Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Fazon je sto Nintendo ima toliko love u rezervi (vecinom zaradjene od DSa i Wiija) da moze jos 3 generacije konzola flopat.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće upravni odbor, dioničari i investitori dozvoliti da se tek tako gube pare. Siguran sam da nećemo zadugo vidjeti N konzolu ukoliko NX ponovi sudbinu svog prethodnika. Handheld možda.
    Razvoj Wii U-a je btw trajao znatno duže od NX-ovog ukoliko ga plasiraju krajem ove godine, nije ni to dobro. U svakom slučaju za 2-3 mjeseca bi trebali znati najvažnije detalje.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Odavno jašu na uspjehu prvobitne Wii konzole. Ne znam šta im fali da ugase totalno hardware produkciju koja im je očigledno usko grlo i da se bace samo na igre. Imali bi materijla da idućih 10 godina samo rade kvalitetne HD remastere na xboxovima i playstationima i prodavali bi se svi kao halva.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    I tako bi propali ko Sega i Atari...
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne vjerujem da ce ovo biti gamepad, ali svejedno cini se jako los potez izbaciti konzolu na pola puta ove generacije. Stvarno se cini da idu stopama Sege.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Jbga, i sami znaju da je Wii U fail. Ja bi najsretniji bio da izbace nesta ala nGage, da u dzepu imam smartphone sa fizickim tipkama na kojem mogu i igrat Zelde, Marije itd.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne ponovio se ngage :lol: Niste vi puno bolji od Nintenda sa idejama
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Danasnji hardver mobitela je mnogostruko jaci od 3DSa, cak je presisao i X360 hardver. Zar ne bi bilo cool imati 3ds mobitel, ala ona Xperia Play, al ne sa smeche Android igrama vec sa Nintendovim naslovima sa mnogo lijepsom grafikom. A ujedno mozes koristit za pozive, mailove itd. day-one kupovina.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da razlog zbog kojeg handheldi nemaju puno bolji hardware je cijena razvoja igara. Igre na Viti mogu izgledati pravo lijepo, ali nece niko da ulaze u to. Nintendo bi radije da jeftino prodje sa finim artworkom. Zadnjih nekoliko konzola su im generaciju iza konkurencije odma na launchu.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    I Eurogamer potvrdio egzistenciju PS4K

    In the wake of last week's post-GDC outing of the hardware by Kotaku, we have independently established that it's real and that Sony's R&D labs have prototype devices, and we also have more than one source referring to it as PlayStation 4K, the name we'll be using for now.

    http://www.eurogamer.net/articles/digit ... -making-it
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sve je izglednije da ce to samo biti Slim verzija i da ce moci vrtiti 4k rezoluciju, nista vise. Sve ostalo je totalno neprakticno za developere.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    A zašto to isto ne bi mogao i ovaj sad ako ce to biti samo svim verzija?
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    PS4 nije dovoljno jak da tjera video u 4k. Bilo je o tome rumora ima i godina dana da ce biti nova verzija koja moze pustati bluray u 4k. Za slim verziju je svakako vrijeme. Meni bi to bio najlogicniji potez.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    APU, BR i HDMI enkoder u starom modelu ne podržavaju 4K. Ja mislim (tj. nadam se) da će samo smanjiti postojeći APU na 14nm (eventualno povećati taktove za 10-15%), ubaciti ac WiFi, SATA3 kontroler i 4K BR drajv. Sve to ne bi imalo gotovo nikakav utjecaj na postojeće korisnike, a i najjednostavnije je za izvesti.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    To izgleda i jeste najrealnija opcija.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  17. nikolamo

    nikolamo Novi član

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Prava sreca pa je fake
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bez obzira na ovo "insideri" su javili da kontroler iz NX devkita zaista nema tipke sa prednje strane.
     
  20. neer

    neer Aktivista

    Meni se iskreno gadi sto se i u konzole uvodi hardverska bitka usred vijeka generacije da se uradi upgrade. Odmaknuo sam se od primarnog PC gaminga da se ne zamaram takvim stvarima i onda ovo.

    Neki eksterni opcionalni dodatak kao svojevremeno za SEGA-u od 100-njak dolara bih i halalio ali sada da vidim upgradeovane verzije PS4 i Xbox One povratio bih.

    Ne znam koliko je hardverski to moguce izvesti samo sa USB kablom i Ethernet portom ali ako izadju novije verzije konzola onda su se bas posrali na klijentelu.

    Ali bojim se da bi bilo dovoljno glupana koji bi to odusevljeno prihvatili kao i koliko su sjebali gaming trziste sa pre-orderima igara. I onda bi svake 2 godine imali upgrade i igre uopce ne bi bile optimizovane za starije verzije.