Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Edge jest problematican sto se tempered glass tice, cak i oni 2.5D ekrani su problem jer staklo ne ide do rubova. Samo klasicni flat screen ide fino sa tempered glass.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prijatelj vec godinu dana ima S7 Edge, s obzirom da ga je on uzeo kad se tek pojavio u telekomu dobro je i izdrzao, a bas ga nije pazio, samo je silikonsku masku imao, sad mu je skoro pao i jedino ima malu tackicu pored prednje kamere i kaze sta ce ti telefon da mu stavljas zastite radije ga vrati u kutiju. Ipak cuvam svoje telefone koliko god mogu pa sam zato ovoliko i skeptican.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se silikonske tice, koristim ovu: http://www.ebay.com/itm/311482758862?_t ... EBIDX%3AIT

    Inace ih ne podnosim ali je ova bas tanka i onako, ko guma pa imam odlicna grip. Dobro drodje kada sam na bajku pa koristim jednom rukom. Da je bez silikona, ispalo bi mi iz ruke deset puta do sada. Jedino treba paziti da se ne skida cesto jer se razvuce. Moja je malo popustila ali sma cestoo vadio SIM i mSD sto vjerujem nije praksa over all.

    Mene nerviraju sve te debilne zastite ali su CAT telefoni, ili nesto slucno tome, stvarno skupi. Platis cijenu flegšipa za telefon specifikacija iz 2010-te. Ali se bez zastite današnji telefoni baš habaju. Pogotovo stariji samsung modeli koji imaju ove srebrne "lajsne".
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja za L640 imam jednu ekstra finu futrolicu,tako je tanka i diskretna a i poklopac telefona je crn,tako da nista ne gubim u izgledu
    a itekako pomaze ,gumirana je i ne bjezi telefon iz ruku,takodjer ne razlismljas gdje ces spustiti telefon a najvise mi je bitno da mi ne sklizne iz ruku...i ovako nekada izleti i padne a bez furtole bi ga do sada garant razbio i to nekoliko puta :D

    preklopne ne volim i nisam nikada koristio...bitno mi je da telefon bez problema stane u dzep i da mi u dzepu ne smeta
    kupio sam jos jednu ,neku robusnu za voznju biciklom i tako to i nisam je nikada stavio na telefon,jbte telefon deblji i duzi po cm sa njom...kao da drzim ciglu u ruci a ne telefon
     
  5. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Gdje najpovoljnije kupiti microsd karticu za telefon, da li su cijene po nasim radnjama ok ili da trazim po netu, negdje gdje je provjereno?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako ti nije bas neka hica,onda sa ebaya
    meni je dosao usb 3.0 stick u rekordnom vremenu od ovog prodavaca
    a takodjer prodaje i micro SD kartice
    a prodavac je provjeren,neko mi ga je jos preporucivao,ja mislim bas na ovom forumu
    http://www.ebay.com/usr/sinceritytradin ... 2749.l2754
    ja kupio sandisk usb 3.0 32 GB za 17-18 KM...kod nas ni pomocu trikova nema te cijene
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja sam u Dzananovicu u Zenici uzeo za 25KM 64GB Sandisk Ultra, class 10 doduse, ali za mobitel i tablet za storage vec godinu dana super.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Napokon, proper case za Edge telefone
    http://www.ebay.com/itm/Mask-Front-Cove ... 5smBgfFrtg

    Jedino se malo prsti lijepe, ali touch je vise nego responsivan. Nemam se pravo ni zaliti, jer ovo je jedina zastita koja moze na njega, cak sam probao i prije toga obicne folije, nema sanse ih saviti, jedino da dio za edge izrezem.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A prianjanje, ne bude lufta nikakvog sa strana?
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako mislis da li malo klizi telefon u njemu zasad nema toga. Ovo je nesto kao reverse TPU case, samo sto jos ima i poklopac koji se ugura s donje strane :D
    Bas lijepo uklopi, jer obuhvati i ivice s druge strane.
    Jedino sto je case transparentan pa se vide svi otisci i prasina.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislio sam na tu zakrivljenost, je li 100% prati zakrivljenost ekrana?
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarn one znam koji hipster moras biti da danas koristiš dumbphone. Cak i moji roditelji koriste androide radi vibera, navigacije i ostalih stvari.

    Sto je najžalosnije, nije to ni Nokia.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    redmi note 4 (sd verzija), p8 lite 2017, p10 lite (isplati li se uopšte pored prethodnog), j5 2017?
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    onaj P8 obicni je jos na prodaju.... 320KM garancija u MESC-u, nikad koristen....
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Neki dan sam zeni kupio Redmi Note 4X (3GB, 32GB) za 310 KM - mislim da do 400 KM nema bolje kupovine. Preporuka.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    treba mi jedan savjet šta da radim, imam xperiu Z5, 3 puta na servis dosad nosio.

    prvi put negdje prosle godine u decembru oslabila mi power tipka, brzo su to fiksali. zatim sad u 6. mjesecu zaglavi mi unutra tipka za smanjivanje, oni mi zamjene maticnu plocu i dobijem od agrama dodatnu godinu garancije na to. medjutim, vibracija na telefonu nije dobro postavljena, kad zavibrira, kao da onaj motoric nije bio na mjestu. onda ljudi mi se zalili da me slabo cuju, kao da sam negdje u bunaru, i eto nisam imao ni dvije sedmice telefon nakon te druge popravke, crkne mi display. opet odnesem u telekom, i opet agram zamjeni mi maticnu plocu, i dobijem garanciju od godinu dana odnosno vrijedice do 26.7.2019, a 2018 istice ova regularna.

    i danas podignem telefon, upalim, vibracija sada ok radi, ali, kada sam telefonirao, ljudi sa druge strane me jedva cuju, kada ukljucim zvucnik, onda nikako me ne cuju. kada pustim muziku ili video na zvucnike, zvuk je skroz tih, naravno ne mogu ostati na ovome, moram opet telefon nositi na popravku.

    Agram je ocito nesposoban, kada sam drugi put nosio telefon na servis, odnosno kada je crkao display, posto sam bio u frci, samo sam prijavio problem za display, a zaboravio na ovaj problem s vibracijom i mikrofonom. iduci dan nazovem agram, i pitam ih finom da li mogu jos da navedem probleme koje ima telefon, lik meni odgovara, nista ne brini, sve cemo mi provjeriti, reko dobro onda.

    meni je vise da izvinete popizdilo, sta ja mogu u ovom slucaju uraditi, da li mogu zahtjevati neki drugi telefon, ili moram ponovo cekati telefon sa servisa.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bojim se da ćeš morati ponovo čekati. To sto ti je bilo problema sa vibracijom jeste zbog lošeg rada servisera, koji je očito odradio bolji posao drugi put. Za taj problem sa zvukom šalji obavezno na servis.