njemačkom.
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Netflix dostupan i u BIH

    E pa nije mi nikako jasno zasto ovo rade,skoja glupost.

    @Nails onda se prebacujem na walking dead,nema druge.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Čitam liku hakovan netflix acc a navodno i mail. Koristio je Hola chrome ekstenziju pa jos jedan savjet da se to smeće zaobidje.
     
  8. subzero

    subzero Novi član

  9. Minx

    Minx Aktivista

    Hvala, pogledati cu.
    Danas mi je istekao besplatni mjesec pa cu sljedeci produziti.
    Na zalost niko od prijatelja uopste ne koristi netflix tako da je opcija dijeljenja sa nekim otpala.
    Cekam jos fire tv stick a onda cu da se bacim na modem.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    I meni je danas istekao i mislim da mi je povukao lovu.. hoces slijedeci mjesec da dijelimo ?
     
  11. Minx

    Minx Aktivista

    Moze :top:
    Edit: evo sad provjerila, ipak mi istice sutra tako da mozemo i od ovog mjeseca ako si na vecem paketu.
     
  12. subzero

    subzero Novi član

    Meni ističe sedmog, sreća našao sam jednog frenda, izađe nas po cenera.. Tako i jest najbolje, s nekim u tal :)
     
  13. Minx

    Minx Aktivista

    I eto ga.
    Fire tv stick je stigao u ponedjeljak, bez otvaranja i carine. Zivio Shipito!
    Danas sam odlucila zapoceti borbu za us netflix na sto jednostavniji nacin i aktivirala trail period na unlocator.com, izmjenila dns adresu na stiku i to je to.
    US netflix i moj glupi tv se napokon vole a volice me i muz kad vidi :D
    Unlocator mjesecna pretplata je 4,99$, trenutno je akcija 37,46$ za godinu.
    Ako mi se sljedecih dana pokaze kao pouzdana opcija kupujem.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko te koštao shipito? Kako inače funkcioniše taj servis?
     
  15. Minx

    Minx Aktivista

    Oko 43$ Fire tv stick (ukljucen i porez jer je dostava isla u Shipito skladiste u Kaliforniji), privremeno aktivirala Prime zbog besplatne dostave na amazonu
    2$ obrada Shipito
    6$ dostava - poslano 20.01, stiglo 08.02
    Nema trackinga, nije islo na carinu, nije otvarano. Obicna zuta zastitna koverta.
    Amazon zbog zastite okolisa i stednje papira ne ubacuje racune u pakete tako da racuna u koverti nema.

    Shipito sam koristila 2x. Odlicna opcija za robu koju na dostavljaju nama.
    Registrujes se i dobijes svoju adresu koju koristis za narudzbe. Imaju par skladista pa mozes birati ali Kalifornijsko je najbolje zbog nizih cijena dostave za druge zemlje.
    Kada ti naruceni paket stigne u skladiste oni ti posalju sliku koverte/paketa i tacne dimenzije.
    Prilikom slanja imas razne opcije i sve osim ove obicne neosigurane i relativno spore poste su prilicno skupe i smanjuju isplativost same kupovine.
    Ti ispunjavas carinsku deklaraciju, pises sta je unutra, koja je cijena...
    Oni salju i to je to. Uplate shipitu se mogu vrsiti i preko paypal.
    Besplatni racun ima ogranicenje da mozes primiti samo jedan paket, znaci tek kad njega posaljes mozes naruciti nesto drugo.
    Po zelji uz naknadu od par dolara mogu ti izvaditi racun, dodatno obljepiti paket, uslikati sadrzaj paketa.
    Ako koristis racune koji se placaju mogu ti prepakovati par paketa u jedan i poslati zajedno.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Pogledaj i getflix, imaju super cijene i 14 dana free period: https://www.getflix.com.au/pricing

    Ja ga trenutno koristim. Radi ok.
     
  17. Minx

    Minx Aktivista

    Super, probam i to kad prodje ovih 7 dana.
     
  18. mirseth

    mirseth Aktivista

    Zna li neko ako sam se registrirao na netflix sa karticom na kojoj nema love i neaktivnim racunom da li ce mi automatski produziti poslije 30 dana ili ce mi automatski blokirati netflix jer nema love na neaktivnom racunu ?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao i slicni servisi, vjerujem da ce blokirati kada vidi da ne moze povuci lovu. Ne vidim zasto bi ti produzilo gledanje nakon free perioda.
     
  20. mirseth

    mirseth Aktivista