Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo mi je za kes preko jedne firme, nikakvi ugovori :)
     
    zoi likes this.
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo se raspitaj da li u toj firmi dobiješ aktivacijski kod za još tri godine garancije, jer to Samsung i ostali daju samo nekim radnjama kako sam ja skontao. Ako ti ne budu to davali po meni ne vrijedi ta ušteda 3 godine dodatne garancije.
     
    Last edited: Dec 8, 2017
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dobro si me podsjetio, sad sam poslao upit.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pitaj mene :D

    Aktiviras samostalno postaljes naziv TV-a model, serijski broj, mjesto i vrijeme kupovine na mail samsunga BIH. Oni odgovore kroz nekoliko dana gdje dobijes garantni list da je TV produžen na 5x godina.

    Znaci lomio si se kao i ja za 55" model :D

    Haman svaka žena mora miješati se iako nema potrebe za tim :D

    Edit: firma daje standarni 2x godine samo sto samsung oficijelno do 31.12 nudi jos 3x godine garancije. Mislim da gdje god kupis TV Samsunga moras registrovati uređaj kod njih na sajtu za garanciju dodatnu.


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo i rekli su mi tako, ima 5 godina sa dodatnom aktivacijom. A zene su ko' vegeta, u sve se mijesaju :D
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije nista komplikovano mada se nadam da nece biti potrebe za popravkom u tih 5x godina.

    Nema u domodu 55" modela obicnog vec samo zakrivljenog koji je papreno skuplji oko 1800km cini mi se.

    Ja sam prezadovoljan TV-om i topla preporuka, opcenito nemam zamjerki pogotov nakon instalacije smart iptv aplikacije i dodatnih 1000 kanala ljepota je daljinski šaltati :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ja svoj stelim ima dva dana. Pokusavam na oko izvuci najbolje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel Samsung MU 6 serije model?
    Ja sam malo miksao sa rings com i na svoj nacin postavke.

    Mada svi koriste movie mod al meni se ne dopada vise sam za natural mod.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije, KS8000 je.
    Movie mod je obavezan. Nece ti se svidjeti na prvu ali kasnije ces skontat da je to jedini ispravni nacin rada. Mogu te navoditi preko skype ako zelis.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 8, 2017
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za filmove da: movie režim, sva 'poboljšanja' slike isključena (osim dinamičkog kontrasta za hdr materijal), motion plus eventualno na 1 ili 2 ko je osjetljiv na 'judder'.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @Sena
    Hvala sto nudis pomoc al kod tebe je jaca serija pa je to drugi nivo.
    Movie mod nije mi legao na prvu al naredni film cu pustiti u tom modu pa dati mu jos jednu šansu.

    Sto se tice HDR moda kad ga ukljucim mislim da je tad sve na maksimalno ukljuceno pa se sija soba ko reflektor :D Meni HDR djeluje prejako doduse za igre i filmove u hdr-u mozda daje poseban osjecaj iako nisam testirao.

    Judder mi je iskljucen skroz.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad je HDR materijal aktivan, kontrast i backlight MORAJU biti na max, a dinamički kontrast na low ili medium u zavisnosti od preferenci.
     
    Eldorado and Sena like this.
  13. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Nema tu pusticu naredni film u movie modu pa mu dati jos jednu sansu, naravno da ti se nece svidjeti. To se mora gledati 10-15 dana u tom modu da bi ti se oci navikle i da bi ti se svidio. Kod vecine su se oci navikle na plavkaste hladne boje i ispocetka sve lici nekako zuto i tupo na movie modu iako je to jedini ispravan mod gdje su boje puno blize potrebnih 6500K. Inace na ovom modu su poiskljucivana sva procesuiranja slike pa ako se gledaju kanali na njemu moze se ukljuciti digitalni ili mpeg noise reduction radi velike kompresije kanala i malo pojacati ostrina i pozadinsko osvjetljenje te ukljuciti dinamicki kontrast na low za malo "kick-a" a za filmove samo prebaciti na movie mod i nista ne dirati.
     
    Eldorado and Sena like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nema šanse da stavim osvjetljenje iznad 30, glava mi puca. Inače koristim movie mod samo smanjio osvjetljenje.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sigurno gledas TV u mrklom mraku. Tad se mora oborit osvjetljenje, isto kao sto se mora pojacat ako je soba osvijetljena.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene je srednje osvjetljenja. Cisto radi atmosfere i epi napada a i slika nekako bolje izgleda.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakav mrak, upaljeno svijetlo. Moje oči nisu neka sreća, ali svijetlost mi najviše smeta. Mobitel, monitor, Tv sve smanjeno gotov do kraja.
     
  18. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    I ja preferiram tamniju sliku. Bitno je da je brightness odnosno black level dovoljno podignut da nema black crush-a a pozadinsko osvjetljenje mi je uvijek pri dnu, jedino kada je ljeto malo ga podignem jer je svjetlija soba.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najjace je kad titlove stavis, a scena u filmu mracna, a oni titlovi ko reflektori :D Dinamicno osvjetljenje jednom ukljucio i nikad vise. Titlovi izadju, ono smanji brightness :D
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @mouse_mickey
    Dobro si napisao zuto nekako bude u prvi mah reko sta je ovo, ovo movie mod sta je ovdje dobro :D

    Nisam ga gledao ni 10 minuta nego vratio na natural i malo jos neke sitnice promjenio. Color warm i slicno al nijanse.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk