Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. black

    black Komšija

    Uredaje sam skinuo sa neta a ostatak nije tesko napraviti , samo boxovi za fronte i radnu plocu.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha. Mislio sam da moras sve dizajnirati. Da, pločasti namještaj nije tesko napraviti.

    Sta se sve predaje, samo renderi ili fajlovi ? I koje rezolucije moraju biti renderi ?
     
  3. black

    black Komšija

    Samo krajnji render , reza je 4k ali ovo nije V-Ray vec Lumion. Lumion je GPU baziran tako da se ova slika gore renderuje za 30s na GTX 970.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Spomenuo si mislim prije neke vece rezolucije od 8K+ pa sam se zabrinuo, koliki renderi se traze. Ove jednostavnije scene rendam na nekih 10000x dok malo komplikovanije kao terminatora max 5000x. Hvala jos jedno.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sve finalne predajem u 4.000 px, nema potrebe vece.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  6. black

    black Komšija

    Ja sam morao 8K ali ovaj program ima neki scaling kao igre na kozolama pa ne igleda bas lijepo kad uvecas. 8K je bio za plakat, zalio se lik da mu je 4k malo.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. p4ja

    p4ja Komšija

  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    @p4ja, ide glas ali ga je ovaj Alfie poderao vala. :D
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    Hvala, vec sam na prvom mjestu. Samo derite . Hvala hvala
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Da malo dignem temu iz mrtvih, interesantan ruski sajt vezano za 3D. Dosta stvari ima za download, reganje brzo i bezbolno.

    http://gfx-hub.com/

    Edit: Ovo je navodno njihov sajt na engleskom i tu objavljuju prvo novosti i ostalo:

    https://gfx-hub.net
     
    Last edited: Aug 9, 2017
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Je li ko ganjao Amazon FBA program? Ja evo vec danima gledam kurseve, iskustva ljudi itd, hocu da probam sta obrnuti.

    Ko ne zna,u kratkim crtama:
    Radi se u private labelingu proizvoda.
    Znaci, putem Junglescouta (40usd mjesecno) pretrazujes razne kategorije proizvoda na amazonu, trazis bransu koja ima dobru prodaju a ne preveliku konkurenciju.
    Kad nadjes proizvod, Kineske firme sa alibabe ili sl ti prave 500-xxxx komada (stavljaju tvoj logo, tvoj brand, tvoje pakovanje itd) i salju DIREKTNO Amazonu u US. Amazon radi prodaju tvojih proizvoda, shipping, naplatu, reklamacije i sve drugo. Za tu uslugu uzima svoj dio. Na tebi je (najbitniji dio) odabrati dobar proizvod, raditi marketing svog proizvoda, navuc bar na pocetku sto vise prodaja i reviewa kupaca da bi te amazonov algoritam postavio sto visocije u pretragama, i naravno pay per click sistem na amazonu da guras.
    Vidim dosta mlade raje koja je ubola jako fine pare uzese. Na pocetku ima dosta posla (pro fotke proizvoda, odabir proizvoda (neki ga traze i po 2 mjeseca), marketing, socijalne mreze itd) ali kad krene onda se moze sa sat-dva dnevno to voditi).

    Ima par paid kurseva koji se cine bas dobri, studenti pojedini imaju stvarno dobre rezultate (i preko 10K usd profita mjesecno). Ima li ko zainteresovan da popola uplatimo takav jedan kurs? Jer ipak je Amerika trziste od 320 miliona ljudi, a negdje procitah da 43% prodaje se odvija preko Amazona. E poklopiti i 0.1% tog trzista je jako fina para.


    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Proizvodi su uglavnom pretpostavljam ove neke jeftine sitnice za sve i svašta?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koliko je to cca pocetnog ulaganja bez racunanja vremena utrosenog.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Vedo - proslijedi kakve dobre linkove da pregledam/procitam. Mozemo uletiti zajedno, nije belaj, samo da razmotrimo kolika su ulaganja i gdje se "nalazimo" kad se odradi prvobitna narudzba.

    LP,
    J
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Treba ti oko 1000 USD za pocetak, tj. za prvi batch prozivoda.

    @Esh - ne mora biti, neko fura skuplje proizvode sa vecom marzom a ne velikim obimom prodaje, neko fura camping opremu i dzidze, neko za fitness, yogu, neko elektroniku, neko household dzidze itd itd. Ko' kad na Amazonu imas desetine miliona razlicitih proizvoda, najbitnije je izabrati dobar proizvod.

    U biti, imas 320 miliona kupaca pred sobom, da ubodes 10 prodaja dnevno sa 10 USD profita, to je 3K profita mjesecno. 10 prodatih proizvoda dnevno na toliko trziste se ne cini nemogucim.

    Decko Tenner ima kurs za Amazon, 500 USD kosta, momku je 22 godine, vec je tu Hurracan, investiranje u nekretnine itd. Kurs mu ide kao lud, preko 250.000K od njega mjesecno uzme. Evo npr. njegova 2 studenta i njihovi pocetni rezultati:



     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a sta bi prodavali,da li znas sta se trenutno najbolje prodaje u USA,kakva je njihova psiha kupovanja i tako to
    ovdje bi prvo trebalo uraditi takvo istrazivanje pa onda krenuti sa tim
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Za to istrazivanje koristis Junglescout Chrome extenziju (40 USD mjesecno kosta), pokaze ti sve zivo od svih sellera, premotaj na 40:50:



    A sta ces prodavat, to je nauka, kazem ti, ljudi i po 2 mjeseca traze odgovarajuci proizvod (po 8 sati dnevno trazeci) dok ne nadju odgovarajuce. Jer ako fulis sa odabirom, dzaba ti sve drugo - prodaje nece biti. Al kad ubodes, onda je to sve dosta lakse i ima bolju perspektivu za uspjeh.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Tema premještena u sekciju ICT školavanje i zapošljavanje..