Predložite tastaturu

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stihoklepac, Mar 17, 2014.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Crkla mi je postojeća, treba da uzmem nešto, u principu bih bio najsretniji sa hp standardnom sivom samo nema nigdje za kupiti. Ako ima kakvih prijedloga...
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da ne otvaram novu temu.

    Da li se isplati uzeti Logitech G19 za 70 eura, nova?

    Ima nekakva akcija ovdje kod nas a reko burazu da ponesem ako se isplati uzeti.

    Imaju I slusalice Logitech F540 za 40 eura ali to sam vec odlucio uzeti...
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Isplati.
     
  4. salocha

    salocha Novi član

    Da ni ja ne otvaram novu temu:

    Molim vas za prijedlog tastature koja:
    - ima naš layout,
    - je što tiša,
    - ima pozadinsko osvjetljenje
    - može poslužiti za gaming (ne mora biti baš gaming tastatura). Ovo navodim zbog toga što sam čitao da je npr. Logitech blokirao korištenje više tastera u isto vrijeme na Illuminated tastaturama (koje su mi se svidjele) jer nisu u Gaming klasi.

    Cijena: do nekih 200 KM max, što ne znači da ne bih uzeo i na tastauturu od 20 KM ako je dobra.

    Naravno da sam ja pregledao "sav" internet i pročitao dosta recenzija i otprilike imam ideju šta je dobrop, ali skoro ništa nema naš layout koji mi je jako važan. Da li ste imali priliku koristite neke od boljih tastaura (logitech G serija, Razer, Roccat i sl) sa našim layoutom?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Logitech je glasan u gotovo svakoj varijanti, tako da ako trazis tihu tastaturu preskoci.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Joj jeste, ja sam imao jedno 4-5 logitech tastatura i sad imam wave wireless ali lupa kao da je pisaca masina. Zato na poslu MS tiha nista se ne cuje, ozbiljno razmisljam,da i kuci uzmem nesto takvo...
     
  7. salocha

    salocha Novi član

    Očigledno da je nemoguća misija naći kvalitetniju gaming tastaturu sa našim slovima.

    Stoga, zna li neko gdje se mogu kupiti naljepnice za tipke sa našim slovima i intepunkcijskim znakovima?

    Logitech illuminated k740 je dosta tiha tastatura (ima poređenja sa drugim tastaturama na youtuibe), osvjetljena je i može se nabaviti sa našim layoutom. Ali sam čitao da je Logitech namjerno blokirao korištenje više tipki u isto vrijeme (posebno kombo w-shift-space). Iako ja ne igram FPS, već isključivo WoW na računaru, kontam da ću kupiti ovu tastaturu, pa se objesiti za štok kad je donesem kući i vidim da mi nešto, što inače koristim, ne fercera kako treba.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kako ocistiti tastauru? Ovu svoju sam neku vece cistio, sve tipke povadio, oprao ih, dobro osusio, tastautu ocistio alkoholom, i evo opet tipke kao da su uljepljene, nekako, ne vracaju se kao prije. Pogotovo ova "4", nervira pravo. Ima li neki sprej da ovo "podmaze" ili neki drugi prijedlog?
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam jednom prešpricao tipke ( kada sam ih izvadio) na staroj hp tastaturi sa onim sredstvom za poliranje unutrašnjosti auta.
    Još je "klizava"
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Za FPS igre ispade da je bolje imati sporiju tastaturu od 1000 Hz frekvencije prenosa, posbeno ako je mis isto tako brz.
    Kod mene je mis 1000 Hz, ali mogu korigovati npr 500 ili 300, 200 itd, interesuje me da li se to moze kod vas korigovati na tastaturi ?

    Pitam, jer ova mi djeluje OK ...
    http://shop.imtec.ba/tastature/16591-ge ... -usb.html#
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako mozes, najbolje je onda naci onu stariju ps2 tastaturu. Jer tada tastatura radi na osnovi interrupts, a ne usb pollinga, sto je daleko efektivnije sto se procesora tice.

    Ja imam logitech g710+ i G502, nemam nikakvih problema, u igrama ili inace.

    Imam isto logitech g15 v1 ako koga interesuje :D
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni niti jedna Genius tastatura nije izgurala godinu dana.
    Nedavno sam uzeo G103 Logitech cca 60km i fakat je za klasu bolja pod rukom.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene na poslu su Genius i jedna Logitech, samo jednom crkla jedna Genius, a koriste se sve dosta.

    Evo sta sam jos (iskopao) nasao :D : http://www.microsoft.com/appliedscience ... gDemo.aspx

    Ovo je test za tastaturu, ova sada sto pisem Genius K639 ima problem, nije dobra za FPS igre.

    Test se radi da drzite W i Shift zajedno, a potom stisnete i F sve zajedno, tzv test tri tipke.
    (kod mene kada stisnem lijevi, test pokaze kao da je stisnut i desni Shift)

    To znaci kada bi sa ovom tastaturom igrao BF3, trcao i pokusao nekoga da prikoljem, 100% ginem :)
     
  14. kio

    kio Komšija

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Što se tice samih tastatura, ja sam dugo bio na k360 dok je doslovno fizički nisam oštetio. Onda uzmem kombo GK-KM7600 samo radi tastature (miš nisam nikada upalio) i tatsatura "jede slova". Vjerovatno gubi signal na momente da input ne registruje i izludjuje me do besvjesti da se zelim vratiti na k360. Nije da jede svako peto slovo. Mozda svako pedeseto ali u konverzaciji ili ovako.. dok pišeš duži post, vidis da slova fali.

    K360 je radila savršeno bez greske. Da imam pare za K360, poklonio bih ti ovaj desktop set.. mozda tebe bude sluzio.
     
  16. kio

    kio Komšija

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja mogu preporučiti Microsoft desktop, kod mene je takodjer wireless samo malo zaobljena tastatura, zaboravio sam tacan naziv, koristim je 6-7 godina :) Miš sam prije par godina zamijenio jer je otišla guma na scroll te lijevi klik, mrsko mi se bilo zezati da popravljam, a nije baš za igre. Tastaturu bi sutra opet uzeo, tasteri su kao na ovoj sto si predlozio, mekani i tanki, jako ugodni za koristiti i vjeruj samo su se strelice izlizale, ostalo sve kao novo.

    Evo ovaj kombo je, desktop wireless 3000
    [​IMG]
     
  18. rainman

    rainman Aktivista

    Znam da malo kasnim sa odgovorima, ali ako još uvijek nisi kupio tastaturu, moj prijedlog ti je da investiraš nešto više novca i da kupiš mehaničku tastaturu. Sve ove tastature su tzv. membranske tastature i jedino što im diže cijenu je šminka kao što su mozda kvalitetnija plastika, brend ili dodatni fn- layer, macro i sl. dok prava razlika izostaje i dalje - a to je da će ti prsti biti zahvalni nakon dvosatnog tipkanja.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prvi puta cujem za ovaj brend ali dizajn mi je bas bezveze ,ja za to ne bi dao 85 KM ni pod razno :D

    ja sam prije neke dvije godine kupio polovnu razer lycosu i uz nju dobio i mis deathadder za nekih 60-70 KM,ne sjecam se sada tacno ,sto je i sada dobra cijena za taj combo a kamoli onda :D
    tastatura je odlicna,slova svijetle ali se onaj gumirani dio po tipkama skida,tako da mi je vec na nekih 10ak tipki skinuta guma i malo ruzno izgleda ali jefunkcionalna i dalje

    meni je kod tastature najbitnije da ima odmaraliste za dlanovea kod ove je definitivno jedno od najvecih i najcvrscih :D