PrOjEcT AvP - ZAVRSEN

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ElectricSound, Jan 6, 2014.

  1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Nakon mnogobrojnih peripetija koje su mi se desile sa Xaser III projektom, odlucio sam da ga stavim na led. Prethodnih nekoliko slobodnih dana sam iskoristio za nabavku necega sto me je kopkalo odavno, a to je Alienware 7500 case. Vozio sam do njega nekih 200-tinjak kilometara, smorio se od kise i dosade, al je vrijedilo. Po dolasku kuci, oscistio sam ga od nepotrebnih kablova i ostalog..unutra je Chieftec Dragon kuciste, izgradjeno poput tenka, da ga podignem treba dobro da se pomucim..o kvalitetu plasticnog oklopa cu reci toliko - kvakice kojima se pricvrsava na kuciste su takve da sam prednji panel skidao nekih pola sata, preznojio se, izubijao ruke, i na kraju morao da koristim safciger, jer je rukama nemoguce. Pri ciscenju panela nasao sam mrtve paukove, larve kukaca, prasinu i jos svasta nesto. Samo eto ne nadjoh para :lol:

    Ogoljen, pored svog XASER III drugara

    [​IMG]

    Panel, ociscen i kablaza odstranjena:

    [​IMG]

    Interijer, ociscen:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Posto je mid tower, a moja je graficka malena, doslo je do ovoga:

    [​IMG]
     
  2. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - fittings

    Vec sam bio napravio plan sta da isjecem, kada sam u oglasu naletio na jos jedan case, ovaj put Alienware Aurora 7500 R4. Jos tezi, jos glomazniji, sa napojnom jedinicom od 1 KW i kompletnom kablazom, te Alien osvjetljenjem pete generacije, nazalost softverski kontrolisanim. To je ujedno i case koji sam odlucio da zadrzim, i ici ce ako Bog da neke minimalne prepravke, kao sto je custom led osvjetljenje umjesto originalnog, farbanje i jos neke sitnice.

    Interijer kada sam ga tek otvorio:

    [​IMG]

    Alienware original cable-management

    [​IMG]

    Autopsy done - heart removed

    [​IMG]

    Odstranjeni svi nepotrebni kablovi

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ukupan zbir

    [​IMG]

    Sistem preslozen

    [​IMG]

    Kablovi koliko toliko sredjeni

    [​IMG]

    Up and running

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: ALIENWARE in da haus

    200km za kuciste :) nadam se da si ga besplatno dobio:)
     
  4. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE in da haus

    Nema danas nista dzabe :)
     
  5. kio

    kio Komšija

    Re: ALIENWARE in da haus

    Sve pohvale drug, samo tako nastavi :smt023
     
  6. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE in da haus

    Vec sam pomenuo problem sa osvjetljenjem koje kontrolise softver..posto sam pri ciscenju kucista odstranio sve vezano za osvjetljenje (osim jedne ploce koja je zaduzena upravo za distribuciju i raspodjelu svjetla po zonama), palo mi je na pamet da malo procackam i vidim o cemu se tu radi. Ovo je prednji panel, za svjetlo u prorezima:

    [​IMG]

    Odstranio sam glavni dzek i nasao kombinaciju zica koja daje crvenu boju

    [​IMG]

    I voila

    [​IMG]

    Isti princpi i sa osvjetljenjem koje se nalazi iznad mjesta za DVD/CD, i koje se pali tek kada se otvore prednja vrata

    [​IMG]

    Isto cu uraditi i sa prednjim Alien znakom koji je u isto vrijeme i on/off switch i sa bocnim ledovima. Tako cu maksimalno iskoristiti originalnu kablazu kao i osvjetljenje.

    Stay tuned
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE in da haus

    Danas sam testirao napojnu koja mi je dosla uz case, Newton Power N1000P-00, inace je pravila firma Delta (imaju neke veze sa serverskim uredjajima, kakve - nisam shvatio), uglavnom hvale je. Sve je ok, osim sto cujem neki cudan zvuk (jedva primjetan, drug ga npr ne cuje uopste), pokretao sam i igre, niti se povecava niti smanjuje, pojavljuje se u intervalima od momenta kada upalim PC. Razmisljam gdje bih mogao da je odnesem, u neki dobar servis ili sl, cisto da se pregleda - ponavljam, vecina ljudi to ne bi vjerovatno ni culi, al eto meni bode po uhu.

    [​IMG]

    Maloprije sam je rastavio i ocistio od prasine koliko je bilo moguce

    [​IMG]

    [​IMG]

    Sastavio sam je i upalio neka radi do ujutro, mozda ce malo ''odgoriti'', ili se samo ''ulezala'', pa da probam, mozda je neka glupost u pitanju.
    Koga zanima da li neka napojna radi, a mrsko mu ubacivati je u racunar i pri tome rizikovati maticnu, graficku ili sl, ovo ja mali trik, spoj zelene i crne zice unutar glavnog konektora.

    Stay tuned
     
  8. veki81

    veki81 Aktivista

    Re: ALIENWARE in da haus

    Druže na kompresor je odneses negdje i dobro ispušeš.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Re: ALIENWARE in da haus

    Hajde postavi nešto nema te 3 dana :(
     
  10. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE in da haus

    Probacu to, dobra ideja

    Ovo cu shvatiti kao salu :smt006 valja raditi kako bi se zaradilo :wink:
     
  11. Trozic

    Trozic Novi član

    Re: ALIENWARE in da haus

    Dobar izbor kućišta,sad taj završi,nemoj sljedeći update da bude kupio još jedan alien :D .

