Nintendo Switch

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Oct 20, 2016.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma skup sport skroz, 329 eura konzola, 65 eura Zelda, i to je sve sto taj fensi tablet nudi.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa konzola sa igrom. Jeste malo, ali zato nudi najbolju igru u zadnjih deset godina. Mislim ebat ih, kako sam gledao gameplay meni Zelda neće odgovarati, ne volim ove open world igre i dzaba, ali koliko vidim što god Nintendo uradi raja pljuju, pa nisu oni izmislili dlc I online pretplatu, i koja je konzola još imala super igre od početka. Ljudi ih krivili što ne prate trenfove. I eto, ljudi se priključili :D super je konzola, ali ovo do božića nema smisla kupovati.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Probao malo kod jaran Zeldu na Switch, sve super, s tim da je fps ocajan u nekim zonama, znaci 15-20... A onda nemas sta igrati do kraja godine. Smirit hype i uzeti kad bude nekih igara. Do tad mozda patchuju i ove fps probleme pa bude i bolje iskustvo
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    There are black or bright dots on the Nintendo Switch screen that do not go away, or there are dark or light patches on the screen:

    Small numbers of stuck or dead pixels are a characteristic of LCD screens. These are normal and should not be considered a defect.

    https://www.nintendo.co.uk/Support/Nint ... 01195.html
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Malo je reći da je Zelda (igra) velika O_O.
    I da, bolje izgleda na Switch-u, a jedan od razloga je što se u opcijama može izabrati "RGB Range" (Limited i Full) u kao TV ouput, tako da boje nisu "isprane" kao na WiiU-u.
    Framerate, i poslije patcha, zna podobro pasti, ali čisto sumnjam da će se situacija značajnije popraviti s budućim patch-evima.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ciganluk za hardver, dvije godine star mobilni SoC.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Otisla lova na one gluposti u joyconovima. Da nema HD rumble i onaj IR scanner mogli su glat ubaciti GPU sa 512 CUDA jezgri i vecu bateriju. Al jbga, nadaju se da ce 1-2 Switch ponovit uspjeh Wii Sporta.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće sigurno.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo vrti CEMU 1.7.3 Zeldu. Evo glava ako ga ne ispeglaju za par dana i mogne vritit u full 30fpsa i sa zvukom.

    Ovo je snimljeno na i7-4790K, GTX 780, 8GB RAM

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. vutra

    vutra Komšija


    :smt021
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam odustao od preordera, previse musica ovaj prvi batch konzola ima.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bolje ti je sačekati, sama zelda treba patch, frame rate je katastrofa.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo treba uzet tamo pred Bozic, dok ispeglaju sve bugove, dok proradi Virtual Console i dok izadje ovaj novi Mario.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nekako poluproizvod :?
    Da je ovo 2014 pa hajde da kaze covjek...
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih zaobišao ovo do naredne hardverske revizije, mnoštva sw updatea i nešto niže cijene:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je najgore sto se ova plastika preko screena lako izgrebe. Poslije par godina nece liciti ni na sta
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Prednost plastike je sto se nece sasut ekran kad ti ispadne. A to za ogrebotine je lako rjesit, stavis preko staklo (10usd kosta).

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čitava se konzola grebe ko da je od sapuna :)
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ja se bio nafurao da kupim radi zelde, ali izgleda da je veoma loše odrađena konzola.

    Ne vrijedi zajebancije.
     
  20. black

    black Komšija