Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    kako mislis preko cega, stavio film na externi HDD, pokrenuo i stopa..
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    +1
    Isto i kod mene ide sve odlicno nisam za ovo 2x mjeseca osjetio ni jednom da kasni slika ili zvuk.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    @Qler

    Pa il uradi manualni update firmwarea il mu opali factory reset. Jedno ce pomoc sigurno

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    odradio sam update firmware preko neta, a nisam nigdje nasao preko sticka da update odradim na neku noviju verziju.. nisam nasao firmware nikakav...
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://www.samsung.com/uk/support/model/UE55MU6172UXXH

    Eto dole pri dnu stranice imas za skinuti firmware. Frisak,od juce.
     
    Qler likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    E hvala, nije ga bilo :)
     
  7. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Na cemu zasnivas tu svoju tvrdnju? Panasonic uz Samsung i Sony imaju najmanje povrata u garantnom roku i najbolje recenzije kupaca.
     
  8. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    +1
    Telefunken su turski Vestelovi televizori sumnjivog kvaliteta pogodni samo za starije osobe i one koji ne znaju koliko dobro slika na dobrom TV-u moze izgledati.
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    Pa daj mi mišljenje za ovaj model mouse mickey

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  10. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Solidan TV sa 10-bitnim panelom. 40" i 65" EX600e su sa VA panelom i to su bolji modeli a ostale velicine su sa IPS panelom i njih uzimas samo ako ti treba sirok ugao gledanja.
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    Kakav je za sport? Pokretna rezolucija? Kakav mu je pleyer po pitanju video i audio formata i velikih fajlova?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  12. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Generalno japanci(Sony i Panasonic) su poznati po dobroj pokretnoj rezoluciji ali i po sporim video playerima. Znaci sto se tice sporta za to su vise nego dobri ali sto se tice playera tu su osrednji(Panasonic malo bolji, Sony malo losiji).
     
    DSA likes this.
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Ma ima ovaj 65 na nekoj akciji, čini mi se oko 2600 KM. Tražim nešto od 65 inča i ovo mi se čini ok

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  14. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Pa eto, nije sad nesto wow cijena ali nije ni skupo, tu se to nekako krece. Kao sto sam rekao za sport ce ti biti OK ali ako mislis cesto koristiti player onda bi neki drugi brand tu bolje odradjivao posao(npr LG ali kod njih su vecina IPS paneli). I pazi samo na udaljenost TV-a i mjesta odakle ces ga gledati jer za 65" velicinu moras biti poprilicno daleko i za FHD rezoluciju da bi to izgledalo dobro.
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Pa ima li šta bolje za ovu cijenu od 65 inča? Na prvom mjestu mi je kvalitet slike pa onda sve ostalo

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Pa panasonica se proda za godinu kao lg-a, Samsunga za mjesec samim time je logičan najmanji povrat, to kao da kažeš kako grinding ima najmanji povrat pa logično, prodaju se 3 komada mjesecno
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da se nas puno Panasonic's proda jer je relativno pristupačan cijenom. Dosta su povoljniji koliko sam upratio od Samsunga i sony

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ima ovaj na akciji, jos 2 komada ostala: https://drtechno.ba/televizori/sony-65-xe7005-4k-smart-tv.html
    Po pitanju slike je bolji od onog Panasonica ali mu je malo losiji player.
     
    DSA likes this.
  19. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    LOL Povrat se racuna u postocima a ne u komadima. :D
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Nema veze, procentima od pet prodati televizora, logično je da će neko ko proda par hiljada imati veći procentima kvarova, Panasonic je zadnjih godina smeće epskih razmjera, software mu je taraba, i debili prodaju Tv u 21 om vijeku koji ne podržava DTS, sve da cigani nebi platili licencu, ali zato deru kupce kvalitetno.