Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. DSA

    DSA Aktivista

    Anele haj mi svoj broj baci na pp da te još ponešto upitam o h8 da ne spamam temu

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Ninja Ja sam vec dva telefona uzeo preko digital city. Mislim da su cak i malo jeftiniji od univerzalnog, ali su nesto poslovniji. Telefone kako mi rekose nabavljaju iz Kine direktno (aliexpress ili odakle vec). U slucaju kvara oni ce pokusati popraviti ili poslati u ovlasteni servis koji god da je, da se ti s tim ne ganjas. Nesto se spominjalo da ce otvoriti poslovnicu u Tuzli, ali izgleda da nista od toga. Uz svaki su mi dali gratis gel masku.

    By the way, skupilo se nekih para pa sam odlucio da promjenim telefon. Da li je S7 Edge jos uvijek dobra kupovina? Planirao sam uzeti u nekom lokalnom shopu vjerovatno na rate.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Šta velite raja koja bi bila bolja varijanta da uzmem - Galaxy S6 ili A5 2017 ?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako su oba nova onda S6. Najveća mana mu je što najvjerovatnije neće dobiti Android O, ali još uvijek je dobar fon.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    S6 ima bolju kameru i SoC u odnosu na A5 17 ali zato ima dosta lošiju bateriju, pogotovo ako kupuješ neki istrošen polovnjak :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Plus A5 2017 je vodootporan.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    S obzirom na cijenu S6 a posebno A5 2017 koji je midrange telefon, ako mene pitas zaobidji oba. S6 je uzas sto se baterije tice. Za iste ili manje pare mozes kupiti telefon sa SD820 SoC ( Mi5/S, G5, Lenovo Zuk Z2, LeEco LeMax 2). Ako si Samsung fanboy ond bujrum pa daj 600 KM za a5 koji je bezveze telefon, ima eto dizajn koji je opet subjektivna stvar. Overpriced :)
    Od samsunga jedino sto moze dobiti prolaznu ocjenu je s7 sa flat screenom i Note 5, sve ostalo je slabo a skupo, ili ubleha za 1000+ KM
    Bas imas izbora i previse, nexusi, huawei, oneplus, xiaomi...
    Sent from my Lumia 950XL
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nikad ne bih npr. kupio ipad/iphone u univerzalnom ili slicnim radnjama, to samo ide atstore ili makline, nek je skuplje, barem dobijes garu ko covjek.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije li kod Apple-a garancija validna gdje god se kupi uredjaj? Nakon prve aktivacije ima se godina dana, pokvari se u tom periodu i nosis u ovlasteni servis, gdje god bio kupljen?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Svakom njegovo.
    Ja recimo svakako ne bih uzeo to overpriced smece. :D
    Kad skontas kolike su sanse da se nesto pokvari, a onda skontas kolike su sanse da ti ne priznaju garanciju nakon kvara (opravdanog), to su mizerni procenti.
    Ako se nekome isplati dodati 30% ili vise na cijenu radi te garancije koja ti vjerovatno nece ni trebati, ne osudjujem, ali mislim da ima boljih nacina za iskoristiti te pare. :D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cuj smece..
    Imao sam vise android uredaja od ios, i ios ih podere u fluidnosti sem samog vrha.
    Jest da apple ima glupih proizvoda tipa iphone se, ali da je smece, to je smijesna izjava.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tehnicki jeste, ali ja volim biti siguran.
    Kupovao sam ja u univerzalnom, pa dobivao cunga lunga mobove.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa bilo bi cudno da za 2000KM ne podere telefone od 500KM :D
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    ja sam birao sam izmedju s8, p10 i iphone 7,sad uzeo iphone 7 i zalim sto nisam i prije poklonio povjerenje apple proizvodima, svaka cast androidu ali ovo se jednostavno ne moze porediti ako govorimo o tome da stvari jednostavno rade po ps-u

    daleko od toga da sam pristalica
    svega sto ide uz zatvorenost platforme apple proizvoda ali na kraju balade dobijes nesto sto radi i to radi jako dobro

    posto ne volim cesto mijenjati mobitele(uglavnom kad pocnu da se kvare) smatram da sam sa ovim dobio najvise zbog procjene da ce me sigurno sluziti daleko duze nego premium android iste cijene a to je aktivno sigurno sljedece 4 godine, kod androida ja ne vidim sta je za krajnjeg korisnika prednost top modela sa cijenom od 1500km u odnosu na ono sto je 1000km jeftinije, jednostavno su to samo nijanse
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta to radi po PS da ne radi kako treba na Androidu?
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    ja ne kazem da ne radi ni na androidu kako treba, ali ovo je prvi put nakon koristenja raznih android uredjaja razlicitog cjenovnog ranga da mi je uz odredjene zamjerke uredjaj "legao" i posto ga ne mislim mijenjati u skorije vrijeme tesko da mogu pogrijesiti ako nakon eksploatacije trenutnog budem mijenjao na nekog od nasljednika istog, ako mi naravno finansiranje kupovine istog bude moguce
    ja ne govorim da je ios savrsen, jer sam se i prije nego sam se odlucio za kupovinu pomirio s odredjenim nedostacima, sto opet kad uzmem u obzir nacin na koji cu mobitel koristiti jednostavno nije toliko bitno
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Znači android ne radi baš po PSu jer ti je ajfon "legao"? :D
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prije neke tri četri godine je android stvarno bio problematičan, rušile se aplikacije itd ali danas je to puno bolje pa ne kontam šta vam to toliko smeta.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Po sistemu AMD procesori se griju..

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Treba sebi nekako opravdati da si dao 1700lm za telefon :D

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk