Nova graficka problem.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Jul 15, 2017.

  1. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Kupio sam Gigabyte radeon rx 550 oc 2gb.

    Desava mi se sljedeci problem prije nje u kompu je bila r7 240 sve je radilo super . Kada sam ubacio novu graficku na monitoru pise no signal medjutim on radi bootuje se i cuje se zvuk windowsa .

    Probao sam izvaditi grafiku i staviti staru opet sve radi , takodjer i na integrisanoj vga isto.
    Koristim adapter za dvi jer mi je monitor povezan vga .
    Nesto sumnjam na napajanje ono je HP 300w . Vjerovatno mirise na novo napajanje , dobrodosla bi mi pomoc hvala .
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Napajanje je uredu ali Radeon RX grafičke nemaju analogni izlaz i ne mogu se koristiti DVI > VGA adapteri.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mislim da je na RX 500 seriji digitalni DVI signal sto znaci da VGA u DVI adapter ti nece pomoci jer je VGA analogni signal.

    Nije problem u napajanju, problem je vjerovatno u tom VGA/DVI tj windows ne prepoznaje VGA na toj RX 550 karti, sto znaci trebas probati druge prikljucke npr HDMI ili direktno DVI sa nekim monitorom koji ima DVI,
    ako nemas monitor sa HDMI probaj skopcati na TV (vrv imas LCD TV ili plasmu sa HDMI. Takodje moze biti do drivera, znaci ubaci staru AMD kartu i bootaj u windows, onda deinstaliraj AMD gpu driver i restartuj racunar.
    Nakon toga probaj sa RX 550 u sistemu.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako nije problem u vga to dvi konektoru,onda vidi ovo

    da li imas spojen samo monitor ili si spojio odmah i TV ili nesto preko HDMI ?
    ako jesi,onda upali taj drugi uredjaj,jer ti graficka po defaultu koristi prvo digitalni izlaz (HDMI) i na nju baca sliku
    nisam se jednom trznuo zbog ovog,kontam nesto crklo,slike na monitoru nema a tv povis bude ugasen i nemam pojma da je na njemu slika
     
  5. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Monitor samo ima output za VGA ostalo nema.
    Probacu danas prikopcati na TV preko HDMI da probam tako dok dodjem sa posla ( radna nedelja :D)

    U slucaju da bude radilo sta mi je ciniti da li cu morati uzeti novi monitor koji podrzava DVI ili HDMI ili da kupim prelaz vga>hdmi.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nece ti pomoci nikakav prelaz na VGA jer jednostavno ta kartica nema analogni signal i tako nece prepoznati analaogni VGA ulaz na monitor. Jedino rjesenje je monitor koji ima DVI/HDMI ulaz.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije tacno, adapter koji sam linkovao provjereno radi.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako nema aktivne elektronike u adapteru neće raditi na grafičkim bez analognog izlaza. A takvi adapteri nisu 15KM.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj je adapter 1$ na ebayu, by the way.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovi radi provjereno. Sa Android boxa na stari monitor sa VGA. U ovom adapteru ima elektronika. Sa standardnim dvi--> VGA adapterom nisam mogao dobiti slike na monitoru.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  12. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Evo prikopcao sam na TV radi sve preko HDMI.
    Kupicu sutra ovaj adapter pa javim rezultate , jos jednom hvala vam na pomoci.
     
  13. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Kupio adapter ali se nista ne dogadja .
    Na redu je monitor sta da se radi :D
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Rekoh ti ja da ti adapter nece pomoci jer karta nema analogni signal.
     
  15. cryptex

    cryptex Novi član

    Adapter koji je mobster ubacio ce raditi..... i jeste u pitanju aktivni adapter, sve dok ima slicnu kutijicu. Provjereno znaci radi.

    Pa 50 rigova sa RX 4 i 5 karticama sam radio sa adapterom i VGA monitorom.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Dobio si pokvaren adapter ili nisi dobro spojio. Upravo ga koristim na rx580. Cak se taj adapter koristi najvise za rigove jer rx karte na nekim plocama ne dzovoljavaju bootanje ako nemaju monitor nakacen na sebe a adapter ih zavara sto znaci da je aktivna el.

    @kingt ne kontam ti logiku, troje ljudi prica da uredno koristi, ali jok, ti si zacrto da ne moze i kraj?
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam koristio isti adapter na 4 laptopa radi projektora ( laptop nema vga).
    2 su radila regularno, 2 nisu ( isti artikal dosao u dvije razlicite isporuke), zadnja dva sam reklamirao i dobio nova dva i sve 5.
    Možda je samo defektan adapter? Jesi ga probao na drugom računaru?
     
  18. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Kupio sad u electronic centru HDMI > VGA 42 KM .
    Radi sve bez problema :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    fak 42KM :D
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker