Pomoć bricked tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Bio_Sam_Zmijanac, Aug 13, 2016.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovako, mali rođak ima Samsung galaxy tab 3 t210.
    Stavio ga na punjenje i sad ne pali. Ustvari upali, dodje Samsung Galaxy tab logo.
    Probao sam sa hard resetom i onim opcijama androida za hard reset, clear cache i ostalo (nema pomaka) tj u opcijama recovery androida nema reakcije.
    Ima li kakav softwer za dizanje iz windowsa preko usb kabla.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Racunar instalira tablet kad se spoji na usb. Kies ne podrzava upgrade ovog modela.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moze preko kiesa. Samo moras skinuti stariji onaj tj ne Kies 3 vec samo Kies. Ja juce flashao T110 (Tab 3 Lite), bio neki custom na njemu koji mi se nije pokazao nesto, tj isto je stock based samo izbacene neke stvari. Kad pocne ono da vrti ti idi tamo na meni postavke i firmware update i inicijalizacija. Onda posaljes tablet u download mode tj home+vol down+power uostalom reci ce ti sam. Onda jos pritisnes vol up kad ti zatrazi i trebalo bi da pise Downloading.

    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sa sammobile.com neka nadje za svoj model firmware i skine isti



    [​IMG]

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moze i preko Odina pa nek vidi sta mu je zgodnije. Ja sam preko Kiesa unio model i serijski broj i nasao mi je sam odgovarajuci firmware i flashao. Ako ni to ne pomogne, onda je problem hardverske prirode. Na S3 sam imao slucaj da dodje do Samsung logo pa se resetuje, razlog je bio sto je power tipka stradala, kao da je bila stalno pritisnuta. A moze biti i baterija.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Malo su yebada noviji samsunzi, ona prva galaxy s serija su majka za modanje i flashanje

    Ja sam vadio dusu svom galaxy s plus, eno sad ga malac od sestr nosa, 4.2.2 jb na njemu, najbolje radi. Samo teske ove danas aplikacije, fb, yt, viber, whatsapp, pa uzmu ram memorije i telefon stopa.


    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa da, samo puknes zip na sd karticu i rootas, flashujes, sta god, par minuta posla :)
    Aplikacije su danas poteske, nista bez nekog quad core i bar 2 GB RAM i 16GB interne memorije, ovaj Tab 3 lite ima nekakav cudan Marvellov cipset koji sam po sebi nije neka sreca, dual core i 1GB RAM, instaliraj mu nekoliko osnovnih aplikacija i vec pocinje da koci.

    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Probao rootat sa sd kartice, nekakav je problem hardwerske prirode, krene sa flashom i stane, i restartuje se.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Djeluje mi kao problem sa flash memorijom. Ako ne uspije obicni flash s odinom, mozes probati reparticioniranje s pit fajlovima.

    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk