Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Pozdrav momci, znam da je malo nategnuto, ali ima li ko da je poslovao s nekim od ove dvojice:

    Megafon
    dinox78
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    dinox78

    Komsija mi,cojk legala 100% imas ga i ovdje @dino31

    Ovog drugog ne znam.
     
  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Haha, ja baš i gledam njegove transakcije, vidim da je poslovao s nekim Dinom73n, pa mi nešto previše istih imena, brojke više-manje, pa rekoh da provjerim za svaki slučaj.

    Ništa, hvala ti druže.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cim je Dino iz Gracanice je :)
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    DinoX78 je dobar momak i pošten, ja sam poslovao sa njime.
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    ^ Hvala ;)
     
  7. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ima li neka tema gdje se moze dodati netko tko je prevario?? Uglavnom moram da upozorim na ovog lika sa pika, vecinom prodaje pc opremu pa moram i na ovom forumu. Mene je prevario za FSP 750w napajanje koje ne radi i vise mi se ne javlja. http://www.pik.ba/profil/tarice
     
  8. Tensai

    Tensai Komšija

    Ma pik je pun prevaranata svaki drugi ce te pokusati izlevatiti.Treba otvoriti desetere oči prilikom kupovine.
    Ja sam bio maksimalno oprezan pa nisam nikad bio prevaren ali vrlo cesto mi se desilo da artikal nije onakav kakav je u opisu i obicno mu nesto fali.
    Nedavno sam narucio mobitel preko poste iz drugog grada.Lik je rekao da je sve tip top medjutim kad je dosao punjač mu je bio nesipravan i falila je ladica za SIM karticu.
    Ja sam mislio da je telefon neispravan jer nije htio da mi puni i kad sam ga kontaktirao lik se samo ušutio i nije odgovarao na poruke.
    Nevjerovatno je da ima prevaranata sa skoro 300 pozitivnih dojmova.
    evo ovo mu je profil.

    http://www.pik.ba/profil/ivanic
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto mu ti ne ostavi negativan dojam? Ja cim vidim osobu sa jednim negativnim dojmom, to mi vise znaci nego 100 pozitivnih.
     
  10. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Kakve su mu onda one R9 290 po 400KM jesul i one falične
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ocito nije ni dosao do tog da moze ostaviti dojam :)
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Uzeo sam i tu R9 290, ona na srecu radi, mada je rekao da mu je jos jedna, ta sto sam uzeo ostala, ne znam kako nije uklonio oglas, jer uklonio je ovo napajanje sto sam uzeo.

    Uz napajanje je dosao i racun iz Ingel tuzla co shopa, na kojem pise da garancija vazi 24mj, a kupljeno je 12.2013, sto znaci da vazi jos godinu, al nema originalnu kutiju, sta mislite dal se moze to rijesiti, opet kontam zasto on nije reklamirao.

    A ne mogu ostaviti dojam kad nismo zavrsili transakciju.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Napojna i onako nije modularna , znaci imas sve potrebne konektore da bi je reklamirao.

    Kutija manje - vise.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kažeš da si dosad bio na oprezu, pretpostavljam da si dosad što si uzimao pregledao na licu mjesta?
    Ja lično nikad ne bih uzeo telefon ili nešto vrijednije, a da ga detaljno ne pročešljam :)
    I na licu mjesta ko što kažeš može biti proizvod drugačiji nego kako ga je prodavač nahvalio, a kamoli ovako.
    Sestri uzimao tablet, neki fin momak prodavao, kaže nemam garancije, ali se kunem da je sve regularno.
    I zaista, dobio sam račun od Media Markta, iako sumnjam da ću ikad tu garanciju ganjati ako šta bude, pregledao sve i super.
    Dobio sam jeftin i nov tablet ispod cijene, a i čovjek ga je dobio u Njemačkoj još jeftinije pa svi sretni :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    All4AMD, nesto mi to "tarice" poznato, kao da je bio nick na forumu ili ga je neko vec spominjao sa pik-a.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato uvijek trazi da klikne da je prodao prije nego posalje pa onda fino iskomentarises kada dobijes. Znaci ne kupuj prije nego klikne na prodato.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm o tome nisam nikad razmisljao.
    Zar te i na taj nacin varaju :)
     
  18. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    da, ali opet on mora zavrsiti transakciju i prvi ostaviti dojam, ako se dobro sjecam, sto recimo nece uraditi ako hoce prevariti, to je ajmo rec jedna mana koja ujedno stiti prodavaca.



    jedino sam ovo uspio naci..

    viewtopic.php?f=78&t=25215&p=273569&hilit=tarice#p273569
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da kupac prvi ostavlja dojam nakon sto prodavac oznaci da je prodano. Kao sto dmr rece, trazis mu da odradi to prije kupovine, a dojmove poslije kupovine i to je to. Nema zastite nikakve ako odradis to prije kupovine.

    A sumnjam da mi je odatle ostalo u glavi, jedino ako mu se nisam javio na email :D

    EDIT: Jest, evo nadjoh na starom mailu, imao sam ga na tadasnjem msn-u pa mi je ostalo u glavi. Dogovarali smo da mu radim neku aplikaciju vezano za lutriju ili kladionicu, ne sjecam se, ali znam da nije bilo od tog nista, izlevatio je :D A to je taj lik, gledam na pik-u po artiklima, isto je mjesto stanovanja, Cerik.
     
  20. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Vjerovatno ste u pravu, ne sjecam se kako tacno ide iako imam dosta transakcija.