Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    samo ga ubaciš u instalacioni folder od igre i to je to.

    pališ/gasiš sa "scroll lock".

    probaj i ovaj, trenutno ga koristim, odličan je: http://www.moddingway.com/file/187297.html
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne kontam ovo "scrool lock"...to sam procitao i u upustvu ali ne kontam sta je to...pojasni mi
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to ti je tipka na tastaturi, s njom pališ/gasiš sweetfx u igri, čisto da vidiš kako izgleda kad je aktiviran i deaktiviran. ništa više.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a tako...kada pritisem tipku,nista se ne desava,sve isto
    palim gasim na tipku na tastaturi ali nista
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa jesi li pravilno stavio sweetfx u glavni pes 2016 folder? to mi zvuči kao da nisi uopšte dobro stavio, jer mora biti razlike.

    ovako treba da ti izgleda glavni pes folder kad se stavi sweetfx:

    [​IMG]
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada stavim folder sweetx u folder gdje je pes instaliran ,nista se ne desi
    onda izvadim filove iz foldera i zalijepim direktno u folder...onda nikako ne mogu pokrenuti pes
    obrisme te filove,pes se opet pokrene
    ne znam sta je ovo ali kada pritisnem dugme scrool lock na tastaturi,nema ono da potamni -posvijetli,nista
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koji ti je windows?

    mora ti sve biti onako kao na slici koju sam stavio. ono je damidev sweetfx u mom slučaju stavljen.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    windows 10
    tako kada stavim,ne mogu ni pokrenuti PES nikako...ne znam do cega je
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da treba proci jos 100 godina da dobijemo pristojan fudbal jer zadnjih skoro deset godina biramo manje zlo. Kako nikada ne panicim u svom šesnaestercu, dodajem svom golmanu loptu prsima:



    ..o ovim AI problemima govorim i za fifu i za PES. Ako se malo bolje pogleda, moj igrac "šuta imaginarnu loptu" nekoliko sekundi nakon sto je lopta usla u gol, 24 sekunda: https://www.youtube.com/watch?v=D-0UrvA ... tu.be&t=23

    Ovakve se stvari provlace doslovno otkako postoji fudbal. Da je loptu nogom izbio, bilo sta samo da je skloni.

    Kako sam rekao i za fifu, da u fudbalu pada golova koliko koševa u košarcu, ili killeva kao u FPS-u, ovakve se stvari mogu tolerisati. Ali u competitive multiplayer gejmingu gdje od jednog gola zavisi pobjeda, ovo meni nije prihvatljivo.

    Nisam jos uzeo fifu 16 ali mi se ne dopada igrajuci demo pa cekam narodanjak da jos malo odigram.. pa probah ovo cudo uprkos konami zayebima.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to si trebao odmah napisati :)... koliko znam ne radi sweetfx na windows 10 ili se neki fajlovi moraju dodati, brisati i preimenovati.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izdribla me,izdribla me ,opet me izdribla i onda mi spusti loptu :p haha

    vidim ja nece pa nece ...hvala u svakom slucaju..
    morati cu instalirati neki patch...imena i dresovi bas iritiraju...nigdje orginalnih imena
    reprezentacja bosne je cirkus,sto se imena tice
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Sweetfx inace radi na win10 i gore linkani takodjer radi u PES-u sa scroll lock on-off. Jedino izbaci neki dll error prilikom loada ali polsije udje. Ima za to rjesenje ali se ne mogu sjetiti koje. Moze se izguglati.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni iz nekog razloga nece ni da pokrene PES kada ubacim fajlove u glavni folder na c gdje je instaliran pes
    ne znam do cega je to...ali hajde,nije da mi to toliko smeta...mogu se malo boje smanjiti i dobiti isto ono kao sto daje sweet x...
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to bas tako jednostavno. Dosta stvari obuhvata sweetfx (desna strana je original):

    [​IMG]
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    najveća boljka igre (pored grafike) su faulovi i šutevi. ako to ne riješe u nekom od patcheva, leti s kompa.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koji faulovi, ne sviraju nista :D
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa upravo to, što se ništa ne svira.

    pes 6 i fifa 15 jedine zasad igre gdje se nešto svira.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Kolega igor.g mi je svjedok da sam uklizao protivnickom golmanu,fino ga prosuo ispred gola i dao gol,sve uredno :smt005
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    I to bila prva utakmica, zajebavali se igrali protiv CPU i odmah bug ko kuca.

    EDIT:
    Ima li gdje kakav dobar community update/patch sa zadnjim transferima, dresovima, pravim imenima klubova i igraca, novim licima, ili gdje su ubacili npr. teksture sa ps4, itd...
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Koliko znam, nema ni jedan gdje su baš svi transferi odrađeni. Zasad je ovaj najbolji: http://www.pes-patch.com/2015/09/pes-uk ... -v0-1.html