program ili skripta koja automatski unosi login podatke

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by dmr, Jun 19, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Postoji li neki program koji ce automatski pokrenuti neki drugi program i unijeti username i password, ili se to moze odraditi na neki drugi nacin? Najblize sto sam nasao je napraviti ovu vbs skriptu, medjutim samo pokrene program i tu stoji

    Code:
    Dim wshShell
     ' Set up the shell
     Set wshShell = WScript.CreateObject( "WScript.Shell" )
     ' Run the application (extra "s are in case path has spaces)
     wshShell.Run """C:\Application Path\application.exe"""
     ' Make sure the application is active
     wshShell.AppActivate "Application Title"
     ' Send credentials
     WshShell.SendKeys "username"
     WshShell.SendKeys "{TAB}"
     WshShell.SendKeys "password"
     WshShell.SendKeys "{ENTER}" 
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    he he sredio sam :D Trebalo je dodati pauzu dok se program starta, pa sam ubacio 3 sekunde. Treba mi za startanja origina u offline modu i da onda upise automatski username i password. Uglavnom skripta izgleda ovako i treba je preimenovati u vbs

    Code:
    Dim wshShell
     ' Set up the shell
     Set wshShell = WScript.CreateObject( "WScript.Shell" )
     ' Run the application (extra "s are in case path has spaces)
     wshShell.Run """G:\Program Files (x86)\Origin\Origin.exe"""
    WScript.Sleep 3000
    wshshell.AppActivate "G:\Program Files (x86)\Origin\Origin.exe"
    WshShell.SendKeys "{TAB}"
    WshShell.SendKeys "username"
    WshShell.SendKeys "{TAB}"
    WshShell.SendKeys "pass"
    WshShell.SendKeys "{ENTER}" 
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja koristim lastpass za takve stvari već duže vrijeme ako na to misliš.

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nije to to, al nema veze, ova skripta radi savrseno posao :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta si sad' kupio od rusa ? To ferceraju ti fazoni i sa steamom i sa originom ?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ba, fercera i uplay :D A kupio mirrors edge catalyst, unravel i Far Cry Primal
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Super. Bice par EA igara ove godine koje bih probao prije kupovine.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    koje ocekujes?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Recimo zbog fife, mašila me jer je nisam htio kupiti bez probavanja ali eto kazu da je šit.. hocu titanfall 2 u kamopanji probati jer ne znam nesto da li ce biti beta i ide ME Andrimeda pocetkom iduce godine. Nadam se da ce ti naslovi biti na tom sajtu. Cekao sam i Mirrors Edge ali nisam ni primjetio da je izasla.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zanima li te Far Cry Primal ili unravel?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ne bas. Bio sam nahajpan na Primal ali mi ohladio.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    imas PM
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Htio bih da usavrsim malo ovu skriptu. Naime nekad se desi da program ne starta za 3 sekunde, koliko sam stavio da se ceka na unos login podataka, nekada mu treba cak i 10 sekundi jer je na drugom hddu koji ode u sleep. E sad lako mi je staviti da se svaki puta ceka po 10 sekundi na unos podataka, al mi to nekad bespotrebno cekanje. Kako u ovoj skripti postaviti petlju koja ce provjeravati da li je program startao i tek onda ici na upisivanje login podataka? Ima li neko od programera da bi to znao, selvin mozda? :)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nisam nesto bas radio sa vb scriptingom, ali vjerujem da ti treba ovo:
    http://stackoverflow.com/questions/1979 ... dy-running

    I onda trebas napravit while petlju, dok program nije running, nek radi sleep 1s u petlji. Na kraju ce izaci iz petlje kad bude running tako da to sto trebas (tj. insert user/pass) stavis ispod petlje.

    Nesto tipa (nece bit sintaksa sigurno tacna ali ovako nesto):
    ' Tvoj dio koda ukljucujuci poziv Run origin

    While Not IsProgramRunning "mojkompjuter", "origin.exe"
    WScript.Sleep 1000
    End

    ' Ostatak tvog koda nakon za slanje user/pass.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zar nje ovaj primjer vec uslovna petlja i nema potrebe za while petljom? Gledao sam ovaj primjer sto si linkao i ranije, i nikako da skontam koje podatke bih trebao izmijeniti za svoj slucaj.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    U power opcijama mozes ugasiti sleep diskova.. ako ti to ne treba.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    a treba mi to, zato sam i ukljucio, nego ima li nacina da event viewer vidi kada je origin startao?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ako mislis na onaj stackoverflow link, to je petlja sto prolazi kroz sve procese. A ono sto sam ja napisao ceka dok process ne bude running. Ti u onoj funkciji ne trebas nista mijenjati, samo kad je budes pozivao trebas joj proslijediti ime procesa kojeg provjeravas je li running. Nesto tipa onog sto sam ja stavio u uslov while petlje.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to mi nije jasno gdje da proslijedim ime procesa? Sta mu znaci ovo
    Gdje da ga tako nazovem?
    I ako ovaj dio skripte, sa linka, samo prolazi kroz sve procese a while petlja ceka dok proces ne bude aktivan je li to znaci da ovaj dio skripte mora biti unutar while petlje?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa vidis kako sam ti ja napisao, stavis ime racunara i ime procesa, tj. ovako nekako:
    While Not IsProgramRunning "mojkompjuter", "origin.exe"
    WScript.Sleep 1000
    End

    Mozda nije 100% tacna sintaksa naspram vbs-a, ali otprilike je to to. Ovu funkciju IsProgramRunning sa stackoverflow linka smjestis u vbs fajl da bude vidljiva i onda je pozivas ovako u uslovu while petlje, tj. dok proces nije pokrenut radi sleep 1s, to je znacenje ove 3 linije iznad.

    EDIT: Sad sam na Windowsu, pa cu probat kod sebe.