Preporuka napojne

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NaLe!, Jun 19, 2016.

  1. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Pozdrav,
    planiram kupiti od Peropa Asus Strix R7 370, međutim napojna mi je fuš (Assembled in Bosnia - 400W), uzeta je prije par godina u paketu s konfiguracijom iz Geneleca, pa se bojim zezancije s njom.

    Može li mi neko preporučiti nešto zadovoljavajuće jačine? Može i iz ponude od Peropa da kupim u paketi, ali ne bježim ni od Imela i Geneleca. Nisam zahtjevan u pogledu toga, ne planiram raditi nikakav overclock niti kakvo prčkanje. Modularnost niti sijalice me ne zanimaju, bitno je da je nešto tiše, jer će biti stalno upaljeno, ali ne bih ni da plaćam pretjerano za nepotrebno. Od potrošača pored procesora nema ništa značajno (SSD + HDD i odvojena zvučna kartica).

    Također, ima li ko kakvu bolju preporuku od ove navedene u istom nekom cjenovnom rangu?

    Hvala.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Par KM ispod 300. Pogledam i to.

    Nikad nije dobro vrijeme, uvijek neka nova generacija pristiže. :D
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    R7 370 je zapravo isti GPU kao na HD7850, samo sto manje trosi i ima malo vise taktove, zapravo HD7870 i R9 270/270X su brze karte jer imaju 1280 shadera a R7 370 kao i HD7850 i R7 265 imaju 1024 shadera. Smijesno je dati 300KM za rebrandirani GPU iz 2012 godine.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    A koliko ce bit 480ka? Koja trosi avg 100w

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Između 500 i 600KM za 8GB model. Al' brzo iza toga će i slabije kartice 460 i 470. Ne treba ništa kupovati dok to ne stigne i 1060 od Nvidije.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Trenutno ili gtx 950 ili 960 ako ćeš novo i hoćeš baš sad. Mada je bolje čekati jer nismo daleko od tih grafa. Ako ti se baš igra uzmi polovno pa preprodaj kasnije.
     
  8. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    ^ Ide 960ka, pa ko ga šiša. :)

    Hvala vam momci!
     
  9. efo

    efo Komšija

    Da ne otvaram novi topic, bilo ih je dosta, kakvo misljenje imate o ovoj napojnoj, isplati li se ovih para:
    https://www.amazon.com/FSP-500Watt-cert ... eance+500W

    FSP trenutno imam i sluzio me savrseno :) Ako ne ova, moze neki drugi prijedlog napojne sa amazona do 50-60$

    EDIT: Odustao sam od ove, ruzni kablovi. Volio bih nesto sa umotanim kablovima u one mrezice i po mogucnosti modularno, kakve su ove:

    https://www.amazon.com/CORSAIR-CX450M-B ... dular&th=1

    https://www.amazon.com/EVGA-BRONZE-Modu ... ga+modular

    Koja je bolja?
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bolja je EVGA BQ, Corsair CX je smece.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ove nove EVGA napojne su odlične za cijenu. Nedavno sam uzeo jednu za prijatelja, veoma tiha.
     
  12. efo

    efo Komšija

    Ipak pretrpani koferi, necu moci i napojnu uzeti. Uzeo sam gtx 770 i r9 270x polovne za 160 i 120 km respektivno. Pa cu jednu ostavit sebi, drugu prodati.

    Hvala na savjetima u svakom slucaju, zao mi sto necu i napojnu pazariti, al jebaji ga.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Gdje si uzeo po tako niskim cijenama..
     
  14. efo

    efo Komšija

  15. efo

    efo Komšija

  16. black

    black Komšija

    Malo poskupa bez garancije. Bolje dodaj jos 50 KM za EVGA sto se gore preporucuje.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. Tensai

    Tensai Komšija

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa onako, dobro za office konfu...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. black

    black Komšija

  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih prvo provjerio kolika je CFM vrijednost starog ventilatora.