Print server

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kolinsb, Sep 12, 2017.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja. Zna li netko gdje mogu kupiti print server ? Gledao sam par radnji, ali nisam nasao. Na poslu imam Silex C-6600GB i na njega je spojen samo skener. Ne znam da li se na to cudo moze spojiti vise USB uređaja (preko USB HUB-a), pošto trebam sherati 2 printera i 1 skener :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    U genelecu mi nije nista nasao jer su strucnjaci upisali printER server, a ja tražio pojam print server :D ocito otpada mogucnost da se preko USB hub-a poveze vise uredjaja, tj. jedan USB port na print serveru je namjenjen samo za jedan USB uređaj. Imaju i pojedini WiFi routeri mogućnost da glume print server (npr kao ovo smece: Tenda N60), pa cu i to pogledati :D
    Sherao sam 2 printera mrezi (Workgroup je u pitanju), ali sa grupama je uvijek neki problem. Svako malo printer postane offline na nekom od PC-ova koji mu pristupaju preko mreze, pa kontam da bih ovim mogao rijesiti problem.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa sta je sa ovim u imelu? Preskup?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Meni djeluje preskup. Na aliexpress sam nasao jedan sa 4 usb porta za 41$ (ima i sa 1 USB port za 20$).
     
  6. black

    black Komšija

    Joj print serveri su kriza, ja trenutno koristim Synology DiskStation i nemam vise problema sa shareovanjem, cak i Google Cloud Print radi bez problema.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk