Pitanje?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by veki81, Nov 2, 2011.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Kao prvo pozdravljam sve clanove i administraciju. Sjajan forum i portal po meni najbolji od svih i najkorisniji.
    Eh sad imam jedno pitanje ili prijedlog za administraciju nek bude vise prijedlog a za raju pitanje.
    Posto zivimo u low ekonomskoj situaciji (bar vecina), nesto sam razmisljao na poslu jucer da li je moguce da na ovom forumu sami sebi pravimo nagradne igre ili nazovite kako hocete, uglavnom to bi bilo ovako:

    -Da recimo uplacujemo (naravno ko zeli i ko je u mogucnosti), neke simbolicne iznose svaki mjesec dok se ne prikupi odredjena svota novca.

    -Nakon toga bi ovisno o vama dogovorili ili odredjenu komisju (tu mislim na administraciju i mozda neke od najozbiljnijih forumasa)
    ili da svi clanovi glasaju kome bi bila najpotrebnija pomoc oko njegove konfiguracije i da mu se od te iste svote kupi nesto sto bi mu bilo napotrebnije.

    Znam da ce biti i onih koji ce reci da bi tu bilo varanja tipa: u mene celeron 2.0 bla bla. A i to se moze provjeriti bilo preko team viewer-a ili licno ako je to u mogucnosti. Mada ruku na srce dosad sam se uvjerio da su svi forumasi i vise nego ok.

    I znam da sam ja jos ZELEN na ovom forumu i moguce je da vec ima slicna tema ako ima onda se izvinjavam i moze odmah lock.

    P.S. Nadam se da se nisam prosuo ko riza :smt003 :oops:
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sa ZA da se prikuplja mjesecnoo po marku-dvije-pet ili kolilo vec i da Enis regulise nagradne igre kao sto su i do sada bila. Slucajnim odabirom ili kakao vec (ako mu ne oduzima puno vremena).

    Bilo bi zabavno.

    Problem: Moze osvojiti nagradu ko nije ucestvovao u finanasiranju a hajde regulisi ko je uplatio a ko nije.. koliko je fer, nemam pojma ali sve u svemu.. tesko izvodljivo.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nema od tog nista ba. Kod nas narod cim treba dat lovu odma guzicu u kraj, ne kazem da sam ja izuzetak, jebiga losa situacija u drzavi :D. Ili ako su neki voljni da uplacuju definitivno neka samo oni ucestvuju u igri.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Potpis,i glupo bi bilo dok bi sad nasli od Nas 10000 clanova ko ima najslabiju konfu :roll:
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ideja nije losa ali je tesko izvodiva.

    Ne mora biti da se dodjeljuje onome ko ima najslabiju konfu. Mogao bi ici sistem recimo prikupljanje sredstava, onda se na glasanje stavi sta da se kupi ( ponudi se recimo izbor npr 5 komponenti) nakon toga se izvlaci iz baze onih koji su uplatili. Onaj ko je izvucen nema pravo ponovnog ucesca u recimo 3 naredna izvlacenja. Sve su to neke ideje ali je kako rekoh tesko izvodljivo.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne znam ko bi to uplacivao novac, kad nas vecina ovdje nema gotovo nikakve prihode.
    Neki rade ali i to je daleko od toga da mogu izdvojiti neki novac u ovoj državi gdje se jedva preživljava od plate.

    Mozda bi bolje bilo da neki organizuju nekakve litacije poklanjanja "starog hardwera" onima koji posjeduju još "stariji".
     
  7. veki81

    veki81 Aktivista

    Pa i mislio sam samo na one koji ucestvuju u igri.
    Ma nije tesko izvodljivo :mrgreen: .
    Otvori se racun na koji se uplacuje i opleti :smt003 .
    To imamo mi obicaj na poslu, u svakom slucaju drago mi je da se vecini svidja ideja (prva pametna od mene :mrgreen: ).
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma bolje bi bilo da to ima neki humanitarni karakter crveni križ, merhamet šta već, kakav hardware. Ima naših sugrađana koji danas gledaju šta će pojesti, nažalost.
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Pa moze i poklanjanje starog hardwera ali to ce i onako biti nesto bezvrjedno ali nije ni to lose a to da se nemoze izdvojiti koja marka vala bas i nevjerujem pogledaj samo potpise konfiguracija u raje nije vala humanitarna im dodjelila.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa to mozes i sam, ne treba ti hwb
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nekad se i radilo :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da se nema, da se ne radi i da je kriza ..to stoji. Ali mjesecno izvojiti 2KM ..mislim da nije nikome ovdje problem.

