Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako ces bas puno gledati filmove preko usb-a, sony preskoci ...jer ima ocajan medija player...ne mozes cak ni titlove na njemu povecavati
    LG po meni ima najbolji media player a vidim po pisanju drugih da i samsung ima odlican
    onda nesto od ta dva proizvodjaca
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    40" modeli nerijetko imaju lošiji panel od 43". Za te pare se može kupiti 50MU6172, ali ako je preveliko onda Sony 43XE8000 (ali ako imaš neki eksterni media player).
     
  3. Comander

    Comander Novi član

    Sad sam u jos vecoj dilemi, znam za taj 50mu6172 ali je preveliko a ovaj sony sto Neo spomenu xe8005 je van budzeta. Ako bih zanemario filmove sa ext uređaja i bazirao se samo na total tv tj. sport i filmove preko istog sta bi bila preporuka u velicini 43( moze i neki mimo nabrojanih a da nemam trzanja na brzim scenama)?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako hoćeš da gledaš filmove bez trzanja moraćeš se "protegnuti" za neki model sa 120Hz panelom.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mozda i nije preveliko.
    Sa koje udaljenosti gledas tv?
     
  6. Comander

    Comander Novi član

    Otprilike oko 2,5 metra s tim da ce nekad biti i blize.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije veliko onda, ja svoj gledam sa 2.4m.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što veći ekran to bolje. Nikad tv nije prevelik.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Istina, imho ne postoji prevelik tv. Ja bih 75" gledao sa 3 metra bez frke.
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Postoji premala soba :D
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Nisi u pravu, tv nikad, ali nikad nije prevelik da vidis moju sobu (iz koje se selim u vecu doduse) 12 kvadrata 55" 4k oled da je bogdo bilo para za veci.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    U drugoj temi je @JVC je spominjao da je uzeo LG OLED 55 C7, a i ja sam se prije desetak dana ponovio sa OLED-om, uzeo sam Sony A1, pa eto ako bude kakvih pitanja i razmišljanja, sad se nešto može i iz prve ruke prenijeti.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Congrats obojici.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    cijena? :)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je 55" postao baš običan, da ne kažem premal; sljedeći mora biti 65" ili čak 70-75" da bi se osjetila razlika.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da za 1080p morao bi biti 65" a 4K 75" ili vise :)
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moj sljedeci tv ce biti 65.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije dok sam radio Libiji imao sam projektor u sobi. Redovno gledao filmove preko njeg. 80" je bila slika na zidu. Nisam primjetio da je bilo preveliko.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kod mene je 43" apsolutni maksimum :D
    Ne znam kako vam 55" moze biti mali TV, ccc.
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    42 je i meni isto malo, sada nakon godina konzumiranja, ako bi isao na novi nebi ispod 55, samo nebi davao velik kes za tv

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk