Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ubio si se za servisera i to u Imtecu. :)
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbg komsija i ja prije toga cackali oko auta pa mi teska ruka bi, valja improvizirati :)
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Kada sam ja slučajno bio polomio lopaticu od hladnjaka, uzeh superljepilo i vratim onu lopaticu. S tim što sam je morao držati 5-10 minuta tačno kako treba, ne smije da spadne iz one jedne ravni.
    Nakon toga ostavim do jutra da se malo osuši ljepilo.
    Ujutro ubacim ventilator i upalim, radi kao i prije, sve isto. ;)
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima na ebayu 75mm fanova sa istim nosacima ko original, 2$. Dileme dvije. Original vent ima 11 lopatica ovi jeftini fanovi 9, skupljih ima i sa 11. Mislim da nece bit problema sa airflowom i bukom. Drugo ovi jeftini ventovi su 2pin a origigi 4pin. Mislim da necu imati regulaciju obrtaja ako skopcam 2pin zice na original 4pin.
     
  5. black

    black Komšija

    Neces imati regulaciju , jedino da ga spojis fiksno na 7V jer ce ti na 12V vristati.Efikasnost bi trebala biti slicna.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne vidim (ili ne mogu pronaći) temu za nvidia drajvere, pa rekoh da priupitam ovdje.

    koristite li onaj geforce experience i ima li fajde od onih automatskih podešavanja optimalnih vrijednosti za najugodniji gejming?

    http://www.geforce.com/geforce-experience
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prakticno program pokupi podatke o tvojoj konfiguraciji i pokusa ti prilagoditi igru da radi na sto vecim fps. Meni je za konfiguraciju iz potpisa predlagao za BF4 720p rezu, a da povecam neke detalje sto je za mene glupo pravo bilo. Nisam imao nikakve koristi od njega a svako malo trazi update ta novu verziju kako izlaze nove igre.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači obori postavke mimo svake logike, umjesto da optimizira maksimum iz postojećeg hardvera.

    nešto slično sam i pretpostavljao.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa nije bas mimo svake logike, optimizuje igre, nije tacno da smanji sve postavke.
    Sad zavisi sta je za tebe zadovoljavajuce, je li ti dosta 30, 45 ili 60 fps?
    Tako da program je beskoristan po tom pitanju.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    narode, podržava li gtx 650 u potpunosti directx 11.2 ili je "zakucana" na directx 11?

    nisam se prije s tim nešto zamarao, ali neki kontradiktorni članci po hw forumima me zagolicaše :)
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    dok sam bio na windows 10, pisalo je zaista directx 12 preko dxdiag-a. međutim, evo zašto sam pitao - na jednom od hw foruma sam pročitao teoriju da samo kartice od gtx 750ti, pa nadalje imaju punu dx 11.2 podršku u igrama. eh sad, kako je dx 11.2 prvi put implemeniran u win 8.1, sjećate se sigurno onih raznih diskusija na forumima kako sve igrice brže rade na win 8.1, nego na windows 7 upravo radi dx 11.2 podrške, pritom objašnjavanja kako dx 11.2 većinu operacija sada prebacuje na gpu, prtiom skidajući opterećenje sa cpu-a, što treba u konačnici da rezultira većim fps-om.

    međutim, testirajući svoju gtx 650 u windows 7 i windows 8.1, ja odokativno nisam primjetio neku razliku u igrama između windows 7 (dx 11) i windows 8.1 (dx 11.2). zato pitam ima li zaista punu podrušku ili ne? da li sve dx 11 igre podržavaju dx 11.2 featurse ili ne?

    naravno, forumi su puni priča kako su neki sa win 8.1 dobili oko 20+ fps-a u odnosu na windows 7.

