Odabir Hi-Fi(a) sa OLX-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by aeRo, Nov 23, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdra forumasi,

    Molio bih da mi neko pomogne oko odabira Hi-Fi-a. Zivim sam pa se raja cesto vikendom kod mene skupi a bluetooth zvucnik cim je vise od 7-8 ljudi u sobi nije opcija. Prvobitno sam kontao da gledam neke zvucnike recimo koje bi kopcao na laptop, ali nedavno organizujem kod sebe "skupljanje" i drug mi donese prahistorijsku Sanyo liniju, 2 zvucnika i woofer i lupala je samo tako. Tako da kontam da mi je bolje mozda da uzmem takvo nesto - koristio bi cisto da prikopcam preko AUX-a i da pustam muziku s mobitela. Pa bi bio zahvalan (ko se vec razumije u ove stvari) ako bi mi dao preporuku sa OLX-a (recimo koristeci ovaj filter: http://www.olx.ba/pretraga?id=1881&...ort_order=desc&sort_po=cijena&kanton=9&do=100). Ili mi je ipak bolja opcija da idem na neki sistem koji bi kopcao na laptop?

    Hvala.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja cu ti preporuciti olx korisnika Viktorian koji se bavi prodajom rabljene hifi opreme po super cijenama a lik je odlican za saradnju i savjetovanje.

    A onako vezano za temu,neko solidno pojacalo i dva veca hifi zvucnika bi bilo ono sto bi te bas ucinilo sretnim. Pogledaj u Viktorian-a na profilu sta ima.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Hvala na preporuci Dino... vidim da nema u kompletu Hi Fi sisteme, nego odvojeno. Javicu mu se da vidim moze li se sta ukombinovati u ovaj moj budzet.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ja bih ti preporucio HiFi_Choice, tip je fanatik za Hi-Fi i vrhunski znalac, a Viktorijan nije bas pouzdan, mnogi su imali losa iskustva znam ih licno kao, i njega, i nije u novom gradu kao sto pise nego na sokocu, bogu iza tregera.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Kolegica drzi satove plesa, prostor nekih 80m2, ima neku liniju staru 15god, pita mene za preporuku sta bi. Ja nemam blage veze.
    Nasla je neki Mediacom 269km, i ovaj sony
    https://www.sony.ba/electronics/hi-fi-sustavi/gtk-xb90 . Fora joj je sto ovaj ima da moze na njega mikrofon, usb, kartica, bluetooth s moba, pa neko slicno rjesenje kaze ako ima nesto mozda bolje ako netko moze preporuciti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    taj mediacom je jedan od najboljih kompletnih sistemasa aktivnim pojacalom,sa svim ulazima za muziku,tipa aux,sd kartica,usb stick i bluetooth
    licno sam ga slusao i mogu potvrditi da je odlican a licno sam slusao i mnoge druge iste i vece cijene i nisu ni priblizno kao daj mediacom

    sto se sonyja tice,slican ovom modelu sam isto probao,samo ovaj model nema bateriju u sebi i mislim da je jaci od ovog ,daje 60 W ali je zvuk perverzan,bass je najbolji sto sam ja imao priliku slusati ali je vjerujem i skuplji od ovog mediacoma
    koji god da uzmes,neces pogrijesiti...pogledaj samo sta od ulaza, ima xony,znam da ima usbi BT
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala ti, prenesem joj. Onda vjerovatno ide taj


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel to pokera igrate :)
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    HiFi i glasna muzika su dva pojma različita. Ne znam koliko ti treba audiofilsko izdrkavanje i da ti neko pametuje zašto vrijedi dati 200eura za set kablova.

    JBL je bog za te varijante party zvučnika, a i Sony ima dobar zvučnik.

    https://www.sony.ba/electronics/hi-fi-sustavi/gtk-xb7
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    o tom sonyju xb7 sam i govorio ali je skup
    kosta oko 550-600 KM kod nas ali je zvuk vrhunski
    ovnaj mediacom je duplo jeftiniji a nije los...mozda i najbolji od ovih karaoke zvucnika
    a hifi i ostalo sto ti spominjes mislim da ovdje nije tema...posebno jer ce se koristiti za ples,dakle treba da je prenosivo i bez kablova