Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Uhhh ti si dobar ccccc ja cekam par paketa jos iz januara, a par iz novembra prosle godine haha :D
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni dosao jedan iz novembra prosle sedmice, osta jos jedan iz tog mjeseca :?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Samo da obavijestim u vezi onog pendinga na paypalu. Nakon razmjenjenih 30tak poruka preko maila sa supportom nisu mi pustili novac, na kraju se svelo da ne moze nikako za BiH biti odmah dostupan novac cak iu slucaju kada se salje familiji. Medjutim danas mi se javi naki na FB stranici i kaze isto da ne moze za BiH i ja ga zamolim samo u ovom slucaju i kaze hajde i pusti novac. Supci :)
     
  4. black

    black Komšija

    Happy Pi Day :D
    Stigao mi Pi Zero narucen 19.2 iz UK i jedan paketic iz Kine narucen 30.10 :D Izgleda su ga pjeske poslali iz Kine.

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel to ovaj novi sa ugradjenim wifi?
     
  6. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Nope , nije bio izasao kad sam narucivao :(
    Sreca imam stari D-Link WiFi stick tako da to nije problem. Zalemio sam header-e i preko serial porta ukucao sifru za svoju mrezu tako da nisam morao nabavljati mini HDMI adapter.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. zemomak

    zemomak Aktivista

    Meni danas 3 paketa stigla poslana iz Kine 7.12....Vise od tri mjeseca tranzitirala :)

    Sent from my MI 5 using Tapatalk
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Treba vremena da se 11 tona podijeli :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pogotovo kad se uzme u obzir da su to manje/više sve lagane stvari, odjeca, elektronika... mor's mislit koliko je takvih pojedinačnih pošiljki u 11t :D u svemu ovom mi je jedino glupo što ne idu po redu, tj. ne čiste prvo te pošiljke s te kamare od 11t, pa onda nove. Prije 2 dana sam dobio 2 paketa iz februara, dok onih iz januara, novembra i decembra jos nema.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Moja iskustva sa online kupovinom su nikakva. Pa da se informisem ovde ako neko ima volje da mi objasni. Zelim kupiti GTX 1080,nakon metar komplikacija sa potencijalnom kupovinom polovne ili nove vani,pa dostava bla bla,ovde su skupe...
    Naime kako ferecera kupovina preko Amazona npr? Dostavljaju li ovde,placa li se carina porezi i sta vec i koliko je sigurna takva kupovina. Prijatelj u Becu kaze da je tamo kupovina preko amazona ok,dobijes garanciju i racun,te u slucaju kvara vracas istu amazonu...
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Najlakše ti je da ti je kupi prijatelj i pošalje ti autobusom.....tu nema carine, poreza i ostalih govana.... :)
     
  12. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ja koliko znam amazon u Bosnu samo salje knjige, ostalo nista. Ako ces narucivati izvana onda pomnozi njihovu cifru sa 1.3 + njihova postarina i dodatni troskovi... Recimo hoces graficku od 200 eura, ona ce te ugrubo izaci 260 + postarina.
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Amazon.com salje sve, ovi ostali samo knjige.
     
  14. xman

    xman Komšija

    ASUS GeForce GTX 1080 8GB ROG STRIX na Amazon.com je 524$. Sta je konkretno ukljuceno u tu cijenu? Sama karta? Sa porezima, postarinom i ostalim glupostima ta cifra bi narasla za koliko?
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dodaj još 30%.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Neisplativo totalno.
     
  17. ljiljan

    ljiljan Aktivista

  18. zoi

    zoi Veteran foruma


    Provjeri na amazonu, bilo je kod njih da ti naplate neki fiksni iznos a onda oni pokriju sve uvozne dadžbine.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Došao mi papir da podignem paket, ili vise njih. Ali paketi nisu ni stigli ovdje u postu. Tek ce im biti dostavljeni u ponedjeljak. To neki novi fazon ?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ako si otisao isti dan kad si dobio papir onda nisu u posti. Dok ih postar vrati :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk