Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima li neko problema s ebay i paypal. Na ebay.com nisam mogao obaviti kupovinu, prilikom logina u paypal stoji mi samo Checking your info i vrti se infinite spinner, nasao sam na netu savjet da probam ebay.ca i radi, ali bih volio cuti druga iskustva tj. da li je do ebaya ili paypala. Na paypalu kazu da nije njihov problem.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Neki dan uredno sve bilo, nekad se prije znalo desit da PayPal vrti i neće da prebaci, ja se vratim i drugi put prođe, možda 2-3 puta da se desilo u zadnjih par mjeseci...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja koristim ebay.co.uk jer sam imao problema sa .com nekad davno.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Jesi li probao u drugom browseru ili in-private?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja koristim ebay app na androidu i uredno sve radi. Meni su drugi problemi, narucio kcerkici i sestrinom sinu neke igracke sredinom novembra i jos nije stiglo. Htio im ubaciti u paketice al izgleda da nece stici, za jednu igracku istice period za shipping sutra, za drugu je iduce sedmice. Neke sitnice koje sam narucio isti dan sustigle su prosle sedmice...
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Vidim na posta.ba danas dodali captcha na stranici za pracenje, jel vam to pokvarilo ove android aplikacije?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Itekako :( :( 17track vise ne radi
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probao sam Firefox i Chrome, cak mi je pao na pamet i private mode, ali no go. Na kraju probam ovaj kanadski i prodje sve bez problema.
     
  9. rainman

    rainman Aktivista

    Ljudi, dešava mi se da ne mogu primiti novac na paypal račun. PayPal račun je uredno verifikovan prošle godine i kartica potvrdjena. Zadnji put sam primao novac nekada u Februaru 2017. ali sinoć trebao primiti određenu svotu i ništa od te ljubavi. Čak sam testirao sa više različitih accounta, od mog prijatelja iz inostranstva (Njemacka i USA) i opet ništa. Poslao sam support paypalu ali dobijem samo onaj glupi generički odgovor.
    Da li je još neko imao problema sa ovim? Kartica mi je, ponavljam, uredno registrovana i povezana sa PayPal računom. Da li je neko možda zvao support telefonom?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj poslat poruku na njihovoj facebook stranici, cekat ces dan-dva da ti odgovore, ali mogu tu rijesiti dosta stvari.
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zvao sam ja u vezi nekih stvari i nemam dobra iskustva, dosta cekanja na vezi, objasnjavanja i ne sporazuma. Puno lakse preko facebooka ili emaila.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije do tebe, niti je do "lokacije". Redovno koristim PayPal i placam redovno drugima, tj saljem novac. Imam ljude po cijelom svijetu kojima je odjednom "prestalo". Izmedju ostalih i brat u BH ne moze primiti novce. Jedna osoba kojoj sam trebao prebaciti odredjenu sumu novca je bila primorana napraviti novi nalog, te je to rijesilo problem kroz par dana. Ne savjetujem da odmah pravis novi, jer je u BH to pegla, ali postoji sansa da ce to biti jedina opcija.

    Sretno i javi sta napravis.
     
  13. rainman

    rainman Aktivista

    Hvala svima na odgovoru... Ovako, dobra stvar je ta što sam riješio slučaj nakon razmjene par razgovora sa PayPal Supportom. Nisam se odlučio zvati ih direktno na telefon (iako je i to bila opcija) nego kulturno objasno svoj problem i napravio support ticket i riješili su mi. Problem je bio u tome da je na moj account, iz kojeg već razloga, ugašena opcija za mogućnost primanja novca. Prvo je od mene traženo da potvrdim karticu preko banke, ali sam im objasnio da je kartica već davno potvrđena i povezana sa mojim paypal računom, dobio sam pozitivan odgovor uz opasku da je "uključena opcija primanja novca". Odjednom se pojavila i zelena trakica preko moje kartice u payPal wallet i omogućen je i automatic withdrawal.
    Vjerovatno se zvečka dogodila kada sam dodao novu karticu a stara mi je u međuvremenu istekla te nisu prebacili opciju da primam novac na novu.
     
  14. chenta

    chenta Aktivista

    Gdje ima ta opcija za support ticket, imam isti problem sa paypal-om i nisam uspio rijesiti, pisao sam na forumima paypal community a na glavnom sajtu ima samo opcija call center telefonski pozivi
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ja nikad nisam mogao primiti novac, a obzirom da sam negdje čuo da u BiH to ne radi pomirio se s tim odavno. Jesi li i ti u BiH ili negdje vani?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Primanje novca u BiH radi godinama. Ne znam šta si ti gledao.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Jel ovo meni upućeno?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa da, moguće je primati novac. I to godinama. Ne od jučer.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Pa znam ja to, ali meni su pokušali slati i nije moglo, govorim iz iskustva. Čak sam nekad dobio email od PayPal da mogu samo slati. Možda je to i do kartice ili banke pa PayPal ne dozvoljava, u svakom slučaju kod mene nije radilo... Drago mi je ako nekom radi...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Radi samo Visa electron i to ne bas od svake banke.