Nintendo Wii U

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Apr 25, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa i Nintedno ce radije cekati da se prvo proda sto vise konzola, nece ni oni sami da rizikuju da im se neka igra slabo proda. Kako god, oni nikad u minusu.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    WiiU se prodaje sa gubitkom sto do sada nije bila praksa.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato su digli masnu lovu na WII-u.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Malo humora:

    [​IMG]

    dat price! :)
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    fino izgleda nova Zelda, bas dosta novih stvari u gameplayu, al svijet se cini dosta prazan. Moglo bi se ovo odigrat na CEMU emulatoru, taman ce ga dovoljno usavrsiti dok ona izadje.
    a moze se igrat i sa onim Pro controllerom (ne treba ti wii u stnadardni gamepad), vjerujem da su to promjenili zbog NXa, pa su sanse da NX nema karafeke od gamepada.

    http://kotaku.com/watch-over-an-hour-of ... 1781973729
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iskopali su sebi grob ako unutra bude Tegra X1 umjesto X2.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    X1 ima 0.5 Tlfopsa. Kakva je situacija sa X2?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U avgustu izlaze zvanične informacije, ali mislim da su performanse duplo bolje od X1 plus sadrži Pascal GPU.
    500 GFLOPS-a u handheld konzoli je ok (cca 8x jače od PS Vite), ali za igranje na tv-u i nije baš, to je u rangu dva Xbox-a 360.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nikad nece nintendo napraviti hardverski kompetentu konzolu sonyu i ms.u

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    al nema logike, opet ostaju bez 3rd party podrske,niko ziv nece portat x86 igre za Tegru. A znaju da je to bio i razlog faila WiiU-a.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino dobro iz svega ovoga što će svi 1st party timovi praviti igre za jedan sistem.
    Biće uspjeh ako NX prebaci 20 miliona. Očekujem prodaju između WiiU-a i GameCube-a.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ja mislim da ovaj rumor nema sanse. Nece Nintendo opet preskociti sve CoDove, BF-ove i sl., znaju da ih je to pokopalo sa WiiUom. Koliko znam AMD je prije par mjeseci izjavio da je sklopio 3 custom GPU posla. 2 su ocito Neo i Scorpio, treci mora biti NX. Moje predvidjanje je neki AMD Polaris u gamepadu opasno down-clockan radi baterije i grijanja, pasivno hladjen (output na gamepad ekranu manji od 720p). Kad ga ustekas u bazu (koja ima svoje napajanje) onda radi na full clokovima i pali se aktivno hladjenje i baca sliku na TVu u 720/900/1080p. Nema te sanse da ne idu sa X86 arhitekturom.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema šanse da se u handheldu nađe x86 procesor, ARM je jedino razumno rješenje za hibridnu konzolu. A što se tiče ovih rumora, potvrdio ih je i Wall Street Journal, a oni jako (jako) rijetko griješe kada su u pitanju igre i konzole. Dodali su još to da će pored svega NX puštati i igre namjenjene mobilnim telefonima. Taj treći AMD-ov posao može biti i Xbone S, jer ima malo drugačiji APU od prvobitnog.
    Ne želi Nintendo preskočiti CoD-ove i sl. igre, ali kakav god hardver da naprave teško će privući AAA 3rd party podršku, već su odavno sj***li odnose sa zapadnim izdavačima.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    E hebes ga onda, znaci Mario & Zelda + Candy Crush.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima na polygon.com članak o hardveru u NX i suma svega je da ne očekujemo čak ni nivo ps4 i xbox one. Bilo je govora i o periferiji, tabletu i ostalom. Sve u svemu, za sad izgleda kao potop. Wii U se u proteklom kvartalu prodao u 200k primjeraka...
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Do sad je bilo rumora da ce NX biti sve moguce, od nivoa mobitela do jace od PS4...
     
  18. vutra

    vutra Komšija

    "Izašla" Zelda BotW

    Natipkano s mojega Ejđ Ti Si 10
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, al ne radi sa CEMU emulatorom majku joj. Nadat se da ce asap to rjesiti! :D
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Glavni CEMU developer reče da je u pitanju nekoliko sedmica prije nego proradi na emulatoru. U međuvremenu ili uzeti switch ili testirati na WiiU (ono je grehota igrati na WiiU-u :lol: )