Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kad bi developeri bolje optimizovali svoje igre, ne bi bilo potrebe stalno mjenjati hardwere.

    Ali ne živimo u bajci, pare vladaju svijetom.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'talno' sam 1060-tku za 7 stoja lol.
    Ima li u gradu imalo pristojna radnja da se 1080Ti može uzeti za relativno normalne pare?
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jedino da ti Sena preproda :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisam upratio da je kupio. :)
     
  5. enterthevoid

    enterthevoid Novi član

  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    joj cijena grafe haha
    1700-2200 KM samo za graficku :D
    ne znam da su ikada high end graficke bile ovoliko skupe
    prije 5 godina su high end graficke bile u pola cijene u odnosu na ovo sada
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma evo satra se da je uzmem :smt005, kupovati sad Ti je suludo, eto 11 serije iza coska. Za 900km ce 1170-ka da je otrese.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko zna kad će Volta. Ako AMD podbaci sa Vegom, Nvidia nema nikakvog razloga da izbacuje novu xx80 karticu prije proljeća.
    A ne može kod mene u ITX kućište kartica koja zauzima 2.5 ili 3 slota.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    A treba sačekati i taj mining krah, ako se desi kao 2013/14, bit će sulud i prepun market kartica.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potrajaće ovo sigurno do kraja godine, a kupovati polovnu karticu koja je ko zna koliko rudarila pa čak i za male pare nije nešto dobra investicija.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bas... Pogotovo uzimajuci u obzir da karte koje su rudarile 2013te i dan danas rade, a na piku se prodaju kao da su jucer kupljene. :roll:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gledam malo cijene u Njemačkoj i na kraju ispadne da se 1080Ti najviše isplati. Zna ih biti sa slabijim coolerom 650-680€, dok su 1070-tke uglavnom oko 500€ zbog rudara a i obične GTX1080 se vrte oko 600€. I dalje je to puno para, ali takvo je stanje na tržištu da je mala razlika između ove tri serije.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Nema nigdje Ti verzije za te pare u Svabiji, najjeftinija je 747e sa sranje stock coolerom, dok custom od Zotaca kosta 766e.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bila je do prije 2 dana KFA2 sa blower ventilatorom i referentnim PCB-om za 675€, mislim u mediamarkt-u.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko je ovako ugrubo brza ti? Mozda da sacekas amd da preplavi trziste sa novim kartama mozda 1080ka pojeftini. Jako je los tajming za kupovinu bas to jaranu govorim sto mu trebam kartu uzet. 1070ka je totalno no go, mene jaran moli da mu ja prodam svoju a trazio bio 250 eur a sta cu za te pare nista a da uzmem sta jace trebam jos toliko dati a ne da mi se toliko puno para samo za karticu. Jbn 1060ka sa 6gb vrama debelo preko 300 eur dok 3gb vrama u danasnje vrijeme nema smisla uzimati.

    Vidi ovdje, ovi ti imaju na stanju 1080ku palit model https://geizhals.de/palit-geforce-gtx-1 ... =l&hloc=de

    edit: ´ima´ Mickey na piku 1060ku 6gb model al kao ceka se.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1080Ti je brža oko 30% od 1080 u 4K (20-25% u nižim rezolucijama).
    A za svoje kućište moram tražiti isključivo 2-slot kartice i da pri tome nisu duže od ~275mm.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedna gtx 1080 se poprilicno dobro drzi na 4K ali je bila preko 2.1 GHz, ali Gsync je umnogome pomagao.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na kraju naletio na gtx 1060 3gb model od pny sa jednim kulerom za 200 eur stara mjesec dana 3 god garancije, http://www.pny.eu/consumer/explore-all- ... -3gb-gddr5
    Pozitivno sam se iznenadio da mi je neko zamjenio kartu za moju 390 haman ne bi skontao nista. Testirat cu je malo ovih dana, jedino temp ide do 80 al cu nasvirat kuler da ne ide preko 75.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva je 1050ti za 1080p i normalne detalje. Treba mi neka grafika, napajanje mi je 520w, valjda je to dovoljno. Možda neka od 300 - 400km ispao sam iz fazona pa me zanima šta bi dobro bilo.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    1050ti sasvim dovoljna za 1080p i neki mix med/high detalja.