VR oprema (Oculus, Vive, Index..)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Apr 3, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    Vidim da se dosta pise o ovom VR modelu, spomenuli smo ga vec pa ne bi bilo lose otvoriti zasebnu temu. Bas me zanima dokle ce dogurati. Dev kit dolazi sa 720p ekranom od 7" ali mislim da ce u konačnoj verziji ubaciti 1080p ekran i da ce se stvari poboljsati i po pitanju performansi i po pitanju gabarita. Kako dole kezu u videu, oko 40 000 je izvšeno narudjbi od strane develepera sto je pozamašna cifra.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nesto slicno TrackIR-u. Fina stvar, nema sta. Samo sto sad izgleda ko maska za ronjenje i poprilicno je gabaritno :shock:
     
  3. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Fina stvarčica. Pratio sam ovo jako puno, i jako me je iznenadilo kada je Valve objavio da će TF2 biti sa podrškom za Oculus RIFT
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa develeper kit. Mijenjace stvari kako sam i rekao, i po pitanju performansi i po pitanju gabarita. Cilj je da finalni proizvod izgleda kao skijaške naocale.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    John Carmack has left id Software to join Oculus VR, the company making Oculus Rift.

    http://www.eurogamer.net/articles/2013- ... gy-officer

    Wow!

    UPDATE: Bethesda/id clarifies: "John will spend time working out of Oculus as part of his role with them, but he will also continue to work at id."
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Izgleda predobro :grin:
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos jedna stvar sto nikada nece zazivjeti.
     
  9. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Ja sam gledao kako izgleda cijela stvar sa Oculusom ako se koristi Razer Hydra i mogu samo reči da izgleda fenomenalno i da bih volio to da vidim u budučnosti na nekim igrama.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pa realno je čitava stvar još u nekoj prototip fazi, a osim Carmacka i iD-a, do sada je malo firmi bilo spremno uložiti ozbiljniji novac u dalji razvoj. To bi se sada moglo promijeniti, pa hajde da vidimo šta će ispasti..
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ostaje nada u Sonyev VR headset. Tesko da ce sada Oculusov fokus biti gaming (ne mislim na mobile i sl). Tuga..
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je ovo istina, Sony samo treba proširiti podršku i na PC i imaju potencijalni hit.
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ljudi pokupovase sve ccc
    A kako li se tek sad osjecaju oni sto su ih podrzali na KK :lol: Donjeli im 2 biliona :lol:
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko sam upratio, sony naovdno zeli od svog VR-a napraviti platformu/konzolu za sebe. Nece biti dodatna oprema.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Nope, on ide uz PS4.

     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    "Oculus has the chance to create the most social platform ever and change the way we work, play, and communicate."

    Nevjerovatno! Temu treba zakljucati. Cuj social platform..
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    kad krene chat u 3D ili farmville :smt005 :smt005
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma