PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nece oni prodati ekstra kopija to sto bi je optimizirali. Para je na konzolama.

    Ko je imao na umu da je kupi, kupio je do sada. Sada kada je najveci hajp.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nece oni ovo nikad optimizirati da se ne lazemo. Ja moram na very low igrati na fhd a grafika je bas ruzna za 2017 i kad udjem u Yasnaju fps debelo ispod 60 pada. Uzeli su kes sto bi da se znoje pa ja mislim da im je lakse iz nova igru napraviti nego poporavljati. Ubacit ce te novu mapu pokoju puskicu neki autic i to je to. Ide ovo za godinu na smetljiste historije kao h1z1 i dayz. Nikad vise early access.

    [​IMG]
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema poente držati igru na većim postavkama jer onda ne vidiš uštekane kampere u travi, bushevima, ha hu.. ovako sve na low, view i text na low/med i cao.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Isto je:


    Cak je na vecim detaljima jasnije jer je na low u daljini grozan aliasing. I by the way. Kamperi u ovoj igri ne postoje jer se moras kretati zbog loota i kruga. Sa druge strane nije COD i run and gun. Taktika najvise pobjedjuje.

    Ima zasicenja kao i sa svakom igrom ali su meni sada ostali FPS-ovi sa gomilom HUD pomagala smijesni. Ovakva imerzija bi trebala da bude u Armi ali je to shit svoje vrste. Steta sto PUBG nema vise modova da se ubije monotonija.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako igras fpp onda i nema kempanje max mozda minutu dvije negdje ako si u krugu i bas imas finu poziciju. Ova igra je po meni bar 50% sreca, jucer squad dvojica odmah po iskakanju zaginuse ja i kolega koji inace rastura ovu igru uzesmo na kraju chicken on 5 killova ja 1 jer nas je krug sluzio imali supressore itd. Neki dan zaginu covjek me skide dok sam jos letio padobranom nije mi bilo krivo ni sekunde halal mu pita :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma jašta.. dosta je stvari sreca. Krug loot itd. Danas sam imao dobar loot, stid me bilo. Odmah na startu nekih 250 rounds 5.56. Jedino sam imao pancir lvl1. Gomila boostera i health. Doduse, vecnu sam lootao uzeo od likova koje sam ubio, ali opet.

    Uzeo sam čiken, bilo bi sramota da nisam haha..

    [​IMG]

    Primjetio sam da prednost ima lik koji se krece u 1 v 1 situacijama jer animacija kasni (vratio sma se na EU). Ako znam da je neko u drugoj prostoriji i cekam ga da otvori vrata, u vecin ice me oboriti. Ako ja tako uletim, ja njih skinem.

    Poslije saznam da je tick rate ovdje 10-17. Reference radi, u battlefieldu je tick 60 a kod nekih MP igrara i veci.

    Cista sramota. Inace meni najgore idu te 1v1 situacije jer mi FPS pada iz nekiog razloga pa je doslovno slideshow. Da li zbog efekata puske ili necega drugog, ne znam ali kao da padne na 10 FPS. Ono, kada najvise treba. Znaci, ove situacije u jednoj sobi na metar. Zbog toga su mi uzi, ump, vector itd beskorisni..

    Jucer pucam 1v1 na lika sa SKS nisam vidio ni da mi je puska jednom opalila, ostadoh bez metaka. Jednostavno nista ne vidim. Skinem ga sa M16 nekako.

    A FPP samo i igram.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ja sam talasika ziva u igri kad vidim kako neke kolege igraju i ne uzimam je za ozbiljno kao recimo bf4 i moj tenk :D tako da mi i ne smeta toliko tickrate...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Davno sam rekao da je ova igra dobra sve dok je zayebancija. A meni se neda nista igrati ako ne igram competitive. Valjda je to jace od mene haha. Nekad' bi volio da nesto odigram brainless ali se nakon pet minuta vec "zadam". jbg.
     
  9. chenta

    chenta Aktivista

    @NAILS, pada fps i meni u tim situacijama a citao sam na netu dosta ljudi se zali na to. Uglavnom igra ide smooth ali cim je 1v1 close i zapuca li se, zatrza igra odmah i tesko je da aim ostane gdje treba radi pada fps-a. Koliko sam puta tako zagino i iznerviro se u situacijama gdje bi lako trebao imati kill.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma cudne su performanse. Ja recimo ne koristim 8x optiku jer kada uradim zoom-out, fps padne kao da freeza. Isto je lose i sa 4x ali ne toliko itd. To me takodjer smara.
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Slabo igram zadnjih sedmica mrsko mi dok ne ispeglaju igru ovo je bas uzas. Udjem u bf1 i ko covjek odigram bar fps ne spada a grafika smijesno i porediti.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se poprilicno ogadio ovaj game mode gdje je sve random. Neki dan kad' nisma racunar šutno. Ja i jos jedan lik i on iza one male šupe na sred polja u novom krugu a ja trebam pretrcati cestu i livadu bez grma da ga oborim. Bolje da sam alt-f4 uradio.

    Sto se performans itice, jos su ih sjebali. Sada ima lag kada prebacujes stvari iz necijeg loot boxa. Ili u isto vrijeme bacas svoje stvari na zemlju. Igra freeza. Kao navodno, to je zbog novog anti-čit sistema. Maloprije sam izasao iz partije gdje je lag bio konstantan. U pocetku FPS padao na 19 a u zadnjih #16 FPS pada sa 60+ na dvadesetak i zapinje cijelo vrijeme.

    Brendan Greene je rekao da mu se jako svidja engine koji koristi Bohemia Interactive za ARMA serijal. Vjerovatno najgori engine u gamingu danas. Misli mda je ovo njima prihvatljivo sto se performansi tice.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baš me interesuje kakve će performanse biti na Xboxu, hoće li ih uspjeti natjerati Microsoft da to malo ispeglaju ili će biti loše kao sa Ark.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Test server je opet live. Ima sada dosta promjena i sto se tice zvukova, vaulting-a, mape, post processing filtera i HUD-a. Ima i killcam ali kreša kada ukljucim. Sto se performansi tice, well, nije igrivo.

    [​IMG]
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. NAILS

    NAILS Moderator