Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i meni treba novi mis ali su cijene paprene jbte
    mogu biciklo kupiti za cijenu solidnog misa :D
    ja bih opet rado razer deathadder ali ovi novi deathadder croma su 140+ KM
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakav crni razer to je precjenjeno. Uzmi g402 logitech ja ga uzeo ne sjecam se tacno al cini mi se 40 i kusur eura, super mis.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovdje je on 150KM. Mozda rizikovati sa carinom pa preko neta uzeti za 50-60$.
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Imas G400, nasljednik mx518, za nekih 80km

    Edit: toliko je bio u plusu, medjutim sad ga nema, ali odlican mis
     
  5. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ima li neki dobar do 50KM... puno mi davati 100-150
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    A druze, tesko ista za petobu, moras se jos barem cvaju pruziti.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma taj je miš star 11 godina. Kakva kupovina polovnjaka. Isto vazi i za g400. Ima mu 5-6 godina. Tesko je naci nov.

    Inace za 50KM su ti svi tu negdje. Ja bih u tom cjenovnom rangu isao na neki A4TECH. Ima i gigabyte miseva do te cifre ali se meni nisu dopali. Istina, nekada zapne pa se ne mozes pruziti ni 2KM ali bolje sacuati pare nego dati na neko djubre. Davno sam isto tako tio mis za 50KM, uzeo geniusa i vratio ga odmah sutradan. Zamjenio za logitecha koji je poslije par godina. Za mis vrijedi dati i preko 100KM jer ga korstis svaki dan a traje godinama.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene Roccat Kone Max gura od Februara 2010 god, jeste mu otisao lijevi micro switch ali sam ga prekomandovao na drugo dugme (palac) tako da mi ne predstavlja problem (mrsko mi mijenjati Micro S.), doduse placen je prilicno mnogo, mislim oko 135KM u Plus-u, ali evo sad ce 7-ma godina :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa cinjenica je da ce ti nov brand name mis gurati barem 5-6 godina svakodnevne upotrebe a poslije ce poceti da stradaju micro switchevi a i ostalo
    to je slucaj kod mog deathaddera
    doduse ja sam ga kupio polovnog,sigurno je gurao 2-3 godine prije mene a kod mene je oko 3 godine i ove godine su poceli problemi,prvo lijevi micro prekidac,pa desni a sada i laser

    sto se tice davanja para,vrijedi ono dati ali prvo ih moras imati viska a kada gledas onako laicki,dati 150 KM za mis (komad plastike) izgleda ludo ,ali znam da je mis glavni,i ako je mis dobar i lezi u ruci,onda nema ni zamora u zglobovima i u ruci

    imam ja i bezicni logitech mx1000 i on me evo sluzi godinama ali mi je tezak u odnosu na deathaddera
    rado bih opet uzeo isti mis ali sada nemam love za njega
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja imam g400. Al mi otisao usb ona glava sto ide u usb port.

    Necu uzimati nista novo, samo usb kabal preko neta. Navikao sam se na ovaj mis tacno da neki drugi uzmem :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    upravo sam narucio ovaj mis
    citajuci po netu i trazeci neki jeftiniji mis,ovaj se pokazao kao najbolji po svim iskustvima
    vidio sam da nije ni tezak,oko 120 g bez utega a sa utezima 140 g a meni i treba sto laksi mis
    deathadder je recimo 105 g tezak i to mi je odlicno,valjda ce i ovaj biti odgovarajuci
    imam desktop i dva laptopa i trenutno imam jedan ispravan mis :D
    valja opet trositi pare na ove gluposti ali eto,mora se
    btw. na ebeyu kosta 13 dolara (oko 25 KM) a ovaj lik prodaje za 40+ postarina :D

    gledao sam i brandname miseve ali oni su bezobrazno skupi
     
  13. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Jesi ga uzeo... Kakav je?
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jesam kupio ali nije jos stigao :D
    uzeo preko neta a kada dodje i malo ga testiram ,javim utiske
     
  15. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    odoh ja licno do radnje, vidim da su u grand centru na ilidzi pa cu uzeti ako bude na stanju
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene razer mamba radi relativno dobro, iako ne dobro kao logi g602, jeste precizniji, ali wireless je stabilniji na logiju.
     
  17. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja koristim Razer Deathadder od ljeta 2006. godine, dakle ima mu evo vec +10godina i danas dan me sluzi kao onog dana kad je unboxed. Platio ga 120KM. Imao jednom problem s lijevim klikom, rasklopio mis, rasklopio mikroprekidac i ponovo sve upakovao. Sto sam se tu napatio i nagubio zivaca oko jebenog mikroprekidaca dok sam namjestio ponovo, a nov nekoliko KM. Al eto, nije na odmet ni DIY. Uglavnom Deathadder i danas dan goni ko nov.

    Prije njega sam imao cuveni MX518 i necu ga nikad prezalit.
     
  18. ljiljan

    ljiljan Aktivista


    evo koristim vec drugi dan i mogu reci da nije uopste los.. doduse nisam covjek kojeg treba pitati za mis jer je 39KM najvise sto sam u zivotu dao za mis :lol:

    za moje potrebe fantastican. jedino da potraje sto duze. ima garanciju na 18 mjeseci
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam ostao na jednom ispravnom misu a koristim desktop i laptop i nosam sada ovaj mis sa jednog do drugog racunara :D
    narucio sam sa neta neki jeftini jos davno,dosao mi i pokvaren,ne radi nikako,bezicni
    dobio refund
    narucim odmah nakon toga drugi,evo skoro mjesec dana,jos ne dolazi
    u medjuvremenu mi se pokvari i deathadder i sada sam na ovom logitech mx1000

    neko je bas na ovoj temi preporucio ovaj mis i ja po netu malo trazio cijene i citao recenzije i sve recenzije su odlicne i narucio sam ga i ja
    mene je izasao 24 KM preko ebaya,jos samo da dodje :D
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neki dan otvorim svoj Roccat i naprskam sve mikro prekidace sa WD40, proradio lijevi klik kao nov :D
    Guli misonja skoro 7 punih godina :D