    100 clanova po 2KM = solidna grafa koja moze gurati i BF3. Mogu se kupiti 4 najnovije igre, HDD, "najbolji" miš itd itd.

    Svi bi imali koristi. Jedini je problem kakao pratiti stotinu+ ljudi koji su uplatili ili nisu uplatili. Ako je to mguce daj da opalimo tu igru.

    A izvlacenje neka Enis, Vedo, gw i ko jos ima od stalnih modova iz raje.. neka izvlaci sretnog dobitnika i to je to.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    I neka bude da onaj koji jednom dobije vise nikako ne moze ucestvovat. Ima ljudi koji jednostavno imaju srece do bola :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Recimo nema pravo narednih godinu dana, narednih 12 mjeseci od primanja nagrade.
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

    Po pitanju pracenja uplata nije nikakav problem. Racun na koji se uplacuje neka ima e-banking servis, na kraju mjeseca ili prije pocetka samog izvlacenja nagrade ode se na izvjestaj (uplate/isplate, svaka transakcija ima u tabeli: Datum/vrijeme,Opis(broj transakcije Ime i Prezime osobe koja je uplatila) te isnos). Samim tim nije tesko izvuci ko je sve uplatio i koliko. Zatim neka se javi mod-ovima ko je uplatio (Ime,Prezime,Nick) da nebi kasnije bilo problema oko pronalaska dobitnika. Neka se taj racun onda samo koristi u ovu svrhu da nebi bilo zbrke.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Najbolje napraviti neku bazu korisnika na PC-u koji ucestvuju. Svi se javimo koji hocemo nekom modu na PP.

    Neku metodu napraviti koja vrsi slucajni odabir, mozda ima neka aplikacija ili sta vec.. i to je to. A izvod iz banke koristiti za provjeru da li je taj korisnik uplatio zadnji mjesec. Ako nije, mod koji izvlaci dobitnika zavrti rulet ponovo.

    I daj da se dogovorimo da placamo recimo 3-4 KM. Ako se kojim slucajem sakupi 100 korisnika, 300-400KM stvarno nije mali iznos.


    Na kraju se mjeseca objavi budjet i u roku od 48 sati izglasamo sta se kupuje. Neka se kupuje sta vecina korisnika ima u kompu, opet se preproda kao nova roba i opet si na dobitnu.

    U slucaju da se ima 400KM a kupi se grafa za 300, 270KM. Za ostatak uzmemeo recimo napajanje i onda imamo i dva dobitnika. Prva nagrada i druga nagrada.

    Neka bude da se moze pauzirati jedan, dva mjeseca iz XY razloga ako recimo neki clan nije uplatio. Kao sto rekoh, ako nije uplati zadnji mjesec, bira se ponovo i to je to a da taj isti opet moze ucestvovati neki naredni mejsec.

    Dobitnik pauzira 12 mjeseci a da budemo raja pa da opet nastavimo uplacivat ida se ne "izvlacimo".
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bilo pi pozeljno da se na ovom threadu jave svi zainteresovani, sumnjam da bi ih bilo vise od 10 a kamoli 100, pa tek onda bi imala smisla ova prica.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Naravno. Eto neka se od sada podju javljati zainteresovani. Neko prihvatimo da je uplata 3KM.

    Mislim da ima 20+ korisnika koji uplacuju dest puta vise BF3 server tako da se nadam i vecem broju koji moze izdvojiti 3KM.

    Mozete mene racunati. A ako nas bude desetak, nista ..uplacivati po stoju i to je to.. hahhaha...
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja cu pokusat koliko budem u mogucnosti.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Još nesto, treba naci neki donji limit. Recimo 100KM. Valjda nas se moze naci tridesetak clanova. To su vala dvije najnovije igre.