Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Doduse, ja sam još u 96-oj ..haha. Ma da, znam za global illumination samo nisam znao kao to sve funkcionise u 3d maksu. Pa reko mozda neka Vray svjetla bacaju GI neka ne. Ja najčešće koristim one "loptice" za rasvjetu pa kontam mozda one ne bacaju GI itd. Cak i kada se fejka sa vise izvora, ne možeš reflektovati jednu boju materijala na drugi, sto kako kazes, nije realno. Mada i to ima neke svoje prednosti kada neces da ti se boja rsipa, ali je to vec nesto drugo..
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas VrayOverrideMaterial, pa za diffuse boju stavis koju hoces a za "GI override" boju stavis npr sivu ili bijelu i onda taj materijal/objekat nece rasipat samu boju, vec ce je overrideat u sivu ili bijelu


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, znaci crvena lopta ce rasipati svjetlost kao da je bijela.. super. Jedno je realizam ali kada pricamo o komercijali, prolazi sta je atraktivnije. Pozabavim se onda poslije i sa tim. Hvala jos jednom.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja to cesto koristim za parket, jer taman parket 'oboji' bijele zidove i plafon u bezh boju, sa overrideom budu blank bijeli. I da, radi sa gammom 2.2 u Maxu, to je opceprihvaceni standard. Lakse tako uvuci dosta vise svjetla u sobu.

    [​IMG]
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci gammu da dignem na 2.2 u preferences/gamma and LUT/enable gamma pa na 2.2 ?

    Jedna hala:

    [​IMG]
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kakva je to hala sa PS3 na podu :smt005
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    e jbt, seres i pijes colu... shit in shit out :shock:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas ima smisla :)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ono sto me zanima: Ako ti dosadi igrati jednu igru, da li se moras oprati i ustati da ubacis drugi disk ili?

    Cini mi se pored TV-a da ima i nekakav Audio resiver, ili je DVD player :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahah legende...napravio halu sa multimedijalnim centrom...veliki tv,konzola,cola haha
    pa ja stvarno ne znam kako vi toliko vremena provodite u hali...ja pisam za 1 minutu a kakim za 2 i to je to
    okupam se za 5-10 :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam veci "germofob" od prosjecne osobe pa kada tako cujem da se sjedi u wc-u i ubija vrijeme na telefonu, hoce mi nesto bit.. hehe. Tako da je meni ovaj setup gadniji nego vama.

    Ma to je na temu ono, shitbucket.. gameri znaju taj termin: https://www.youtube.com/watch?v=IR4s4Qs ... tu.be&t=78

    Pa mi palo na pamet da napravim nesto na tu temu. Taj multimedijalni setup je malo stariji, TV je CRT ali mi se svidio vise nego samo LCD na zidu i dva zvučnika. Nekako je "bogatiji" i ako je starije. Isto sto mi je ljepsa PS3 konzola ovako, "cakli" se dok je PS4 flat u svakom smislu.

    Ta kola je zapravo trebala biti ona od 2l sto kod bosanaca stoji pored solje da se mozes, da prostiš, oprati ali ne naletih na praznu flasu pa reko fuck it, neka onda ova..
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Mala revizija ova dva rendera:

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Puno bolje, samo nastavi!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Thx drug.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Super ti ovo ide, samo aprijed.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala druze.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nesto u fazonu, in motion. Trebalo je malo bolje. Mozda sto je bio zoom blur preko DOF blura pa se sve pomjesalo al' hajd', nevermind.

    [​IMG]
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Odlican! Nagni malo Audija, kao da ga inercija nosi. I zadaj mu malo bolji materijal mozda, najvise u rendu strsi registracija, jer je sve ostalo sivkasto :)

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nageo sam ja njega i to dobro na prednju lijevu stranu ali se ocito toliko ne primjeti iz ovog ugla u ovoj polu-tami. Zadnji desni mu je u zraku. Mozes vidjeti koliko mu je prednja guma blizu blatobrana u odnosu na onog gore crvenog. Registracija je bezze.. bas sam je onako, zalijepoio samo. I kriva je ali evo rendam nesto drugo, ko je šiša.

    Dobro si, valjalo bi da je plavkast malo, da ubije monotoniju, da nije ovako brown on brown, ali cu odraditi reskin ako se vratim na ovu scenu. Zaboravio sam mu i farove "upaliti". Možda mat plava. Sad je to in sa onim presvlakama.