Nintendo Wii & Wii U official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Sep 17, 2006.

  1. slalovic86

    slalovic86 Novi član

    Volio bi da je U ... nekada kasnije, da prvo malo izgustiram ovo cudo :) Vidim da si prodavao Wii U a da je aktuelno sada sigurno bi bio musterija.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Welcome to 2006. :D
    Prodao sam WiiU jer sam ga već uzeo polovnog i bio je u osrednjem stanju. Nedavno sam uzeo nov na jednoj rasprodaji i to sam zadržao i usput ga softmod-ovao za Wii i GameCube igre.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Malo je poskup, a softmod se može uraditi. Treba samo izbjegavati kasnije verzije bez GC portova i naravno Wii Mini.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovo su cijene po piku, teško je naći baš za sto km. Nije ovo neka cijena s obzirom da imaš barem desetak odličnih naslova dzaba :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna se ponekad pojaviti predobar deal. Meni prije par mjeseci pobjegao jedan Wii k'o nov i sa kutijom za 60KM. Radije stavi par dana oglas "kupujem Wii striktno do 100KM" pa vidi šta će biti.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Danke, probat ću. Svakako pomalo šmekam, nije da mi se žuri.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    NINTENDO Wii+USB 16GB (50 KM)
    http://www.olx.ba/r/17236018/114743
    Dan nakon sto sam kupio jer nisam mogao čekati :D Evo ako nekom treba nek požuri, otići ce ovo brzo.

    Gdje u Sarajevu ili na piku ima kupiti komponentni kabal, slika je katastrofa, glava otpada nakon 15min igranja. Na DX je 5 dolara, ali kinezima u zadnje vrijeme treba vise od mjesec dana da dodje.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naruči sa .uk ebaya. Malo je skuplje ali će stići.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Baha pomagaj, ev uzeh Wii U, imao je par user accova kreiranih na sebi. Ako ih sve obrisem, ode i sve sto je neko od njih putem e-shopa kupovao?

    Napravim novi user acc, ali pri kreaciji mi ne dozvoljava da promjenim regiju mimo UK. A kad naknadno hocu da je promjenim, kaze "if you change the country setting, you will be unable to use eShop, Miiverse" itd.

    A kontam glupo mi da dajem GBP za igre, jeftinije bi trebalo biti u Eurima.

    Al sam i finu kolekciju naslova dobio uz njeg, fali jos Mario Kart 8 i onda sam miran neko vrijeme :)

    [​IMG]
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, nažalost je tako jer Nintendo nema account sistem kao MS i Sony (stiže navodno krajem godine). Ako nije puno stvari kupljeno, možda ih je bolje obrisati i zamijeniti ih jednim svojim. E što se tiče mijenjanja regije, možeš to uraditi bez frke (recimo ja sam napravio irski account zbog eng eshopa i Eura), ali kada bi htio pristupiti nekom od spašenih accountova i igara vezanih za njih morao bi mijenjati regiju svaki put.
    Sve dok su accountovi na konzoli ne možeš ništa zeznuti, napravi svoj acc sa željenom regijom pa vidi rade li ostale igre. Ako rade, samo nastavi koristiti svoj acc. Ako budeš nešto prodavao od igara kad završiš javi. :)
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Izbrisao svoj acc. logovao se na neki od postojecih, promjenio mu region na Njemacku (i opet greska ista kao gore). onda kreirao novi acc, i tu mi ponudilo OK Njemacku. I sada u EShopu sve u ojrima. Al bezobrazno skupe igre (Virtual konzola), Mario Galaxy 20 Eura, Mario 64 10 eura, Super Mario World za SNES 8 Eura itd. Bas pljacka, al je mocno sto se mogu kupiti i igrati.

    Softmod koji si spominjao za igranje Wii igara, ista kvaliteta i nacin bude kao kad kupis putem ovog eShopa (nije neka dodatna emulacija)?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad uradiš softmod, Wii igre se nativno igraju kao i na običnom Wii-ju. Za GameCube igre postoji dodatna emulacija, ali i ona radi super za 1-2 igrača. Navodno ima malo lag-a kad koristiš 3 ili 4 kontrolera.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jedino Zelda i DK brijede. Ptedobro su uradili Wind Wakera za Wii U. Ja igram Twilight Princes i mogu rec da mi je jedna od najlosijih Zelda igara. Nisam jos probao SS. ali mislim da su pretjerali sa onim motion kontrolama.

    I ovaj Nintendo je bas debilan. Sa wii su imali srece vise jer su u pravo vrijeme izbacili konzolu, ali hardware je maksimalno los, a ovaj wii u je najveca fula u istoriji kompanije, pa cak im je ime konzole i marketing katastrofa.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Wii U bi dosta bolje prošao da je jeftiniji i da koristi standardni kontroler. Ovaj GamePad je prava nezgrapna abominacija. Ali eto uz malo softmodovanja ispadne odlična konzola koja pušta gotovo sve starije Nintendo naslove. Mene je izašao dosta povoljno prošlo ljeto kada je .it amazon pravio rasprodaju inače ga nikad ne bi uzeo.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma generalno Nintendova politika. Ima li su godinu dana prednosti sa konzolom i nista nisu uradili, igara ni na mapi, a marketing katastrofa. Masa ljudi nije niti znalo da se radi o novoj konzoli zbog debilnog imena, dodaj bilju od kontrolera i eto ga. Sreca pa imaju Marija i Zeldu pa ih uvijek mogu izvuci. Ako snize cijenu bice to fin deal opet, za sada preskupo, barem kod nas, nemam pojma koliko je u civilizaviji.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam zadovoljan sa WiiUom, ono, isto neki next-gen 3DS, u hali, krevetu igram Mario Kart 8. Pogotovo kad imas malu raju, prebacis na BabyTV a ti nastavis na gamepadu :) Koncept mi se svidja, eShop ima super starih igrica (al bezobrazno skupe). Odigrat jos Star Fox pred kraj godine i onda ga prodat. Jer evo glava ako novu Zeldu ne gurnu kao launch title za "NX".
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja bas igram star fox adventures na dolphin emulatoru i nevjerovatno kako dobra grafika :D
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom da zarađuju i na hardveru, teško će se odlučiti za price drop. Al' je apsurdno da se PS4 po EU može uzeti za iste pare kao i WiiU. Mene je izašao 179€ PartyU bundle sa dodatnim WiiMote-om, to nisam mogao propustiti.