Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    TV kad sam uzimao u domodu bili su zaista korektni u svakom pogledu. Prvi puta da sam uzimao kod njih nesto, trudili su se maksimalno.

    Pokusavali smo praznu kutiju 55"TV-a da ubacimo u auto da vidimo kako ce moci na svakoj varijanti i na kraju nismo uspjeli :D

    Kod mene auto A4 ne mozes zadnja sjedista oboriti bas je limuzina.

    Onda su mi zvali ljude za prevoz koji su bili skuplji da bi na kraju rezervisao TV i sutra otisao karavanom po njeg :D



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene je Mondeo hatchback, velik gepek a kod 5 vrata :) obaraju se sjedista

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma


    Da ima kod njih i sad taj Samsung po onoj cijeni vjerovatno bih kupio, jer bi me 55" izašao 1190 KM na dvije godine, što nije mala razlika, ali nema više.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Zato kupujem kod stanica, mobil mediji, ili tehnomagu, ista cijena bez obzira na nacin placanja, ovi sto varaju drzavu pa daju jeftinije za kes mi nisu interesantni, dok sa ovim prvim imam odlicna iskustva.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    U tehnomagu je identično kao i u domodu. Jedino stanić aka technoshop daje isto.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Mobil medija ima isti sistem kao tehnoshop
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa i ne baš, kod mobilmedie platiš 10% veću cijenu od one za keš.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sistem placanja preko šoping kartica/obrocne otplate, nije bas free kako raja prica. Prodavnice koje nude takvu kupovinu ne dobiju cijeli iznos kao da je za keš i zato je u vecini slucajeva roba 10% skuplja jer oni dobiju 10% manji iznos. U zavisnosti od dogovora izmedju banke i same firme i zato sve nisu u mogucnosti da daju istu cijenu kao za keš. Nekada to prodavnice preuzimaju na sebem, nekada taj procenat podijele izmedju sebe i banke mada se ti ugovori mijenjaju svake godine a nekada i češće.

    Davati popust za keš nije varanje. Mozes ti i poklanjati robu. Samo akcija treba biti istaknuta i najavljena.

    zoi U imtecu ide preko BBI za penzionere. Tako je barem bilo ljetos. Provjeri kod njih opet.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
    zoi likes this.
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Tehnoshop Tv na 24 mjeseca isto košta kao u tehno magi za keš, znači, ne uzimaju više kupovao nekoliko TV-a dobio na karticu, i kredit po istoj cijeni kao kod drugih za kes
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja govorim o mobilmedia/tehnomag koji uzimaju 10% više za kupovinu na rate. Technoshop smo već prožvakali da ne uzimaju više.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    No Mobil media ne uzima, nedavno kolega kupio Sony receiver na 2g istu cijenu dobio kao za keš, i isto može dio u kesu dio na rate, samo treba biti malo fin sa njima, ništa na ho tum.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Onda je on dobro prošao, ja kad sam god kod njih kupovao nešto, a i sad kad sam pitao za TV bila je ova priča, ova manja cijena je za keš a ova veća je kao "prava" cijena koja ide kada plaćaš na rate.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    To rade u svim radnjama, tj. daju popust na gotovinu jer bankama placaju proviziju za karticno placanje. Ne znam tacno koliko, mislim da ide i do 4%. Tako da je bolje dati 5% kupcu, prije ce kupit, a prodavac je na istom.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na koji fazon onda u Imelu daju 10% popusta ako platiš karticom UniCredit banke? Popust se odnosi na cijenu za gotovinu.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa to organizuje unicredit. Isto sto na ekupi.ba bude cesto akcija unicredit banke. Ili raiffeisen u dm-u, bingu itd.
     
    zoi likes this.
  16. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Kada pogledate cijene u okruzenju, evropi a da ne pricam SAD-u vidite da su svi ovi nasi trgovci isti smecari koji imaju ogromne marze i kada se odbije popust za kesh. "Baj d vej" Domod ima uzasne recenzije na njihovoj facebook stranici a ja imam samo pozitivna iskustva sa njima ali srecom nista mi se nije pokvarilo u garantnom roku sto sam kupio kod njih a cuo sam da su u tom slucaju teski muljatori.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Bilo im je prije 10% skuplje karticom sada nije
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    40" il 42" za podruma treba. Znaci stari gleda utakmice s komsijama u podrumu povremeno. Sta preporucujete kao najjeftiniji opciju a da moze proc. Brand LG ili Samsung. Philips ni pod razno. Imao je philpsa pa se pokvario i ne zeli ga vise. Nista smart nista 4K.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Elit radi odlično, slika predobra, duga garancija, sve nix pamet.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Daj neki link. Nasao sam neki grundig 40ka za 526km i dostava gratis

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk