Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo sad ima malo boje.. lol

    [​IMG]
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. kio

    kio Komšija

    holly fuck :) ide ti ovo ekstra. :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehe.. thx.
     
  5. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi l' ti pravio batmobil ili si našo gotov?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam druze. Jos sam ti ja pocetnik. Tek sam se poceo uciti u 3DS maksu prije nekih dva mjeseca, a opet, za model ovakvog vozila treba 100+ sati sigurno (To bi Rapi najbolje znao). Ja jos fatam osnove i posudim ovako modele da sklopim scenu. Pozabavim se ja i modeliranjem nekada poslije. Vec imam par ideja a dodju mi ovak likovi poput Vitaly Bulgarova kao inspiracija... heh
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Kul teme obradjujes, svaka cast ;)

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi l' ti napravio terminatore?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne radim ja modele. Posudim.


    Hvala Vedo. Pitanjce: hocu da napravim neku bullshit FB stranicu. "*** 3D studio", pa da je povezem sa svojim privatnim profilom. Cisto da izgleda legitimnije kada budem hvatao poslove. Pa me zanima koliko je to uopste bitno? Imam FB page za fotografije, stranicu koju nisam dirnuo vise od godine jer mi je sve na flickru, ali opet ljudi nalete na FB page te me cesto kontaktiraju.

    Ne planirma jos uzimati poslove. Mozda tamo tek na jesen dok se jos obucim, ali reko da negdje uploadujem radove, na neki web ili na FB. Costo da ima neki portafolio.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Nista to nije bitno. Ja npr ni nemam FB. Ja posaljem dropbox link sa par svojih rendera, i to je to.

    Bitno je samo da valjaju renderi. Pokazi se na prvom poslicu (dobar finalni rend, dobra i brza komunikacija i postovanje deadlinea) i eto ti stalnog klijenta i stalnih primanja od njeg.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, super. Ništa onda, apravim page zahebancije radi.

    Hvala još jednom.
     
  13. black

    black Komšija

    Razvuklo se ovo pravoooo, klijent oduatao od videa hoce samo presjek. Htjeo sam pod uglom ali je zeznuto izvesti u Lumionu.[​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Fino. Jel tajna koliko se dobije za takav jedna rad?

    I kad' kazes razvuko se, koliko si ga to radio?
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Al ga prekucase ljudi

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. black

    black Komšija

    Nije tajna , po kuci 50€. Jbg imam slabe pregovaracke vjestine , trazio sam 100€ ali je bilo puno liku. Znaci 200€ za 4 , i jos 130€ za prosli projekat sto sam radio za njega. Razvuklo se jer se njemu nije zurilo, a i ja sam bio malo neozbiljan.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko bi ti vremena uzele te 4 kuće da si redovno radio ? I je li tih 200€ neto ili.. ?

    Obzirom da si tek poceo kao i ja pa pokusavam da imam neku referencu. "Odokativno". Samo ja jos ne planiram raditi dok ne budem zadovoljan sa sobom. Mogao bih svakako vec sada kreirati takvu kuću bez problema ali ne zelim da se zaletim pa da u startu napravim zayeb.

    Ali me zanima, po tvom iskustvu, koliko bi se moglo zaradjivati kao pocetnik ako se teoretski uzme u ibzir da bi barem 5 dana u sedmici imao posla. I ako mi je freelancing dobr opoznat. Nekada za sat vremena zaradis 250KM a nekada prodje 15 dana bez posla i zarade na marketima.
     
  18. black

    black Komšija

    Imao sam vec 3D model vanjskih zidova ali trebalo je unutrasjje zidove i vrata ubaciti. Kuhinju modelirati prvi put, poslije samo preslozim. Moze se uraditi za 5 dana otprilike. Ja ti nisam neka mjera, ovo mi je tek drugi posao.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala drug za info. Zar nisi mogao naci neku gotovu kuhinju koja bi odgovarala ?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jbte dokle je otisla grafika...ovo nema razlike od realnog izgleda,jos sa ovim facijalnim ekspresijama...ludnica
    animacije su vec sada toliko realne,da nekada u igrici ne znas je li snimano filmskom kamerom ili je animacija iz igre
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017