Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Super. Znaci nije frka opcenito za el. uredjaje. Thx.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nisam licno kupovo nesto sa baterijom unutra, ali vidim ovdje na forumu da telefoni sa baterijom prolaze.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni kasni artikal narucen sa ebaya 14.7. ali neka ,necu jos nista poduzimati,iako je vec prosao onaj predvidjeni rok
    nije da mi je hitan artikal
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Za stvari iz Kine, nije isključeno da su opet pošiljke zapele negdje u evropskim hubovima pa da će doći 100 tona odjednom..
     
  5. black

    black Komšija

    I to kakvim baterijama, Xiaomi Note serija ima 4000mAh baterije i to 4.4V, obicni powerbank sa 18650 celijama je daleko stabilniji ali sta znaju nasi carinici.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne vracaju nasi vec njihovi, ne napusti uopste njihovu zemlju. Tako je bilo u mom slucaju.
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel neko nesto uzimo sa http://after.ba
    Ne mogu da nadjem da ih je iko spominjo na nekim forumima ili reviews..
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To je samo nova poslovna jedinica (online prodaja) stare firme, cini mi se Wirac, tako se zvala, wirac.ba
    Uglavnom OK firma.
     
    exwizzard likes this.
  9. black

    black Komšija

    Ja sam kupio TP-Link WDR3600 i radio je ok.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
    exwizzard likes this.
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam uzimao sa ebaya bateriju za galaxy s3, prije 2. 3 godine. Mozda je tad bilo drugacije, ali stiglo je regularno.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha bilo drugacije, ovo od ove godine, izgleda da smo u crvenoj zoni sto se terorizma tice :)
     
  12. stripiii

    stripiii Aktivista

    ovi s carine u posti, ne znam zasto uopste salju obavjest da im se dostavi na mail ili fax dokaz o placanju, kad im niti jedno ne funkcionise...
     
  13. black

    black Komšija

    Narode, kakva je situacija sa polovnom robom? Kupio sam na eBayu bateriju za ThinkPad X250 sa 96 ciklusa znaci da je koristena. Poslao sam selleru poruku da ne ubacuje printani racun ali mislim da ce ga ipet ubaciti jer su to Švabe, nece oni mimo zakona.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ako kupujes od kompanije onda ce ubacit racun, ako je neki privatni seller onda moze se dogovorit.
    Ja sam uzimao polovnu graficku, maticnu, ram, servere i svasta nesto polovno pa vecinom nece stavit invoice.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Raja, trebam pomoć. Poludit ću od ove države. Evo friske situacije od prije nekoliko minuta.

    Trebam vratiti slušalice u Englesku jer imaju kvar, a pod garancijom su tako da bi mi oni nove poslali. Eh sad, fino ja spakujem sluske u kutiju u kojoj su i došle, uljepim i to sve. Odem u poštu i tu me želudac zaboli. Pita teta na šalteru šta je u kutiji i gdje šaljem. Nakon što joj objasnih, reče mi da moram otvoriti kutiju da ona vidi šta je unutra, a i da sa te kutije moram poskidati onaj selotejp koji su naši carinici poljepili kada su ocarinili. I ne samo to, nego ja moram donijeti dokaz da su slušalice ušle u Bosnu, kao valjda si dobio nešto iz carine. Ja ništa nisam dobio jer je deklaracija bila na kutiji, invoice također, I oni su uzeli invoice I na osnovu toga ocarinili a meni je samo došao žuti papirić od poste, ništa nisam dobio od carine. Fino joj to objasnim, kaže ne znam, morate to imati, bez toga kao naša carina vraća nazad jer terorizam ovo ono. Pokušam joj objasniti da ja nemam ništa, slušalice dobio u aprilu bez tih nekih papira a na to ona meni hladno "fino sam ti objasnila, nemoj mi više gubiti vrijeme, bez toga ne može". I sad ja ne znam šta da radim? Eh i da, preporučena poštarina do Britanije za ove slušalice bi me izašla 70 KM (sedamdeset) :eek: Poštarinu su rekli ovi platiti, mada mislim da mi neće vjerovati koliko košta s obzirom da sam ja poštarinu za ovaj artikal platio 3.5 funti.

    Ima li neko ideju šta uraditi, kako riješiti ovaj slučaj?

    Ps. Ovo komotno može ići pod razlog za odlazak iz BiH...
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Otiđi u drugu smjenu ili na drugi šalter. Koliko mi se tako puta desilo, jedna priča na jednom, druga na sljećem šalteru.

    Nedavno nazovem A2B da ponište nešto, žena se navila sere, ne može ha hu, ja prekinem, nazovem opet, javi se lik, u 2min riješimo i ćao.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Probat ću u drugoj posti da vidimo šta oni kažu. Ima li još kakvih ideja? I je li ovo ok cijena za 1700 gr preporučeno do Britanije?
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja kad sam tražio da mi lik pošalje iz Londona nešto, preko ebaya, platio sam 20 funti poštarinu brzu.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    U mom slučaju sam ja pošiljaoc za Englesku :) tj trebao bih biti ako uspijem izaći na kraj sa državom.
     
  20. lolak

    lolak Aktivista

    U pravu je salter-teta donekle.. Moras omoguciti jednostavan pregled robe sto saljes, a ako neces da ti se carini opet kad dobijes zamjenske, onda moras imati neki dokaz da si prvi put sve regularno platio i da je u pitanju rma..