Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne, paketi nisu ni stigli ovdje u Zenicu. Tek ce doci u zeničku poštu u ponedjeljak.. navodno.

    Ne razumijem zasto salju pozivnicu prije nego sto su stigli i zasto ja moram ici po njih. Ni jedan paket nije nesto posebno drugaciji niti skuplji od dosadašnjih pošiljki. Jedino da nisu sklepali 4 paketa koja cekam pa da ih sve odjednom podignem.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa pise na pozivnici od kojeg datuma mozes preuzeti, obicno za 2 dana od kad dobijes pozivnicu. Tako je i meni bilo.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da ali zar pozivnice nisu samo ako te postar ne nadje u kuci ? Od jutros nije niko dolazio na vrata niti je i jedan od tih paketa vecih dimenzija da nije mogao stati u sanduce. Jos mi ona rece paketi ce doci u zenicu tek u ponedjeljak pa me skroz zbuni.

    Mozda postar zuji sa mojim paketima i mozda mu je bilo mrsk odolaziti na vrata.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne i meni je tako bilo. Ja otiso u postu kaze pa pise od kad mozete podici, jos uvijek je u Sarajevu. Vjerovatno kada dobiju obavijest da je na pregledu u Sa onda odmah posalju pozivnicu, nije prije ovako bilo. Sto se tice ostavljanja paketa, meni je draze ovako da odes u postu nego da ti ostavljaju. Meni je jednom ostavio pred vrata onako samo spustio nije ni kuco, da je neko vidio komotno je mogo pokupiti.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To pitam, znaci nisam krivo cuo.

    Do sada nisam imao problema sa pošiljkama, ono sto ne moze stati u sanduce, ako nisam kući, poštar vrati pa ja odem do pošte.
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo kako izgleda cijena kad se logujes:

    [​IMG]

    Sve ti je ukljuceno u tu cijenu, nista ne placas kad ti dodje paket. Ovaj "import fees" kao sto vidis platis unaprijed i to oni koriste da plate carinu, ako oni plate manje od toga onda ti vrate pare.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    danas dosao jos jedan paketic,narucen 22.2. :D
     
  8. Neraa

    Neraa Aktivista

    Da li je neko prodavao nesto i pare uzimao preko paypala? Koliko traje period prije nego pare budu dostupne i moze li me kupac zeznuti da povuce pare nakon sto dobije item?
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mene je čovjek zavalio za 200$ l. Iz PayPal supporta mi nikad nisu ni odgovorili kad sam se žalio. Ali je u mom slučaju bio lik koji je to planski odradio, prevario je mene i još dosta ljudi u kratkom roku na isti fazon, tako da je očito bio upućen šta može proći.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Jutrs u pošti mene pitaju koliko je paketa stiglo tako da postoji vjerovatnoca da mi nešto i ne stigne. Radnica je uspjela naci jedan paket i to je to.. i to ovaj narucen u januaru.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni stigli paketi iz Novembra sa dx-a
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    ja jutros otisao po jedan paket za koji me postar zvao u subotu da je stigao i kuci se vratio sa 5 paketa :smt003

    inace samo dobar prijatelj s postarom i cim mi stigne sta on javi da dodjem po to ako mi se zuri a ako nije hica donese na vrata, do sada je stiglo sve sto je trebalo a imam u zadnjih mjesec narucenih preko 20 paketa
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I meni je stigao jedan iz novembra. izgleda da su krenuli cistiti onih 11t :D :D (sad ce neki reci opet da sam hejter haha)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nećemo reći da si hejter, ti si iskazao jasnu sumnju da oni to nikako i ne rade :p
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad dobih na mail obavijest sa paypala da je kao neko pokuso ili se logovo na moj racun i da treba odmah da se logujem da potvrdim da je moj racun. Ja se ulogovah i nista, je li ovo neki scam?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj mi reci da si se ulogovao na link koji ti je dosao uz mail ?? Daj screen s maila.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam na link vec regularno

    [​IMG]
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    gula gula.. ye, legit as fuck. U zadnje vrijeme su zaredali. Meni je istina samo jednom dosao ali se dosta ljudi žalilo.