Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti svoje pa svoje. Lik ti gore fino objasnio zasto je razlika u cijeni. Dvije stranice ti objašnjavam da za kartice nije i ne moze biti ista cijena. Neko to plati. A sad' je eto i selektivno deset arikala a tvoj jedan TV i iskutvo nije..
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam kupio kod njih 3 televizora u 2g, platio karticom po istoj cijeni kao u tehnomagu za kes, meno dovoljno, netreba mi niko pametovati, kupujem gdje mi je jeftinije, i gdje imam bolje uslove, netreba mi niko placati nista, kada sam kupovao sony 50w807c kostao u fening isto na 24 mjeseca koo u tenomagu za kes, jebes suplju kako, ko to je cinjenica, lijepo prosetas pa vidis svojim ocima.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Hajde da ne ponavljamo istu priču već par stranica. Kad bilo ko kupuje bilo koji proizvod, obiđe radnje, provjeri cijene, garanciju i uslove plaćanja, izabere tamo gdje je u tom trenutku najbolje.
     
    donjapa likes this.
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam šta je dosad više smaralo: bahaćenje, lutrija sa panelima ili aktuelno pitanje kreditiranja i koja je radnja veći lopov.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    S obzirom da je tema odabir i kupovina TV-a ne znam o čemu bi se drugo trebalo pričati nego o tome. Postade na forumu problem i kad se držiš teme.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Presipa se iz šupljeg u prazno, nastade borba između "poštenog" Technoshopa i "lopovskog" Domoda. :D
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hajd sta fali, ko da se ima o cemu pricat. Koliko je tema tako propalo
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Istina, barem su svi naučili da je sve sranje što nije OLED i da LG OS učitava hard diskove za par sekundi.
     
    zoi likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo da ne bude samo iz šupljeg u prazno, nešto konkretno o Sony 55XE7077.

    Početni utisci su odlični i drago mi je što je VA, u mraku se kontrast primjeti itekako a uglovi gledanja su odlični na ovom televizoru, makar za kućne upotrebe. Nisam primjetio neke deformitete slike/panela. Upscaleanje radi odlično pa tako na udaljenosti na kojoj ja gledam TV (2,5 - 3,0 metara) kvalitetan FullHD ima sasvim pristojnu oštrinu. Input lag odličan, tako da je dobar odabir kome treba za gaming. Učitavanje sa eksternog medija je dobro, nema nekog čekanja, mada nisam koristio hard diskove velike zapremine, ali jesam stavljao usb stick sa dosta manjih fajlova i učitavanje je bilo instant. Puštao sam neke video fajlove sa USB sticka koji imaju bitrate po 60 MB/s ako se ne varam i nije bilo nikakvih problema. OS je brz ali jednostavan. YouTube aplikacija je na nivou, castanje Youtuba sa telefona radi bez ikakvih problema. U aplikacijama između ostalog ima i Plex kome je to bitno. Netflix i Amazon Video su tu mada ih nisam koristio. Zvuk je na nivou televizora rekao bih, ništa posebno ali nije ni za odbaciti, tako da za sad ne vidim potrebu za soundbarovima. Ako nekog' interesuje nešto detaljnije nek' pita, pokušat' ću odgovoriti koliko budem mogao i znao.
     
    Last edited: Dec 8, 2017
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Što je činjenica, svidjelo se tebi ili ne, ja sam promijenio više televizora nego neko čarapa, sve sam isprobao, a ne čitao, slušao, i sl. Sve naučio na skuplji način.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    On nije Android koliko je meni poznato.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    zoi Nisi najbitnije rekao: gdje je i kako kupljen da znamo da li su te pokrali.. hehe. Sretno sa tv-om. Mislim da sam jedan vidio u tehnomaxu.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije Android, zato i jesam napisao malo o OS-u.

    hehe da da nisam to spomenuo. Kupio sam anam đe ne pokradaju sirotinju što uzima na rate :D Hvala :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I koliko izadje na kraju?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja cu uzeti Samsunga jer ce me doći jeftinije, iako sad zoi me malo zabrinuo :) oko Sony-a :) U glavnom, definitivno jedna od ove dvije ide...
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Na kraju ce svako biti zadovoljan sa kupovinom novog telvizora koji svakako ce biti bolji od starog :D

    Ne cudi me da je zadovoljan Sonyjem, iako su najskuplji telvizori njihovi kako sam cijene poredio.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zoi koliko si ga platio. Drago mi je da ti se svdja, naravno da je ok tv, pusti specijalce, posebno za gaminga, mislim da igre odlično izgledaju na njemu.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo domod opet 50" model Samsunga 1095km @Qler

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nanijetio sam 55'' :) necu manje. Kad sam prosao rasprave sa zenom :) ne bih se sad povukao nema sanse :) 1365KM ce me doci ovaj 55'' model.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma standardna ova cijena iz technoshopa, a i u drugim radnjama je ista. Doduše na rate je kupljen, tako da nisam imao priliku ganjati neke popuste i novogodišnje akcije. Probao sam Xbox na njemu i super je, iznenadio sam se kako sve dobro izgleda nakon igranja na monitoru. Mogu misliti kako bi to sve izgledalo na One X i ps pro. Za sad mogu samo digital foundry videe gledati haha. Montirao sam ga na zid i baš fino popuni zid.

    Qleru dobra cijena :) Ja sam razmišljao o kupovini u bh Telekomu gdje bih dobio popust od 250 KM sa ugovorom na dvije godine, ali na kraju ću odjaviti skroz BH Telekom tako da će na dvije godine ušteda biti 700 KM :D