Nova graficka problem.

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Jul 15, 2017.

  1. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa je li bar dobar kvalitet slike?
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    MA trebao si onaj prvi zamijeniti pod neispravan...
     
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

  5. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Slika je bolja nego na bivsoj kartici koja je bila na VGA.
    @mobsterc vratili su mi pare u univerzalno , uglavom zadovoljan sam dok se ne uzme jod neki bolji monitor.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Super, ali eto bolje bi bilo da si taj adapter platio 15-20 jer oni iz electronic centra lupaju cijene, doduse placaju poreze i ostalo pa eto :D
     
  7. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Hajd da ne otvaram novu temu.
    Imam problem sa grafickom asus gtx 760 dcu ii sa 1x8 konektorom. Ne pokusavam je "napraviti" vec saznati sta se moglo desiti.
    Dosao mi racunar, upalim ga da vidim dal sve radi i jel sve na broju. Instaliram speccy i hdd sentinel, sve ok, slikam za oglasa i ugasim pc.
    Prebacim graficku u drugi racunar (medion ploca) pisti bios (po kodu ne valja graficka), kontam ne podrzava ploca, bios iz 2011 i nema noviji.
    Vratim tu istu graficku u prvi racunar povezem sve, upalim, cooleri graficke na 100% ne grije se nema signala. Od tada ne radi.
    Jedino sto mi je sumnjivo jeste to, da kada se ukljuce samo ona 2 (od 8) pina zelena powerLED lampica se upali.
    Zna li iko sta moze biti uzrok?
    Hvala

    Sent from my G3221 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sto ukljucujes samo 2 pina,zar ne treba ukljuciti sve dodatne pinove...je li kod tebe ima dodatnih 6 ili 8 pinova ili oba
     
  9. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Treba sve naravno. To sam primjetio jer ne mogu nikako sve odjednom da ukljucim jer je na napojnoj 6+2.

    Sent from my G3221 using Tapatalk
     
  10. lolak

    lolak Aktivista

    Kartica je otisla na vjecna lovista, a kad prikljucujes prvo iskljuci kabl iz napojne..