Problem sa ramom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Aldiin, Aug 22, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Lp.
    Naime, dešava mi se čudno nešto na laptopu. Posjeduje 8gb međutim, sistemu je omogućeno samo 2.2gb.

    Gledao sam bios piše 8gb, gledao preko cpuz-a skroz okej očitava memoriju, windowsov memory test prošao bez problema.

    Otvarao laptop, vadio memoriju, ponovo isti problem. Pokušao sam preko msconfiga onaj fix nisam uspio. Mijenjao u registry nešto opet nisam uspio..

    Šta može biti? 64bitni sistem, win10 pro. DELL 3737

    Format sistema je baš zadnja opcija jer imam bruku fajlova..
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne znam sta bi moglo biti to ali ako ti dodje do formatiranja,imas sada u windows 10 opciju pod stavkom update i security pa recovery,ima prva opcija "restart this pc" ...fakticki ti formatira racunar jednim klikom a imas mogucnost da ti sacuva sve fajlove
    ova opcija brise sve programe i postavke windowsa ali ia na C particiji zadrzava sve fajlove
    provjereno radi,ja jucer ovako radio...pa eto ,ako ne uspijes nista rijesiti,da znas da imas sada format jednim klikom misa i instalira ti samo ovaj zadnji upgrade-anniversary
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pokusao jutros evo, nisam uspio.. ali hvala za info super stvar.

    Za edit, format sistema je riješio problem. Bugao windows.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hajde da ne otvaram temu. Je li DDR3 poskupio u posljednjih mjesec dana???
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nisam nesto pratio cijene, ali koliko me sjecanje sluzi takva situacija je bila sa svim prethodnim kada dodje do povecanja proizvodnje nove serije. Tako da bi bilo za ocekaviti da DDR3 poskupljuje do neke tacke, a DDR4 da ide dole sa cijenom.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa eto bio je modul od 4gb 1600mhz 27km u winwin.ba sad je 35km.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovo pitam jer sam htio zamjeniti svojih 2x8GB 1333 za 2x8GB 1866 i vidim da je nekad to koštalo 150-170KM, a sad je ~200KM.
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    Jašta je poskupio, evo i ja gledam cijene. A nije vala neko posebno iznenađenje, biće još skuplji. Ista priča kao i kada je DDR1/2 postao zastario.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma ne isplati se mjenjati to druže. Nećeš osjetiti razlike uopšte a bezveze ćeš baciti pare.