Racunar se restartuje iz cista mira

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Majesco, Nov 22, 2016.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Imam cudan problem sa jednim racunarom.
    Naime sve je uredno spojeno, temperatura je uredu, HDD testiran, RAM testiran, graficka i procesor testirani, sve je to ok.
    Ne desava se cesto, ali ponekad se desi da se racunar samo restartuje iz cista mira, sumnjao sam na sistem, nanovo sam digao sistem Win 8.1, trajalo je oko mjesec dana i ponovo restart.
    Racunar je znao raditi mjesec pa restart, a nekad i manje i restart, poslje restarta sve funkcionise normalno kao da se nije desio.
    Zna li neko u cemu moze biti problem, komponente su jos pod garancijom.
    Nista nije OC-o.
    Konfiguracija je.

    AMD FX 6100
    Gigabyte GA-78LMT-S2
    AMD R7 370
    4x4GB patriot 1600
    CoolerMaster B500 ver.2 500W
     
  2. efo

    efo Komšija

    Ako ne bude bsod prije restarta, vjerovatnoća je da je napojna losa ili eventualno nestabilna struja kuci, pa se tako manifestuje.
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Moguli kako napajanja testirati, da budem sto posto siguran.
    Nema BSOD samo restart.
    Racunar nije moj, to mi je od prijateljice, a komponente su uzete u razlicitim radnjama tako da nije na ruku.
     
  4. efo

    efo Komšija

    Ne znam kako testirati nesto sto se desava jednom mjesečno. Mozes napojnu testirati sa opremom i vidjeti kakva napajanja baca, ne znam da li to rade ovi u servisima, jedino to.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi da nije proluporeset sw. Otpoji zice s njega pa vidi stanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze biti i gpu, davno sam imao slican problem sa radeon x1650, pokvarena bila.
    Doduse kod mene se reset u gamingu desavao.