Problem oko instalacije. Pokvarena matična ploča?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by moja500, Dec 2, 2016.

  1. moja500

    moja500 Novi član

    Molim raju da pomogne oko problema kojeg imam sa koleginim kompjuterom.

    Naime, pali su mu windowsi pa mu je jedan prijatelj uradi instalaciju win7 ponovo, ali samo instalaciju i neke nuzne drivere.
    Događalo mu se da mu se pri igranju WoT (samo se time bakće na kompjuteru) u toj novoj instalaciji pojavi BSOD i kad resetira igra se normalno WoT.
    Pa s vremena na vrijeme se pojavi taj BSOD, pa me zamolio da ja pogledam sta je s njim.
    Ja odigram partiju WoT-a bez ikakvih problema onda se jednom pojavi BSOD.
    Dobro, krecemo sa instalacijom.
    Pokrenem normalno instalaciju, windows se instalira i na onomj drugoj ili trecoj stavki stoji 0%, one tockice se uredno micu, mis radi, al on i nakon 2-3 sata pokazuje 0% i nije zablokirao.
    Kad sam vidio da nema smisla, ja ugasim kompjuter, kao nastavit cu sutra.
    Ja sutra da upalim, on ne baca sliku na ekran, raspandžam ga, resetiram BIOS i on kao nekako proradi.
    Pokrenem ponovo instalaciju, on pocne ucitavat DVD i zablokira nakon nekog vremena.
    I vise nece da pokrene instalaciju sa DVD.
    Prikljucim vanski DVD snimac, kaze "Operating System Not Found".
    Uzmeme drugi DVD sa windowsima, nece ni njega da pokrene.
    Stavim XP, nece ni njega.
    Promijenio napajanje, nece ni sa drugim napajanjem.
    Stalno pokazuje da ne moze pronac instalaciju.
    Probam jos 2 harddiska, nece ni na njih da instalira.
    Nekom logikom gledajuc, istekam sve diskove i samo DVD citac da pokrene instalaciju koju on treba koliko znam u to, da pokrene instalaciju do one faze kad ponudi diskove za instalaciju iako nema harddiska.
    A on i dalje tvrdoglav i nece da pokrene instalaciju.
    Negdje sam procitao da posoji mogucnost da je crko kontroler na maticnoj ploci.

    Unaprijed svima zahvaljujem na svim odgovorima, komentarima, prijedlozima i sugestijama
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Možda ti memorija defektna, pokreni memtest al pusti da uradi par krugova.
    Koja je ploča, proc ...
     
  3. moja500

    moja500 Novi član

    Imam tri modula memorije u njoj. Sve sam ih probao. Procesor je C2D P8300, nisam siguran koja je maticna ploca, posto je u pitanju Fujitsu simenes esprimo kompjuter.
    Ne vidim nigdje naziv. Moram probat malo detaljnije pogledat