Promjenom operatera zadržava se stari broj

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by forzamilan, Jun 8, 2010.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    šta mislite, ja mislim da bi ovo bio extra potez da isprobamo malo druge operatere a da ne gubimo stari broj.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    "Više neće biti moguće utvrditi po predbroju čiji je neko pretplatnik, pa je moguće je da se plaća skuplji telefonski razgovor ako se zove taj broj iz druge mreže. "

    ovo je jedini problem, u cro su vec udruzenja potrosaca podnjela tuzbe po ovom pitanju
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je napravila jedna osoba iz mog cjelokupnog poznanstva i vratila se natrag jer kad si nazvao na taj broj prvo si imao diktat "ovaj broj je zapravo u xyz mreži bez obzira na predbroj..." bla-boring-bla.

    eto kako je to dobro prošlo :D
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ovo je osmisljeno da telecom operateri zaradjuju vise, posto mi imamo jako ozbiljno udruzenje potrosaca eto prilike da se mobilni operateri jos vise obogate
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Hajd' bitno je da svi ocekuju da ce bas njihovoj, kvalitetnoj i pristupacnoj mrezi, preci svi korisnici.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa to je prava tržišna ekonomija najjači opstaju :D
    ali vidjet ćemo možda i nešto bude od ovoga, zasada je samo špekulacija. i ovo šta naglašava Stihoklepac ima smisla jer svi znamo kako operateri deru kada zovemo druge operatere unutar bih a kamoli da zovemo hrvatsku npr.
     
  7. tux_

    tux_ Aktivista

    Vidi li ko datum ove vijesti? Ja sam im (RAK-u) mail slao u vezi ovog ima godina dana.. naravno nisam nikad dobio odgovor
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    epic fail :D
    naletio sam na jednom drugom forumu na ovo i baš mi bi interesantno a datum nisam ni gledao.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    danas u avazu baš veliki članak o ovome na 12. str. ne kontam sad otkud se tek sad plasirala ova vijest ili su ove gore novine iz linka zaebale datum?
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Citat sa raka
    znaci moci ce se mijenjati fixni broj, bas me zanima sta ce biti ako ja budem imao M-Telov fixni i Bitchnetov ADSL
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    vlasniku vodova ćeš plaćat dosadašnju pretplatu koja je uključivala besplatne minute, drugom adsl, trećem fixni... pričam za iskustvo u hr.

    uglavnom kad sve zbrojiš i oduzmeš ne isplati se prelaziti na bilo koga, ko ne posjeduje infrastrukturu do tvoje kuće/stana.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    moje domaćinstvo kolje fiksni od bh telekoma radi poziva van bih. e sad mi nije najjasnije kako bi mtelov fiksni radio kod mene u federaciji lol. dosta raje priča o tome i o nekim bežičnim mtelovim fiksnim prepaid telefonima.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Bitna stavka za ovu temu koja se ne naglasava dovoljno je da se ovaj servis odnosi iskljucivo na pretplatnike. Znaci prepaid pretplatnici, na primjer za mobitele, ovo nece moci iskoristiti. Dalje, saznali smo da ce u situaciji kada neko iskoristi ovu ponudu, pozivalac na tog pretplatnika biti uredno obavijesten da zove na broj pretplatnika cija numeracija ne odgovara provideru, radi eventualnih troskova i slicno.
     
  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    ma bezveze mjenjati, ostani gdje jesi i to je to :) samo sebi komplikovati bezveze, a u sustini su tu cijene malo gore malo dole ... ha ja
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

  17. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Prijenos broja je moguć od jučer. Jedan od operatera već ima i info o tome na stranici.
     
  18. k0ST

    k0ST Aktivista

    ja se prebacio (i zadrzao stari broj) ima nekih 2 mjeseca :)
     
  19. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ovo je info za mobilnu telefoniju.
     
  20. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Pa ovo je trebalo odavno da se uvede. Mijenjam brojeve ko carape, prijateljima pozlilo jer ne znaju na koji broj da me zovu xD :)