Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Mislis na novu betu? Ja sam ih isti dan instalirao, ali nisam stigao detaljno testirati (prije/poslije). Ne primjetih neko ubrzanje na GTX 660Ti. Inace, beta driveri radde stabilno i ne ruse se, vjerovatno ce uskoro biti i WHQL...
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probao sam nove drajvere i džavo mi ne da mira. Kloknem odfrlje gpu na 1280MHz, memu malo spustim i igram BF4 multi jedno 45 min nema crasha. Prije maximum bio 1215MHz sve preko toga crash. Zar je moguće da novi drajveri mogu utjecati na OC?
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Jest moguce, ali sumnjam da je do drivera. Najvjerovatnije je do "odfrlje" GPU + spustene meme i neadekvatno testiranog novog OC-a...
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sintetički test ce pokazati stabilnost ali sam se ja živ naigrao na klokovima koji nis uprolazili na testovima. Ne pada u odgovarajucoj igri, meni dosta tako da.. ako ide, ide. A moguce da driveri donesu bolju stabilnost.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    I sta, zakljucak na kraju je da su lagali u vezi poboljsanja performansi?

    Posto sam na nVidiji ako neko zna iz prve ruke da kaze "pravu istinu" :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Valjda poboljsanja jedino kad zafali procesorske snage. Ja nisam primjetio poboljsanja jer nisam ni koristio starije drivere, odmah ove instalirao. :D
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Sa ovim beta driverima moja 660 je postala jos toplija.
    Prije max 72c, dok sad ide do 78c, postavke ventilatora nisu dirane nista.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sad mogu podići gpu na 1280MHz što je 65MHz više nego prije, još nijedan crash nisam dobio sa tim postavkama a igrao sam nekoliko sati bf4 multi što optereti grafičku itekako. Temperature ekstra ispod 60 stepeni uvijek još kućište ispuhao neki dan, vent oko 50% u loadu. Sad da se vidi neki napredak ne vidim ništa posebno jer mi je i prije na custom configu bio lock 60fps kao i sad.

    Nego King ne hvališ se ponovi se ti momački šta bi sa ATI grafama? :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije bas jednostavno ni clockat ove Nvidije...
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mena na GTX 780 max OC na stock 1.15V voltazi je 1150MHz core, mema na 1600MHz (Elpida chipovi,ali mozda mogu malo vise potegnuti).

    Stock klok je 954MHz base, i boost 1006MHz , mada karta u igrama boost-a na 1097MHz konstantno (to rade sve GTX 7xx karte tj imaju veci in game boost od onog u specifikacijama)

    Stavio sam modovan BIOS sa iskljucenim boostom jer je laksi OC i stabilniji jer je na stock BIOS TDP limit na 285W max sto je nedovoljno za OC, cim pocnes klokati ili GPU ili memu za par desetina MHz dolazi do underclocka u LOAD-u.

    Sa ovim 3A mod BIOS-om kojem je povecan TDP na 330W OC je mnogo laksi, a nema ni boost-a ni fluktacije klokova.

    Uglavnom zadovoljan sam, 1150/1600MHz na stock voltazi, max temp 73C sa stock fan profilom, i karata je VEOMA tiha ! :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako li je Asus podbacio, najgora GTX780Ti:

    [​IMG]
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    GTX 880 u septembru
    http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-to-launch-geforce-gtx-880-in-september.html
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Uzeo još jednu 770ku povoljno :). Nisam imao sli još od voodoo2 dana.

    Kad nvidia predje na 20 nm, nadam se da će i broadwell biti tu, pa da zamijenim sve.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Interesantno. Sve u cloud. Malo pratim ovaj nsx, virtual networking. Ako krenu sa ovim, kako cu s kapacitetom :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    pojavila se slika navodno GTX 970 koja koristi ITX format PCB-a bas kao sto je i GTX 760, bilo bi odlicno jer bi tada korisnici mogli ocekivati ITX varijante GTX 970 po uzoru na GTX 760.

    S obzirom na navodne performanse GTX 970 koje su u rangu sa GTX 780, u ITX faktoru bi bile epic.

    [​IMG]
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Encodiram neki video u Adobe Premiere 6, 70 minuta treba i7 2600K da ga encoda. Nadjem kako da dodam CUDA podrsku ( https://www.youtube.com/watch?v=3aW12tw1kFM ) i evo ga encodiranje istog vidao sada traje 6 minuta. Strasno sta je ta CUDA.
     
  18. black

    black Komšija

    Samo CUDA forsiraju a sad Mac Pro ima dvije AMD kartice.
    CUDA je korisna samo za neke efekte ali vjerovatno su to oni sto najvise uzimaju procesor-a , depth of field i motion blur su najtezi.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Podrzava Premiere i OpenCL za AMD karte.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kompresorom cistio kuciste i slucajno polomim lopaticu od jednog venta sa grafe. Kako ga zavrti kompresor opali me po prstu i puce ko cackalica. Trenutak nepaznje inace blokiram ventove da se ne vrte. Upalim je i ocekivano zuji ubi buka kamoli u loadu. Skinem ventove i polomim jos jednu lopaticu na istom ventu... Vrlo su slabe. Skinem polomljeni vent presjecem zicu stavim umjesto njega 12cm vent kojeg skopcam na molex mislim da je 7V testiram bf malo i dying light temp iste. Sreca nije skupo ima na ebayu isti za 15$.