nVidia Maxwell

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Feb 21, 2014.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    To bi bilo idealno da svaka druga igra za pc ne sere.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne vidim ni da ce nesto ni dx12 pomoci
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne brinite se vi pimpace oni igre sa nekim opcijama koje ce biti FPS killeri a nece imati neku znacajnu razliku u kvaliteti prikaza.

    Sjetite se samo Witcher 2 i Ubersamplinga.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za Nvidiju bi najpogubnije bilo da Microsoft kupi AMD. :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mogao bi eventualno kupit GPU odjel, ali CPU nemoguce zbog zakona koji ne dozvoljava monopol.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može bilo ko (kolokvijalno rečeno) kupiti i CPU i GPU odjel, ali ne može više praviti x86 procesore jer se po ugovoru sa Intelom licenca ne može prenositi na kupca. Međutim MS bi mogao sa GPU odjelom i DX podrškom onda raditi šta hoće, npr. da Nvidiju ograniči da je uvijek verziju-dvije slabija u odnosu na njihov potencijalni GPU (a to je najblaža varijanta).
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Kako je krenulo, izgleda da od sljedece godine cemo morati skidati NV drivere sa torenta, tj. ako hoces da imas zadnje drivere. Koja smijadurija, guraju ti GFE u facu :(
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice dostupni 4 puta godišnje ili nesto tako.. ako ne budes imao acc i onaj njihov bloatware. Genijalno..
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa zato kazem torente valja koristiti, hahahha
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nećeš ni to moći ako driveri ne budu "full" kumulativni. Možda planiraju samo redovno patch-ovati postojeće WHQL drivere.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta je problem u GFE, preko njih sam i skidao drivere, nikakvih problema nisam imao niti je nešto smetalo. Ono što preporuče kao optimalne postavke ignorisem i postavom u igri kako meni odgovara. Pa imam instaliran i samsungov smart magician za ssd, alat za OC, aplikaciju za wireless, zvučnu itd, ni ne obracam pažnju. Negledam na to kao bloatware jer je nešto što mi treba.
    BTW nevjerujem da ce sve biti bas tako tragicno ograniceno, zbog drivera da ljudi prelaze na stranu konkurencije i gube udjel na trzistu.
     
  14. Neraa

    Neraa Aktivista

    Da li se isplati uzeti gtx 970 i koristiti je za 4k igranje, s tim da ne igram novije igre, uglavnom Shift2, Dirt 3 i nekad witcher 3 ali rijetko.
    Izletila mi povoljno 970-ka pa da vidim jel imaju još uvijek problem sa ramom ili je to bio previše hype?
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne, tu kartu nikad ne bih ni razmatrao zbog memorijskih problema, radije jos skucaj malo pa idi na 980 ili 1060.

    Vram usage drasticno skace na 4K cak i kod starijih igara.

    Nije hype, 3.5 + 0.5 je real problem.
     
  16. black

    black Komšija

    Nez kakvih problema , to su driverima rijesili. Evo GTA V zauzima 3.9 GB memorije i nema glitcheva, to je na pocetku bilo kad kartica tek izasla bila. Moja nema neko pretjerano hladjenje ali sam je overclockovao na 1420 MHz i memorija za 200 MHz bez dizanja napona samo sam power limit digao za 5%.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mene opcenito nije dojmila 9xx serija, pascal je mnogo bolji, efikasniji i stabilniji.

    Cak sam vise volio svoj gtx 780 sli setup nego 980 sli.
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    Sve to stoji ali ako skupim dodatne pare za jaču karticu moj fx8300 @ 4Ghz će postat usko grlo i onda trebam novu matičnu, cpu i vjerovatno ram a to mi je previše stvarno, black jesi probao na 4k igrati nešto?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nece postat usko grlo na to rezoluciji.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GTX1060 ili RX480 kao apsolutni minimum za 4K.