PlayStation Vita

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 27, 2011.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: PSP2 - NGP

    Jel ima neka slika demo igara? Bas me zanima kolko se odmaklo graficki. Ako bude cijena normala nema od mog 3DS-a nista :)
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Juka

    Juka Komšija

    Re: PSP2 - NGP

    Neka su zadrzali stari izgled, steta bi bilo da su na psp go izgled otisli!!!

    Evo navodno i specifikacija sa ovog postanog clip-a :

    The Full Specs of New PSP

    CPU: ARM® Cortex™-A9 core (4 core)
    GPU: SGX543MP4+
    External Dimensions: Approx. 182.0 x 18.6 x 83.5mm (width x height x depth) (tentative, excludes largest projection)
    Rear touch pad: Multi touch pad (capacitive type)
    Cameras: Front camera, Rear camera
    Sound: Built-in stereo speakers, Built-in microphone
    Sensors: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), Three-axis electronic compass
    Location: Built-in GPS, Wi-Fi location service support
    Keys / Switches: PS button, Power button, Directional buttons (Up/Down/Right/Left), Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square), Shoulder buttons (Right/Left), Right stick, Left stick, START button, SELECT button, Volume buttons
    Wireless communications: Mobile network connectivity (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1)(Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode), Bluetooth® 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: PSP2 - NGP

    Kako me hype opuca odjednom, smijesmo :mrgreen: Ovako na prvu nista losije od Uncharteda na PS3 ne izgleda, animacije na nivou. Ali vidjet cemo kad izleti par boljih videa. I nadam se da se igre mogu igrat i bez ovih touch zafrkancija. Nije da smeta nesto, ali na NDS-u me umaralo, ne igras onoliko koliko bi zelio, odma se sjetim Metroida i kocenja palca poslije 20min :mrgreen:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    PSP2 - NGP

    Po mom misljenju, kljucna je najava PSP Suite servisa preko kojeg ce se nuditi, nadam se, ozbiljnije Android igre. Zahtjeva Android 2.3 minimalno.
     
  7. gilla

    gilla Aktivista

    Re: PSP2 - NGP

    Nikad nisam bio neki handheld fan, posjedovanja gameboya i kratko vrijeme prve verzije pspa dovoljno govori, ali ovo me kao što kažeš toliko nafuralo da nije normalno.

    Jedva čekam.
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Re: PSP2 - NGP

    Izostavili su nesto veoma, veoma bitno - kapacitet baterije.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: PSP2 - NGP

    Rekli su da je "solid". Nigdje ne vidjeh da su se konkretni brojevi spominjali.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: PSP2 - NGP

    Pa po ovim specifikacijama, da nije konzola portable i da su stavili da nije PSP2, ja bih mislio da se radi o konkurentu PS3 i Xbox360
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: PSP2 - NGP

    Vezano za cijenu, spominje se oko 300 dolara, no bez potvrda.
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    Re: PSP2 - NGP

    Realna cijena, s obzirom da je 3DS $250.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: PSP2 - NGP

     
  15. Esh

    Esh HWB

    PSP2 - NGP

    Sreca pa je u MGS-u najmanje "gameplaya";)
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: PSP2 - NGP

    Nisam ni znao to za MGS4 :eek: Ako neko naleti na video neko linka molim :D
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: PSP2 - NGP

    Opet ćemo dobit kopije PS3 igara samo u lošijoj grafici, kao što je bio slučaj sa PSP-om.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: PSP2 - NGP

    Cini mi se da ne mozes stavit PS3 u dzep. Neko ko ce igrati kod kuce vecinu vremena, onda mu se ne isplati ni uzimat handheld nego postenu konzolu, ionako se cijene izgleda izjednacile. Jos crnje mi je na 3DS, iste igre samo sa "3D" pored.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: PSP2 - NGP

    Koja su bila tvoja ocekivanja?
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    Re: PSP2 - NGP

    Naravno da je bolje igrati Maria u 186 izdanju i Pokemone u 55 .