Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Druze,gdje si,kupio tv pa da kimtec direktno dolazi po njeg? Ja sam,svoj uzeo preko ekupi a imam jos 4 mjeseca garancije. Ako se servisiranje pokaze uspjesno poslao bih i ja svog.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...


    next.ba
    Kod njih sam uzeo ali kimtech je ovlasteni distributer samsung-a tako da kod njih imam garanciju (direktno sam samsung kontaktirao i oni su mi dali broj od kimteca),
    U roku 24 sata sam dobio poziv od kuriske sluzbe da spremim tv u orginalno pakovanje (kutiju min) i da ce je pokupiti radnik.
    posto se kod mene adresa nije poklapala licno sam odvukao tv u poslovnicu i posla, receno mi je kad se zavrsi servis da ce preko iste sluzbe tv bit poslat na kucnu adresu.
    Koliko ce to trajati nisam suguran, ali cu napisati.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jucer gledao u trgovini jedan pored drugog "normalni" 4K i OLED, i to sa samo 1080p satelitskim signalom, i sjebao se totalno kako ovaj obicni izgleda jadno pored OLED-a :D
    Ali i cijena je paprena...
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Upravo tv vracen, pane je zamjenjen, sad ne vidim nikakve deformacije na panelu ni linije (dok sam na onom istog dana kada sam kupio tv vidio ali su bile minimalne tako da nisam obracao paznju na njih).
    Sacekat cu jos noc, pa da pogledam kako se navec ponasa panel.
    PS

    MOram naglasiti da ovako dobar panel nije bio ni kad sam kupio tv, znaci gotov nikako nema probijanja pozadinskog osvjetljenja (ima mozda velcine 0.5cm na sredni-dno ali jedva primjetno) ostalo je sve perfektno, nikakvih mrlja, nema deformacija na bijeloj podlozi, ljepota za gledati.
    Razmisljam da orginalni panel nije bio odmah u defektu cim sam kupio tv, posto sam odmah primjetio dvi tamnije linije preko ekrana ali nisam toliko obracao paznju posto su se samo primjetile na odredjenim scenama.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    za tu cijenu i više nego odličan!

    e kad bi kod nas bile takve cijene...
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    odakle sad to da si ga morao spakovati u originalnu ambalažu nakon godine i 6 mjeseci?

    uvijek je bilo da se ambalaža čuva 7 dana, koliko je rok za zamjenu za novi tv uređaj, a preko 7 dana ide na redovan servis. nigdje se ne spominje da se mora preko tog roka čuvati originalna ambalaža da bi tv bio primljen na servis. u kesu da ga staviš, moraju ga primiti.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hvala baha, pa ja koliko para toliko muzike iako ima nekih finih feature-a za taj cjenovni nivo (390 eura).
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa to sam i ja mislio :), u odnosu na cijenu... kod nas je takav milja maraka i to kao na sniženju :)
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kupih i ja 4K tv, mislio uzeti oled B6, ali input lag me odvuko( a to mi je vaznija stavka nego kvalitet slike jer je tv za igranje) na samsung 49ks8000, postavim ga dok kupim av receiver novi pa javim dojmove.
    P.s. Posto ce tv na zid, a sony koji imam ima u startu mounting mehanizam za zid, treba li mi ovde nesto dodatno, VESA?
     
  12. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Znate li ko je glavni servis za TV kupljen u Nextu (prije skoro pa 2 godine)? Kome se trebam obratiti za servis?

    Počelo sranje, da prostite na izrazu, bljesne bijela boja u čošku, nekakve tuzge na tvu se pojavile, svako malo čošak pocrni pa nestane kada se upali 3D samo da bi se vratilo... do sada sam odgladao angažiranje servisa ali očito je da nešto nije uredu sa televizorom (48h6400 je u pitanju).
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Zajednico,

    može mala pomoć, dvoumim se između ova tri modela... ovaj Philips mi se nekako čini najbolja opcija, Android TV, ima Ambilight, 4K i QuadCore je procesor u njemu, ali nisam imao iskustva sa Philipsom. Koliko vidim svi imaju po 2 godine garancije... hvala.

    Philips Android LED TV 49PUS6401/12 49" (Link)
    (49", 4K Ultra-HD, TunerDVB T/C/T2/T2-HD/S/S2, Android TV, HCMIx4, USBx3, Ambilight 2)

    Samsung Full HD Smart LED TV 49" UE49K5502AKXXH (Link)
    (49", Full HD, Smart TV, Tuner DVB-T2C, HDMIX, USB, Y/Pb/Pr, LAN, Digitalni audioizlaz, RF ulaz)

    Sony Smart LED TV 49WD757 49" (Link)
    (49", Full-HD, Smart TV, Tuner DVB-T2, DVB-C, DVB-S2, 2xHDMI , 1xSCART, Digital Audio Out, 2x USB 2.0, LAN, 1x CI+ 1.3)


    PS: Mora biti Domod i i cijena do 1.300 KM.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Od nabrojanih Philips, mada ni on nije neka sreca bolji je od druga dva.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potpisujem, od navedenih je Philips najbolji. Spremi zadnji update na usb stick-u jer je fabrički vjerovatno mnogo bagovit.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdarv

    Zamolio bih za savjet u vezi odabira dva Tv-a

    Znači jedan ide u kancelariju a drugi bi trebao u kancelariju za sastanke.

    Panirano je uzeti 2 TV-a od 55"

    Ovaj u kancelariji za sastanke će biti montiran na zidu.

    Potrbna preporuka i za nosač koji će ići na zid, zud na kojem će biti postavljen Tv je od rigipsa.

    Šta se može predložiti obzirom da bi oba Tv-a bila korištena za prezentacije projekata ovaj u kancelariji isto bi bio korišten i za povremenu "konzumaciju" Tv sadržaja.Bilo bi dobro da ima mogućnost da se mogu daljinski "šaltati" slajdovi tokom prezentacije.

    Također bezično povezivanje telefona / laptopa sa Tv-om. Za ovaj dio,hoće li trebati neki externi uređaj za ovu funkciju ili ima integrisano u Tv-u

    Bilo bi dobro da podržava više urđaja. Neko ima iOS neko Android ili u slučaju da je laptop sa Win OS-om

    Hvala.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neki LG ili Philips sa IPS matricom zbog širokog ugla vidljivosti.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Editovao sam post i i dodao još par informacija

    Imaš li neki konkretan model da preporučiš ?

    Hvala.
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma