Overclocking Core 2 Quad Q6700

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by masko_ss, May 9, 2015.

  1. masko_ss

    masko_ss Novi član

    Pozdrav ljudi, da li mi neko može preporučiti neki dobar program da klokam ovaj procesor ili da mi da upute preko biosa jer nisam nikad prije ovo radio...u biosu imam AI overclock i N.O.S overclock ali čuo sam da nisu preporučeni ovi automatski klokeri sa biosa


    Moja matična ploča ja : ASUS P5NT WS

    sad mi je trenutno core speed : 2666.70 Mhz, da li može više ??

    Probao sam sa programom SETFSB ali kad uđem piše mi "Chipset Error"

    EDIT: Da li mi može neko reći koji je PLL čipseta "Nvidia nForce 650i SLI (C55)"
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Drzi se biosa, to je sve sto ti ja mogu preporuciti, nazalost moje oc znanje tek pocinje od X58 pa nadalje.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dizi samo fsb u razmacima po 20MHz, kada bude nestabilno dodaj malo napona i prati temperaturu pod opterecenjem.
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Kad si se kasno rodio :smt003
     
  5. masko_ss

    masko_ss Novi član



    Hvala na odgovoru ali kako ću dizati FSB, ne mogu naći to u biosu...jel to preko nekog programa ili?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    pogledaj na 0:26 dizi ovaj FSB (QDR) po 100MHz. Po defaultu ti je 1064MHz. Kada bude nestabilan dodaj malo vise napona, ovaj vcore na 0:40.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. masko_ss

    masko_ss Novi član


    Hvala puno druže, digao sam FSB sa 1064MHz na 1250Mhz i sada mi je core speed sa 2.666MHz na 3.124MHz, probao sam dizati FSB na 1300MHz ali računar neće nakon toga da se upali...da li mu je ovo maksimum pošto sam čuo da je ovaj procesor dobar za overclock?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije maksimum, sigurno ti memorija ode previsoko, imas ispod fsba frekvenciju memorije pa joj nedaj preko 800.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Drzi se ovog sto je @drm napisao drzi mem ispod 800 mhz tj. 400mhz i jos pci bus stavi na 100 sad je vjerovatno na auto da nebi zeznuo file-ove na hdd