    ali isto tako ima klip na youtube-u gdje lik u split screenu testira crysis 3, tomb raider, batman arkham city ili origins (ne sjećam se tačno) i još 2 igre i nema neke razlike u fps, bukvalno je u 3fps gore dole između win7 i win 8.1, zavisno od scene, ali zato gpu memory usage je veći u windows 8.1, što donekle potvrđuje teoriju da dx 11.2 sada više stvari "prepušta" gpu-u (kako drugačije objasniti veći memory usage), ali opet ono najbitnije, nema razlike u fps-, sve je 3-4 fps zavisno od scene u korist jednog ili drugog windowsa.

    e onda dolazi sva ona fama oko bf4 kako duplo bolje radi na win 8.1 nego na windows 7, pa zatim onaj članak u kojem neki od dice developera navodno potvrđuje tu priču jer je igra rađena na dx 11.1 platformi.

    šta sad to znači u konačnici? da obične dx 11 igre ne prave razliku između dx 11 i dx 11.2 u windows 8.1 i da je to samo ekskluziva bf4 i igara izašlih u isto vrijeme i nakon bf4?

    dosta je nejasnoća u svemu tome, zato mi je i zagolicalo radoznalost :)
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    ne radi to tako brale :D mozes ti igrati neku igru iz 1995 na win10,jel to znaci da ona radi na dx12 ? Windows ti samo omogucava koristenje tog DX-a,ne znaci da ga igra podrzava.Skyrim radi na DX9,ti ga igrao na windows xpu ili windows 10,isto ce ti bit.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako si ocekivao neki znatno veci frame rate sa 11.2 varas se, mozda malo manje skokove izmedju min i max frame-a, ali na GTX 650 neces nikakve razlike osjetiti.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @decerto

    ok to što kažeš, ali ovdje govorim o dx 11 igrama... jeli to znači da definitivno nema razlike na dx 11 igrama između win 7 i win 8.1 u dx 11.2?

    dalje, šta je konkretno sa bf4 u cijeloj toj priči?

    a da ne govorim o desetinama tema po svakojakih hw forumima gdje su likovi pisali o 20+ većem fps dobitku prelaskom na win 8.1 i dx 11.2.


    @reventon

    pa očigledno je tako, ali eto onda je malo previše nahajpovan dx 11.2 i win 8.1. u odnosu na dx 11 i windows 7 :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Neke igre rade bolje u win8/10 u odnosu na sedmicu ali nije nuzno razlog DX. Ja sam imao slucajeva gdje sam imao stabilnije framerate ili dodatnih 10FPS u poredjenju win8.1 v. win10. Bog zna sta je bio razlog ali DX nije sigurno.

    Suma sumarum. Nema potrebe da ides u toliku dibiozu. Sto se BF-a tice, davno sam koristio win7 ali koliko se sjecam nije bilo nikakve razlike.
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    definitivno nema razlike.Pa skontaj i sam,da je win8.1 toliko bolji,ne bi sedmica i dalje drzala vecinski % operativnih sistema..
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znas koliki procenat ljudi u svijetu nema pojma kako se zove operativni sistem kojeg koriste niti da je izasao neki noviji.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima i toga. Prije nekih pola godine slušam dva srednjoškolca pricaju o racunarima: ..ma ima win7 ovaj novi windows.

    Danas moram pogledati jedan stariji PC sa XP-om. Nesto "ne radi". Vec mi muka.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: RE: Re: Nvidia Kepler

    ma ljudi jednostavno ne vole mjenjati stalno, pa i sam znas da bi win8.1 mogao jos gurati, za win10 jos nema potrebe

    btw sto se tice ovog sto nails govori, u moje sestre malac sad krenuo u skolu, i mali bas ide ono uci engleski, alononsto mi je drago vidjeti jeste kako malac ima britanaki akcenat, pravi se englez :D

    pravo mi je cudno vidjeti nekog da se ne razumije u osnovne stvari sto se tice kompjutera, ako je za isto zainteresovan
    miaslim, danas ti je sve haman na dlanu, i onda sretnem likove sto mi pametuju kako je bolje ne instalirati update za windows.