Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kontam da narucim preworkout preko ebay, kosta nekih 20 eura e zanima me da li ce mi donijeti postar na vrata ili moram na carinu?

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvu carinu? Dodje ti obavjest da dodjes u postu po to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    1. maja sam naurucio gas masku otprilike sto se koristi za bojenje, preko banggooda, ni sam ne znam kako stavio adresu na sarajevo.

    u povratku u sarajevu, sam promjenio mjesto stanovanja, i zaboravio totalno da sam ovo narucio i sad jučer mi naumpade
    posto nisam vise u stanu, zgradi na koju sam adresu narucio ovaj paket, a prema trackingu paket je stigao u sarajevo.
    mogu li ja kako doći do paketa? vjerovatno mi je poštar ostavio papirić, nisam siguran ni da li mi je ime ostalo na ormariću u zgradi.

    šta da radim u ovom slučaju?

    imam posrednika preko kojeg bi mogao ovo riješiti za ormarić, zvao sam, ali mi čovjek ne odgovara dva dana, ni na poruke ni na pozive.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Otiđi u poštu i pokaži ličnu.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zna li neko jesu li povecali limit za carinu i pdv na 200KM i kada ce to biti? Hvala unaprijed
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nisu niti će u doglednoj budućnosti biti ...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Placas paypalom pa ako ne stigne fino otvoris dispute.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba narucio sam pa cemo vidjeti.
     
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    mene je vukao onaj kryonaut neko vrijeme al kontam metal je to,dzaba cu ubatalit laptop ako napravim spoj :D . Na kraju sam ostao na NT-H1. Napisi kakvu recenziju da vidim razliku u temperaturi sa tom pastom.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ikad stigne napisat cu :D A ne bih ni ja koristio u laptopu, samo na nikl platet kulerima.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Doci ce, ja sam kupovao.
    Inace pasta je super ako radis de-lid, a ovako ako ces je samo namihs stavljat ne vrijedi patnje.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li kupovao bas ovako direkt od proizvodjaca, i za koliko je stigla?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yup. Za dvije sedmice je meni stigla.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li se neko zalio na obracunato sto se treba platiti naknadno u posti? Tene sam narucio cija je cijena 166KM , sa ovim dadzbinama i cudima 60KM doslo, po mojim proracunima vise nego sto je trebalo..
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Slaba ti je onda računica. Došlo ti je tamam koliko je i trebalo nakon svih dažbina.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zaboravio na taxu cener, to e to..
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stigla pasta i prvi dojmovi odlicni. CPU je i7 3770k delidan i mugen ide direkt na jezgru. Do sada sam drzo na 4,7GHz sa MX-2 pastom i danas prije mijenjanja sam probao cpuz stress 72,78,79,80. Sa Coolaboratory liquid pro cpuz stress 67,69,65,68. Uglavnom oko 12-13C nize u odnosu na mx-2 s tim da sto je vece opterecenje to je razlika u temp. veca u prilog liquid pro. Recimo prime95 sa mx2 je danas znao otici i preko 95C na jednoj jezgri :D a sa liquid pro najtoplija jezgra ne ide preko 80C. Sto je najbolje sada su mi nize temperature na 4,8GHz i 1,28V nego prije na 4,7 i 1,24V za desetak stepeni. Trebam sad probat na 4,9GHz :D
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako si ga delidao, sa žiletom ili si imao jedan od onih stvarčica? jesi li zalijepio IHS nazad na PCB ili si ostavio da drži od matične onaj prsten :?:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    NIsam ziletom vec rezervnim nozem za skalpel. Nisam lijepio IHS vec direkt mugen na jezgru, dobra stvar kod mugena je kad okrenes nozice naopacke cijela baza mugena ide nize, taman za debljinu IHSa :) Na maticnoj sam skinuo onaj metalni okvir koji drzi cpu u socketu da ne bi smetalo mugenu. Medjutim vjerujem da bi temperature bile iste i sa zaljepljenim IHsom, eventualno par stepeni vise, jedino sto bih potrosio vise liquid pro paste :)