    To što zuji može biti ventilator,rastavi ga,očisti detaljno i podmaži ležaj ako ga ima,
    ili stavi drugi ventilator pa upali snjim napojnu,ako nastavi onda pregledaj dobro kondezatore.
     
  12. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE in da haus

    Ma to je to Troza druze, jos neke pripreme i mjerenja obaviti i saljem ga ako Bog da :smt023

    Nakon odstranjivanja prednjih usb-ova, firewire-a i konektora od interne zvucne karte koju nemam, u prednjem panelu su ostale rupe.

    [​IMG]

    Da li sam jedini kojeg ovo podsjeca na sismisa? :smt003

    [​IMG]

    Rupe ce se poravnati, iskitovati i ide pod karbon foliju.

    Vec sam rekao da sam prepravio kompletno osvjetljenje, samim tim nemam potrebe za prednjim usisnim LED ventom. Umjesto njega ide originalni Alienware, 120x37 mm debljine.

    [​IMG]

    Hladjenje HDD-ova je rjeseno fabricki, samo cu morati kablove od sate provesti na prednju stranu. Vec sam nasao presvucene 4 pin to 4 sata extenzije, da to naravno izgleda utegnuto i kako treba.

    [​IMG]

    Na top panel idu 3 x 120 mm red led Xigmatec-a, u Alienware-u kao da su mislili i na to. Na top panel idu 3x2 izreza sa mrezom.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Donji dio bocnog panela ide u karbon foliju.

    [​IMG]

    Kuciste(vanjske plastike) se farba u metalik crnu, bocni izrezi idu u mat sivu, mreza u metalik crnu. Unutrasnjost mat crna, sa mogucim dodacima karbon folije.

    I jedna pozdravna.

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: 3D model update

    Da bi covjek koji ce izvrsiti vecinu radova bolje shvatio sta ja to hocu, napravio sam nekoliko 3D renderinga.
    Ideja je u biti jednostavna, jedan dodatni box ispod samog kucista integrisan u kompletnu strukturu, gdje ce biti smjesten PSU, diskovi i sva ''nepotrebna'' kablaza.
    ''Cijevi'' koje se vide na renderima su ustvari standardna rebrasta izolacija koja se koristi u elektricnim uredjajima, pristupacna, nije skupa i uklapa se u ideju.
    Kroz jedno crijevo idu po 2 sata kabla, a kroz sire ide 24 pin za plocu, kao i 8 pin za plocu.
    Izrada pocinje krajem iduce sedmice, i mislim da ce zajedno sa farbanjem, trebati nekih mjesec dana, da se napravi box, urade extenzije za vrata, priprema, farbanje, presvlacenje i ostalo.
    Na prvoj slici se vidi zamisao: od plastike na vratima koja ide u metalik crnu, do samog dna ide metalni nastavak koji se ce presvuci u karbon foliju, + izrez gdje ide zatamnjeni pleksiglas i naravno crveno osvjetljenje, identicno na obje strane. Na ostalim slikama se vidi raspored interijera i ostatak.
    Nisam imao vise vremena inace bih dovrsio i 6 izreza na plasticnom panelu na vrhu.
    Ne bavim se ovakvim softverskim dizajniranjem, tako da me ne bi trebalo osuditi za neke nepravilnosti i sl nedostatke :lol:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: ALIENWARE project: 3D model update

    Tip top ideja :smt023 De samo pojasni kako ćeš ovaj donji compartent napraviti, od drugog kućišta nešto ili izrada na mašini?
     
  15. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: 3D model update

    Hvala druze :D pravice se rucno, vjerovatno metalni L-ovi + kockasti profil cijevi 10mm, sve zavareno da moze da komotno drzi sve pod sobom bez ikakvog uvijanja, otprilike ovako nesto:

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  16. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: 3D model update

    Vidimo se ako Bog da za nekoliko mjeseci :D

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: 3D model update

    Radovi su u toku, ocekujem prve slike ovih dana. U medjuvremenu, narucio sam iz USA jednu stvarcicu:

    [​IMG]

    To ce se ugraditi, a koliko sam upratio na internetu, triple slot grafika moze stati u njega. Umjesto ostalih plasticnih panela koji su vidljivi na slici, ide metalni jednodijelni shield, to cu predstaviti drugom prilikom.

    Cekam odgovor za mount bracket za GUI, u slucaju da mi potvrdi da pase na hladnjenje koje sam nasao, ide closed loop hladjenje na grafiku, kao sto sam planirao na TT-u. To cu znati ovih dana.

    Stay tuned
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: 3D model update

    Dobio sam nekoliko slika sa izrade:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovo je otprilike skica, vidi se kuda ce proci crvene extenzije za 24 pin i ostale kablove.

    [​IMG]

    Uklonjen box za hdd-ove, iduci korak je metalni panel koji ide pored maticne pa do samog prednjeg panela kucista, na njega se kaci rezervoar za vodeno, i ide pod karbon foliju, i jos detalja oko donjeg nastavka. Do sada je toliko cvrst da se moze sjediti na njemu bez problema, sve cisti var, no screws. Toliko za sada.
    Stay tuned
     
  19. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Na stranicama svakakavih budala, ponekad i ja na neku naletim. Sto se muljatora tice, pamet u glavu.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ALIENWARE project: fabrikacija

    Pa nije ti trazio avans!?