Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Eh kolega svaki LED posle plazme izgleda lose. Takodje svaki VA panel ima los ugao gledanja, kod nekog je to malo bolje, kod nekoh gore ali ni kod jednog VA nije dobar ugao gledanja kao kod npr. plazme, IPS panela ili OLED-a. Sto se tice probijanja pozadinskog osvjetljenja to si trebao provjeriti cim si kupio TV pa ga odmah spakovati i nazad u radnju.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao danas ovaj Sony 55" 7077, kad gledas ravno dobra slika, ha malo iz ugla - blijedo. Netflix izgleda dobro kao i 4K YT videi. Ne znam mozel' on prikazati HDR sa YouTube videa i kako i gdje uopste aktivirati HDR?

    Zeznuo sam se, trebao sam ici na 65". Ovako sa 51" na 55" razlika skoro pa neprimjetna, nema onog wow efekta :)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam ni ja dobio wow efekat kad sam sa 50" prešao na 55". 65" je mjera, možda čak i 75". :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam 2 problema sa ovim TVom:

    1) TV ne vidi Universal Media Server, ne mogu da streamam video sadrzaj sa PC na njeg

    2) Moze li se lista kanala exportovat na USB, pa na PCu to rearanzirati, necu ga za godinu sa daljinskim poslozit 300 kanala (Samsung televizije to mogu). Nadjoh ovo:

    http://pdf.crse.com/manuals/AE8M100411/EN/c_digi_europeonly_listtrans.html

    Al kod mene "Select [Programme List Transfer] " nema.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 1) nisam siguran, ali za ovo drugo znam da postoji PC aplikacija pod nazivom "Sony Channel Editor", trebalo bi da podržava i taj model.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Rjesio sam ovo prvo, ali brateeeee, folder sa 20ak filmova , trebalo mu je preko 15 minuta da stvori thumbnailove..I kad otvorim 1080p film povremeno steka, premotavanje ide kao da pokusavam 1080p film premotati na Celeronu 200 MHz. Pa prosla Samsung plazma stara 5-6 godina je ovo odradjivala bez ikakvih problema, jel moguce da je ovako spor?!
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ocito se sa plazme isplati samo na OLED prelaziti :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Al nema logike, ako ima snage da vrti 4K video, pa valjda moze i bez po jada premotat 720p & 1080p :/
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Dzaba sto mozda podrzava, al nema opcije za export na ovom mom TVu
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Preko cega si uopste pustio filmove? USB, externi HDD?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Preko mreze, stream sa PCa. Na plazmi staroj 5 godina perfektno radilo sve. Sad probao i 480p seriju od 20 min , zvuk stopa, sam od sebe prebacuje (skippuje), nasi subtitlovi (.srt) prikazuje kao kineske hiroglife.
    Majke mi da mogu sad bi ga vratio i uzeo opet Samsunga, nista zivo na ovom cudu ne fercera kako treba..

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za prvo ti ne mogu pomoći jer ne koristim to. Za drugo imaš Plex preko kojeg radi to sve bez problema, evo baš sam ti sad to testirao, iako ga ja inače ne koristim jer koristim eksterni hard disk na kojem sve radi bez ikakvih problema. Premotavanje kako bi i trebalo, učitavanje isto tako jer eksterni od 1 TB učita instant faktički. Za titlove mjenjaš sa ja mislim zelenom tipkom na daljinskim (ne znam tačno boju) ali ti to dođe druga boja po redu. Ja koristim font 3 kad mi to treba i svaki put kad puštaš prebaci ručno na taj font 3. Na kraju krajeva, prodaj taj TV, ionako to na piku ide kao nov TV sa 5 godina garancije i kupi nešto drugo :D
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Vidi jeli imaju onu "politiku" nakon 7 dana da se može vratiti.

    Ja sa prijatelje bio u radnji i lik imao istu dilemu 55" ili 65" šta, kud, kako...

    Kaže lik iz radnje. Uzmite koju god hoćete veličinu, čuvajte račun i kutiju. Ako niste zadovoljni zamjenimo za drugu veličinu nakon 7 dana.

    Probaj
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaci ja sam dobro izabrao sa Samsungom :) još samo da legne lova da preuzmem TV :)
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samsung je jasno bolji izbor za onog kome ne smeta IPS :)
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kod Samsunga ide glatko sve, gledam 4k sadrzaj preko USB stika nije zapelo ništa do sad.

    Neko je na ovom forumu pisao da Sony ima loš media player, nadam se da ce @Vedo naci riješenje za probleme.


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije njemu problem USB playback, to ide glatko i na ovom televizoru kao što sam već navodio nego streaming sa nekog servera koji ima u kući. BTW to što se spominjalo ranije za Sony je bilo vezano za android televizore.
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trebam probati ovo sa Plex aplikacijom, malo sam sad citao mogucnosti djeluje mi dobro.

    Još da naprave da se igre mogu stremovati tj bacati signal na TV doduse mozda i moze bez kablova :D


    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možeš to sa steam link aplikacijom. Plex je dobar ali ti sav posao radi kompjuter. Kod mene PC ne može reproducirati 4K materijal jer je star i slab tako da i ne koristim plex.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Nemas ti sta paliti HDR on mora dobiti informaciju da je materijal hdr pa sam to upaliti, kod sony tv-a je to sugavo rijeseno gledam kod jarana 7007 moras prisnuti dugme inf da bi znao dali je hadr, ali ako nevidis razliku u slici taj hdr je smece, mora se vidjeti podobra razlika.