Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pogledaj u bingo telefunken telvizore. Roditelji imaju vec 7-8 godina i evo radi dan danas :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  2. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ja ne bih Elit vise unio u kucu da mi ga neko dzaba dadne. Imao sam skroz negativna iskustva sa njihovim TVom koji sam uzeo za vikendicu. TV je veoma malo radio a opet nakon godinu poceo praviti probleme. Jeb*s ti i dugu garanciju kada je stalno u servisu. Od tada sam se zakleo da vise Eliti, Vivaxi, Tesle, Foxovi, Voxovi i ostala kineska sranja ne dolaze u obzir ni pod razno. Philips, Telefunken i Grundig su najnizi low end brandovi za koje bih ja i dao novac ali opet nikad ne bih jedan od tih televizora uzeo da ga stalno gledam nego za vikendicu, potkrovlje i slicno.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Ja znam dvojicu koja imaju elit godinama bez najmanjeg problema od toga jedan frizer, radi mu po cijeli dan bez greske, trpati philips sa kineskim telefunkenom, ili turskim grundingom je smijesno.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izgleda da ce bit LG 43LJ500V za 629km. Elit daje 5 godina garancije al nije mu se dopalo to ime a i cijena nije nesto prihvatljiva. Elit 40" 600km a LG 43" 629km.
     
  5. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    I ja znam dvojicu kojima je Samsung TV rikn'o za manje od godinu dana a da li to nesto govori o Samsungu? Naravno da ne. Svi mi imamo licna iskustva vezano za neki brand i moja iskustva sa Elitom su takva. To govno vise nece u moju kucu a neka ga kupuje ko god hoce i ja zelim da mu radi 20 godina. Trpati Philips sa Telefunkenom i Grundigom nije smijesno. Telefunken nije kineski nego turski i u njega se ubacuju turski Vestelovi paneli i nemaju nikakve veze sa Kinom dok se Grundig proizvodi u Arcelik fabrici u Istanbulu, najcesce sa Samsungovim panelima a u toj istoj fabrici se proizvode i neki Sony televizori. Naravno da se taj Sony i Grundig ne mogu porediti jer su potpuno drugacije komponente ali sam proces proizvodnje i kontrola kvaliteta su isti. Sto se tice Philipsa to vise nije holandska kompanija nego kineska i otkad su ih kupili kinezi kvalitet proizvoda i sama kontrola kvaliteta su znacajno opali i zato sam ih stavio uz Telefunken i Grundig. Ja naravno ne bih uzeo nista osim Samsunga i Sonyja ali ako bih vec morao prije bi to bio Grundig nego Elit.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako gleda sport nek ne ide na LG.
     
  7. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Sto to? Ja nikada ne bih izabrao LG radi njihovih IPS panela ali onako me interesuje sto je LG los za sport?
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zbog motion handlinga. Eno na rtingsu modeli duplo skuplji od ovog što on hoće imaju očajne ocjene u toj kategoriji, ispod trice.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Imaš Sony sa ips panelom, isto tako Samsung, Panasonic its. LG ima dobru sliku kome nesmeta los kontrast, ali slika je na boljim modelima odlična, više sam Samsung smeća vidio nego LG, kome treba za dnevni boravak gdje se gleda sa svih strana ips pored ogleda je jedini izbor, pva ima sugavu sliku čim izmaknes iz centra, zavisi za šta treba u nekim situacijama je ips bolji u nekim pva koji je generalno bolji, ali opet u osvjetljenje sobi, iz raznih uglova ips je ok.
     
    Last edited: Dec 5, 2017
  10. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    U pravu si, barem za ovaj model sto on hoce. Uzasan motion.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/lh5000 (lj500V i lh5000 su veoma slicni modeli)
     
  11. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Znam da imaju Sony, Samsung i Panasonic sa IPS panelom ali ih ima i sa VA panelom pa te brandove pratim a u 99% LG LED televizora su IPS paneli pa me oni kao brand ne interesuju. Tek kada budem imao pare da kupim OLED pocecu malo vise pratiti LG.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Meni je sada za dnevni boravak glavni izbor baš LG radi velikog prostora , i raznih pozicija gledanja, za filmove u drugoj sobi imam oled 55c7 ovo bi bila soba gdje sjedi više osoba pa mi je bitan ugao koji je na pva sugav, gledao sam LG 750 slika 4k odlična da malo okolnog svijetla samo da nije mrkli mrak, za spavaću sobu sam stavio Toshiba 48" dobio je od kolege za 650 km sa garancijom, malo je povelika, ali bolje nego manji za skoro iste pare.
     
  13. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    U tebe u kuci kao u salonu, raznih vrsta televizora i panela. :D
     
    Sena and zoi like this.
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Vala baš tako, velik stan pa sam napravio jednu sobu samo za kućno kino, oled, 9.2 sistem, ono terorisanje komšija, haha
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kako ide kreditiranje u domodu i slicnim shopovima. Moram uzet oled tv iz zdrastvenih razloga.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Domoda deset posto na istaknutu cijenu. Technoshop ista cijena kao što je i navedena, a oni su ovlašteni uvoznici za LG pa pretpostavljam da bi kod njih trebalo biti najjeftinije. Sačekaj malo da izađu novogodišnji katalozi.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    A sto iz zdravstvenih razloga? Mislim nije mi jasno kako to utiče na tvoje stanje?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    A ocni doktor preporucio zbog manjeg eye straina. Ali evo citam ima eye strain i na oledu tako da frula.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Eye strain" nemaš jedino sa e-ink ekranima sa bočnim osvjetljenjem, u prevodu samo čitanje knjiga bez multimedije i igara.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    U donosi kredit zaboravi skuplje ti je 10-12% nego za keš, najbolji po tom pitanju je tehnoshop, 24 mjeseca, bez kamate, ista cijena kao kod drugih za keš, možeš dati dio u kesu ostalo razbiti na rate, obavezno onaj na Koreji kod Mercatora.
    Mada realno jeftinije je da probaš promijeniti doktora.